مراحل فعالسازی و خرید سامانه پیامک در شرکتهای مختلف مشابه هم نمی باشد. در ایده پردازان و تارنمای پیامکی ایران واژه ای به نام خرید سامانه پیامک وجود ندارد و تنها فعالسازی صورت می پذیرد.  مراحل فعالسازی به صورت زیر انجام خواهد شد:

در وهله اول باید از طریق سایت sms.ir اقدام به ثبت نام نمایید. در حال حاضر تنها اطلاعات اولیه ای شامل نام و نام خانوادگی ، تلفن همراه و ایمیل به صورت اجباری از شما دریافت می گردد تا در سریعترین زمان و با دریافت کمترین اطلاعات سامانه پیام کوتاه شما فعال گردد.

بلافاصله پس از ثبت اطلاعات در سایت، کدفعالسازی به شما نمایش داده خواهد شد که کلید فعالسازی پنل ثبت نام شده است. شما باید این کد را که یک عدد چهار رقمی است را از طریق همان شماره همراهی که در زمان ثبت نام وارد نموده اید به شماره ای اختصاصی که به شما اعلام می گردد ارسال نمایید تا عملیات Validation شماره همراهتان انجام گردد.

پس از ارسال کد توسط شما به سامانه بلافاصله حساب کاربری شما فعال می گردد، اما پیامک تاییدیه فعالسازی آن ممکن است مدتی زمان ببرد. شما می توانید بلافاصله پس از دلیوری شدن پیام با نام کاربری که همان شماره موبایل شماست و رمزعبوری که توسط خود شما تعیین شده است وارد سامانه اس ام اس خود شوید.

در صورت ورود موفقیت آمیز، مرحله اول ثبت نام را پشت سر گذاشته اید. مرحله دوم تکمیل مشخصات فردی است. وارد کردن صحیح و کامل این اطلاعات الزامی است. در صورت عدم درج اطلاعات به صورت کامل و صحیح، در مرحله بعد دچار اختلال خواهید شد. چرا که مرحله سوم انتخاب شماره اختصاصی شماست. همکارن ما تنها در صورتی شماره خریداری شده را فعال خواهند کرد که از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان نسبی پیدا کنند.

از شما خواهشمندیم که علاوه بر خواندن و آگاهی کامل از قوانین و مقررات ارسال پیامک در تارنمای پیامکی ایران، اطلاعات خواسته شده در زمان ثبت نام را نیز به صورت کامل وارد نمایید تا وقفه ای در روند ارسال پیامک شما به وجود نیاید.

نحوه خرید سامانه پیامک ایده پردازان