لوگوی sms.ir
ورود / ثبت نام
لوگوی sms.ir
helpImage

راهنمای سامانه

crayon-faq

مراحل ثبت نام


ثبت نام در پنل انبوه  sms.ir

برای ثبت نام در پنل sms.ir ابتدا می بایست مطابق با عکس زیر پس از کلیک بر روی دکمه "ایجاد حساب"، شماره موبایل، نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید، سپس اطلاعات نام کاربری و رمز عبور شما برایتان پیامک خواهد شد.با کلیک بر روی دکمه "ورود به پنل" می توانید وارد حساب کاربری خود شوید. هنگام وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، کیبورد شما حتما باید انگلیسی باشد و به حروف کوچک و بزرگ نیز دقت نمایید. پس از ورود به پنل باید ثبت نام خود را تکمیل نمایید . 

تکمیل ثبت نام

ابتدا مطابق با عکس زیر پس از مطالعه دقیق شرایط و قوانین، تیک پذیرش قوانین را بزنید. سپس در مرحله بعدی اطلاعات فردی خود را تکمیل کنید، دقت داشته باشید که همه موارد باید تکمیل شوند و اعداد را نیز با کیبورد انگلیسی تایپ نمایید. در مرحله بعد با صفحه فعالسازی پلن ها مواجه خواهید شد که می بایست مطابق با نیاز خود یکی از پلن های رایگان، برنزی ، نقره ای و طلایی را انتخاب نمایید.هرکدام از این پلن ها تعرفه ها و ماژول های متفاوتی را برای شما فعال خواهند کرد که توضیحات آن ها را در ادامه خواهید خواند.

پلن طلایی :

تعرفه ثابت یکساله : 153 ریال / خط هدیه : 10 رقمی / پیامک هدیه : 10 هزار عدد
پلن طلایی بالاترین نوع پلن ارائه شده است و تمام امکانات حرفه ای و ماژول های ارسال پیامک در آن باز و فعال هستند.این پلن برای شرکت های بزرگ که می‌خواهند فعالیت های گسترده‌ای در زمینه ارسال و دریافت پیامک داشته باشند،مناسب است. در این طرح علاوه بر فعالسازی کلیه امکانات، پایین‌ترین تعرفه پیامکی نیز به شما تعلق خواهد گرفت.
البته در کنار فعال نمودن این پلن، خط 10 رقمی از اپراتور 3000 به صورت رایگان برای شما خریداری و فعال می شود. ارقام خط قابل انتخاب نیستند. هم چنین تعداد 10000 پیامک نیز به صورت هدیه در شارژ شما اعمال می شود و پس از اتمام آن ( اگر هنوز پلن شما منقضی نشده باشد ) هر مبلغی که تمایل به خریداری داشته باشید، با تعرفه پیامک براساس 153 ریال محاسبه خواهد شد.

پلن نقره ای :

تعرفه ثابت یکساله : 163 ریال / خط هدیه : 12 رقمی / پیامک هدیه : 5 هزار عدد
این پلن برای کسانی که قصد ارسال پیامک خدماتی و تبلیغاتی به صورت حرفه‌ای دارند و نیازمند ماژول‌های مختلف هستند، مناسب می باشد. این پلن تمامی امکانات پلن طلایی را نیز دارا می باشد. تعرفه پیامک در پلن نقره ای 1 تومان بیشتر از پلن طلایی می باشد.
تعداد ارقام خط هدیه در پلن نقره ای 12 رقم است و خط از اپراتور 3000 خریداری و فعال سازی می شود. هم چنین 5 هزارپیامک نیز به عنوان هدیه در سامانه به اعتبارتان اضافه می شود.

پلن برنزی :

تعرفه ثابت یکساله : 185 ریال / خط هدیه : 14 رقمی / پیامک هدیه : 1 هزار عدد
مناسب برای افراد و شرکت‌هایی که قصد ارسال تبلیغات انبوه دارند. این پلن علاوه بر دارا بودن همه امکانات پلن رایگان ، دارای تعرفه اقتصادی و چندین ماژول کاربردی دیگر می‌باشد.امکانات و ماژول هایی که در پلن برنزی فعال می شود در مقایسه با امکانات پلن نقره ای و طلایی کمتر است اما موارد مورد نیاز و اساسی را در خود دارد.
شما اگر تمایل به فعال سازی ماژول ها دارید می توانید به جای خرید تک تک ماژول ها این پلن را فعال سازی نمایید. در کنار فعال سازی این سرویس، هزار پیامک و یک خط 14 رقمی در سامانه شما فعال خواهد شد.در پلن برنزی تعرفه برای شما ثابت و 185 ریال خواهد بود.

پلن رایگان :

پلن رایگان برای افراد و کسب و کارهایی که فقط می‌خواهند برای مخاطبین خود و یا بانک‌های مختلف شماره موبایل ارسال محدود داشته باشند و نیازی به ماژول خاصی ندارند، مناسب می باشد
در این حالت برای تست 10 پیامک در سامانه شارژ می شود تا بتوانید تست ارسال داشته باشید و بر اساس مقدار واریزی شارژ، تعرفه های پیامک به صورت متغیر برای شما محاسبه خواهد شد. یعنی بر اساس جدول تعرفه ها که در این لینک وجود دارد، تعرفه متغیر برحسب واریزی شما برایتان درنظر گرفته می شود.
خط 14 رقمی از اپراتور 3000 نیز با قابلیت ارسال و دریافت پیامک در سامانه شما قرارمی گیرد.
پس از انتخاب هرکدام از پلن ها با صفحه قوانین زیر مواجه خواهید شد :دکمه ادامه مراحل خرید را کلیک کنید و هزینه پلن ها را آنلاین پرداخت نمایید، پس از تکمیل پرداخت، پلن انتخاب شده برای شما فعال می شود.قوانین خرید پکیج های برنزی ، نقره ایی و طلایی:
 • تمام پلن ها یک ساله می باشد و بعد از یک سال مجدد باید تمدید شوند.
 • امکان بازگشت مبلغ پلن ها بیش از 7 روز پس از خرید شما مقدور نمی باشد.
 • در صورت درخواست برگشت از خرید پلن ها ( طی 7 روز پس از خرید) مبلغ 20 درصد از پرداختی شما کسر می گردد.
 • در صورت مصرف شارژ هدیه و درخواست بازگشت مبلغ پلن، هزینه ی شارژ هدیه محاسبه خواهد شد .
 • در صورت افزایش و یا کاهش قیمت پیامک طی استفاده شما از پلن ها مبلغ خرید پیامک شما نیز تغییر خواهد کرد.
 • در هر زمان شما می توانید پلن خود را به پلن بالاتر ارتقا دهید اما امکان تغییر به پلن پایین تر وجود ندارد.
بنابراین دقت داشته باشید قبل از انتخاب یکی از پلن ها، حتما به صورت دقیق نیازسنجی کنید که بعدا دچار مشکل نشوید.
بعد از انتخاب پلن وارد مرحله تکمیل ثبت نام می شوید و باید مدارک خود را آپلود نمایید. انتخاب فایل را زده تصویری از روی کارت ملی خود را انتخاب کرده و دکمه آپلود را بزنید.
* فرمت فایل ارسالی باید jpg بوده و حجم آن حداکثر 1.5 مگابایت باشد. پس از آپلود، در انتهای همین صفحه دکمه تایید و ثبت را بزنید.
کارشناسان sms.ir در اسرع وقت مدارک شما را بررسی می کنند و برای احراز هویت با شماره ثابت شما تماس می گیرند. این کار در ساعات اداری معمولا تا نیم ساعت بعد از آپلود مدارک انجام می شود، بنابراین لطفا به شماره ثابت خود پاسخگو باشید تا مدارک شما تایید شود. بعد از تایید پنل، برایتان پیامک ارسال می شود و می توانید ارسال خود را از طریق یکی از منوهای ارسال پیامک انجام دهید.
 

دسترسی به منوهای سریع :


در بالای صفحه روی اسم خود کلیک نمایید. با منوی زیر روبرو خواهید شد  :منوی سریع

1. شارژ حساب

با کلیک بر روی آن وارد صفحه زیر خواهید شد. در این صفحه شما می توانید مبلغ دلخواه خود یا تعداد پیامک مورد نیاز خود را وارد نمایید و سپس درگاه پرداخت را انتخاب کرده و پرداخت را بزنید.شارژدر خرید شارژ عادی محدودیت مبلغ وجود ندارد و از ۱۰۰۰ تومان به بالا می توانید شارژ حساب خود را انجام دهید .
* گزینه استفاده از کد تخفیف : در برخی از مناسبت ها سایت sms.ir به مشتریان خود پیامک حاوی کد تخفیف ارسال می نماید که با استفاده از آن کاربران می توانند در بخش خرید شارژ عادی پیامک بیشتر به صورت هدیه دریافت نمایند  .
در قسمت درگاه آنلاین دو درگاه پارسیان و ملت موجود می باشد که با هر کارتی که عضو شتاب باشد می توانید پرداخت خود را انجام دهید .
همچنین اگر امکان پرداخت آنلاین برای شما میسر نمی باشد می توانید مبلغ مورد نظرتان را کارت به کارت کرده و مطابق با تصویر زیر در سامانه فیش واریزی خود را درج نمایید .شارژابتدا وارد صفحه شارژ حساب شوید
1.منوی درج فیش واریزی را انتخاب کنید.
2.مبلغ مد نظر خود را به یکی از شماره حساب ها واریز کرده سپس اطلاعات زیر را وارد نمایید .
3.به کدام بانک شرکت ما واریز داشته اید؟
4.مبلغ واریزی شما چقدر بوده است؟
5.تاریخ پرداخت شما چه روزی بوده است؟
6.ساعت پرداخت شما چه زمانی بوده است؟
7.شماره فیش یا کد رهگیری شما چند است؟
سپس ثبت فیش را بزنید .
برای تایید فیش واریزی در ساعات اداری به صورت تقریبی 30 دقیقه زمان لازم است اما در پرداخت آنلاین پنل شما بلافاصله شارژ خواهد شد.

2. خرید بسته شارژ

روش دیگر خرید پیامک که خرید شارژ با تخفیف می باشد.
از این بخش می توانید با خرید بسته های پیامکی تعداد بیشتری از مبلغ پرداختی خود در حالت عادی، پیامک دریافت نمایید .شارژ یکی از بسته ها را مطابق با نیاز خود انتخاب نموده ، درگاه آنلاین را انتخاب کنید و تایید خرید را بزنید و به صورت آنلاین بسته پیامکی را خریداری کنید.

3. تراکنش های مالی

در این منو می توانید کلیه تراکنش های صورت گرفته در پنل ، اعم از خریداری شارژ ،خریداری ماژول ، خریداری خط پیامکی، ارسال ها، بازگشت هزینه ارسال های انجام نشده و ... را با جزئیات ببینید. می توانید همه موارد را نیز جستجو نمایید.
در لیست نمایش داده شده علاوه بر تاریخ دقیق و نوع تراکنش، تاریخ تراکنش و اعتبار باقی مانده پس از انجام تراکنش نیز قابل مشاهده می باشد.تمامی تراکنش ها بر حسب پیامک نمایش داده میشوند .تراکنش مالی

4. پشتیبانی

از طریق این منو می توانید در هر ساعت از شبانه روز با همکاران بخش پشتیبانی از طریق ارسال تیکت در ارتباط باشید. پس از کلیک بر روی این منو ، دکمه ارسال تیکت جدید را بزنید.تیکتسپس در صفحه باز شده، نوع مشکل ، موضوع و بخش مربوطه را انتخاب کنید و سپس در باکس زیرین مشکل خود را کامل شرح دهید و در انتها ثبت را بزنید.تیکتهر زمان که تیکت شما پاسخ داده شود از طریق یک پیامک مطلع خواهید شد ، و مجددا با مراجعه به همین منو با تصویر زیر روبرو خواهید شد که با کلیک بر روی تیکت درج شده و زدن دکمه جزئیات می توانید پاسخ کارشناس را مطالعه کرده و اگر نیاز به ارسال پاسخ دیگری است این کار را انجام دهید.تیکت

5. تغییر رمز عبور

از طریق این منو می توانید رمز ورود به پنل کاربری خود را تغییر دهید. اگر رمز عبور فعلی خود را فراموش کرده اید، دکمه فراموشی رمز عبور را بزنید تا یک رمز جدید برایتان پیامک شود.تیکت

6. خروج

با استفاده از دکمه خروج نیز می توانید از پنل کاربری خود خارج شوید.
 

ارسال پیامک

 

ارسال پیامک ساده:

از منوی ارسال پیامک می توانید اقدام به ارسال پیامک به شماره مخاطبین خود نمایید.مطابق تصاویر زیر از منوی ارسال پیامک ساده، در مرحله اول متن خود را بنویسید.پیامک سادهدر مرحله بعد باید شماره های گیرندگان مورد نظر خود را وارد نمایید .
برای ورود شماره های موبایل به صورت دستی می توانید شماره موبایل های افراد مورد نظر خود را در کادر شماره های گیرندگان وارد نمایید . توجه داشته باشید که برای جداسازی شماره ها از یکدیگر ، علاوه بر کلید اینتر ، می توانید از کارکتر ( ، ) نیز استفاده نمایید .
در منوی عمودی سمت چپ کادر شماره گیرندگان ،سه روش دیگر برای ورود اطلاعات وجود دارد :
- روش اول : استفاده از گزینه درج از اکسل و ورود شماره موبایل ها از فایل اکسل در سامانه
- روش دوم : استفاده از گزینه درج از فایل متنی و ورود شماره موبایل ها از فایل متنی در سامانه
- روش سوم : استفاده از گزینه درج از دفترچه تلفن و ورود شماره موبایل ها از دفترچه تلفن سامانه ( برای اطلاع از نحوه اضافه کردن مخاطبین به دفترچه تلفن پنل به این بخش مراجعه نمایید )
در صورت ورود اطلاعات از هریک از روشهای فوق، تعداد مخاطبین وارد شده از هر یک ، در کادر زیر شماره گیرندگان نمایش خواهد شد .
در صورت اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در این قسمت ، بر روی مرحله بعد کلیک کرده تا به مرحله تعیین زمان ارسال هدایت شوید .پیامک ساده
پس از این وارد صفحه زیر می شوید :تعیین زمان به دو صورت انجام خواهد شد :
- ارسال در زمان کنونی : در صورت تمایل به انجام شدن ارسال ، بلافاصله پس از تایید نهایی پیامک ، این گزینه را انتخاب نمایید .
- ارسال در زمان مشخص شده : اگر می خواهید ارسال شما در زمانی به جز زمان حال حاضر انجام شود ، این گزینه را انتخاب نمایید . پس از فعال شدن این گزینه ، یک تقویم به شما نمایش داده می شود که انتخاب تاریخ و ساعت ارسال را برای شما آسان خواهد کرد .
اگر از صحت زمان انتخاب شده اطمینان دارید ، بر روی مرحله بعد کلیک کرده تا به مرحله نهایی ارسال هدایت شوید .
توجه داشته باشید پیامک هایی که برای زمان آینده تنظیم مینمایید از قسمت گزارشات ارسال و دریافت قابلیت حذف دارند و هزینه این پیامک های لغو شده اتوماتیک به حساب شما بازگشت داده خواهد شد .پیامک سادهسپس همانند تصویر زیر روی شماره فرستنده کلیک کرده و خط پیامکی خود را انتخاب نمایید ( در صورت تمایل به خریداری خط دیگری به این بخش مراجعه کنید )سپس دکمه انتخاب و ادامه را بزنید.پیامک سادهسپس مانند تصویر زیر سیستم به شما هزینه پیامک را نشان می دهد. دقت کنید که این هزینه بر حسب میزان پیامک می باشد. در این تصویر قصد ارسال یک پیامک 2 متنی به 1 شماره را داشتیم یعنی 1*2 = 2 پیامک هزینه ارسال ما می شود. در صورت اطمینان از صحت همه موارد ، بر روی تایید ارسال کلیک کنید. ارسال شما با موفقیت در صف ارسال قرار گرفت.پیامک ساده 
اگر خودتان شماره ندارید و قصد ارسال پیامک تبلیغاتی دارید می توانید از یکی از بانک های شماره موبایل ما بنا به نیاز خود ارسال داشته باشید. 

ارسال از روی نقشه گوگل :

ارسال از نقشه گوگل برای چند شهر بزرگ شامل شهرهای ارومیه، اصفهان، تبریز، تهران، زنجان، دزفول، شیراز، قم، کرج و مشهد مشخص شده است و اطراف شهرها را پوشش دهی نمی نماید. شما می توانید با انتخاب منطقه مورد نظرتان از بین شماره های موجود، تعداد مناسب ارسال خود را انتخاب نمایید. در این قسمت از ارسال می توانید چندین منطقه را انتخاب نمایید.
روش کار به این صورت است که روی منطقه مورد نظر خود کلیک می کنید، در باکس باز شده تعداد کل شماره های موجود در آن منطقه به شما نمایش داده می شود. اگر ارسال را روی ترتیبی می گذارید گزینه از رکورد را برای اولین ارسال در این منطقه 1 گذاشته و گزینه به تعداد را یا کمتر یا مساوی با تعداد شماره های موجود بنویسید. بعد از انتخاب مناطق مورد نظر تایید و مرحله بعد را بزنید.گوگلبعد از این میبایست متن خود را بنویسید ، زمان ارسال را تعیین کنید و سپس تایید ارسال را بزنید. 

ارسال بر اساس شهر و کد پستی :

در هنگام استفاده از این منو دسترسی کامل به شهرهای بزرگ دارای کد پستی و همچنین تمام شهرها و بخش های یک استان را دارید. همچنین می توانید بر روی ارسال خود فیلتر شماره موبایل مورد نظرتان را نیز اعمال نمایید برای مثال می توانید مشخص کنید تنها شماره های ۹۱۵ کد ۱۳۰ پیام شما را دریافت کنند.
در هر بار ارسال فقط می توانید یک منطقه را انتخاب نمایید.
در این قسمت ، ابتدا متن پیامک را بنویسیدو دکمه مرحله بعد را بزنید.
در مرحله بعد  روی متن “جهت انتخاب محدوده مورد نظر کلیک نمایید” کلیک کرده و زیرمجموعه ها را تا جایی کلیک کنید که به محدوده مورد نظر خود برسید، سپس آن محدوده را انتخاب کنید.شهر و کد پستیسپس از منوی نحوه ارسال تعداد ارسال خود را نیز بنویسید. اگر میخواهید روزانه ارسال به این بانک را برای شماره های غیر تکراری انجام دهید، باید نحوه ارسال را روی ترتیبی بگذارید و شروع از ردیف را هربار تغییر دهید، مثلا امروز تعداد ۱۰۰۰ ارسال ترتیبی شروع از ردیف ۱، فردا تعداد ۱۰۰۰ ارسال ترتیبی شروع از ردیف ۱۰۰۱ و به همین ترتیب الی اخرشهر و کد پستیاگر میخواهید شماره موبایل ها را فیلتر نمایید بخش از شماره تا شماره را به هر صورتی که میخواهید تغییر دهید، در غیر این صورت سایر موارد را خالی گذاشته و به مرحله بعد بروید.
در مرحله بعد، پس از انتخاب زمان، شماره فرستنده را انتخاب کرده و انتخاب و ادامه را بزنید.
در مرحله آخر نیز تایید ارسال را بزنید، با ارسال متن، پیام ” پیامک شما با موفقیت در صف ارسال قرار گرفت” را خواهید دید.
دقت داشته باشید در مراحل به عقب بازنگردید ممکن است دچار مشکل شوید. 

ارسال  به اصناف استانی :

اصناف استانی شماره موبایل های صنف های دسته بندی شده یا مختلف در هر شهر را در اختیارتان قرار می دهد. می توانید به همان صورت ارسال بر اساس شهر و کد پستی، فیلتر بر روی شماره موبایل های مورد نظرتان اعمال نمایید. همه مراحل همانند ارسال براساس شهر و کد پستی می باشد. 

ارسال به اصناف خاص :

در اصناف خاص شماره موبایل های اصناف به صورت کلی و در دسته بندی کشوری ذخیره شده است. شماره آن صنف در شهر مشخص نیست اما می توانید با استفاده از فیلتر شماره موبایل، به گروه موردنظرتان ارسال پیامک نمایید. همه مراحل همانند ارسال براساس شهر و کد پستی می باشد.  

ارسال پیامک از دکل ایرانسل :

از طریق ارسال BTS ایرانسل، میتوانید به شماره های فعال ایرانسل که دو هفته قبل در محدوده موردنظرتان بودند، ارسال پیامک نمایید.
شرایط ارسال از طریق دکل ایرانسل متفاوت از سایر بانک های شماره موبایل می باشد.لذا قبل از درخواست ارسال پیامک،ایرانسل به نکات ذیل توجه داشته باشید:
شماره ۱ : ارسال پیامک از دکل ایرانسل مستقیما از طریق خود اپراتور ایرانسل انجام می شود و سایت sms.ir فقط درخواست ارسال پیامک را ثبت می کند .
شماره ۲ : پس از ارسال پیامک گزارش دلیوری به شما نمایش داده نمی شود زیرا اپراتور ایرانسل لیست شماره ها را در اختیار شرکت قرار نمی دهد .
شماره ۳ : حداقل ارسال پیامک شما باید ۵۰۰۰۰ پیامک باشد .البته شایان ذکر می باشد که امکان ارسال ۵۰۰۰۰ پیامکتان به چند محدوده در یک روز میسر می باشد ، یعنی به عنوان مثال به جای آن که به یک منطقه ۵۰۰۰۰ پیامک ارسال نمایید به ۵ منطقه مختلف ارسالتان را انجام دهید که به هر منطقه ۱۰۰۰۰ پیامک ارسال می شود .
شماره ۴ : تعرفه ارسال پیامک به دکل ایرانسل با تعرفه پنل متفاوت می باشد . هر پیامک bts  به بهای تمام شده 300 ریال به ازای هر پیامک 70 کاراکتری ، به کاربران ارائه می شود.( این تعرفه با احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۱۰ ریال مصوب مجلس می باشد )
شماره ۵ : برای ارسال پیامک از دکل ایرانسل ۴۸ ساعت قبل درخواست خود را ثبت نمایید . جهت صدور درخواست از منوی ارسال پیامک، ارسال پیامک از دکل ایرانسل کلیک نمایید ، پس از باز شدن پنجره جدید گزینه ایجاد درخواست را انتخاب نمایید.ایرانسلسپس در مرحله بعد همانند تصویر زیر استان و شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید. تعداد خود را بنویسید. تاریخ و ساعت ارسال خود را مشخص نموده ، فایل نمونه را دانلود کرده و همه موارد را به دقت پر نمایید و فایل را آپلود کنید. سپس ثبت را بزنید.ایرانسلاگر فایل شما مشکلی داشته باشد، در همان صفحه اول،  با کلیک بر روی درخواست خود علت رد درخواست را خواهید دید.
 

گزارشات ارسال و دریافت

 

پیامک های ارسالی :

کلیه پیامک هایی که از منوی ارسال پیامک (پیامک ساده و یا هر کدام از بانک های شماره موبایل)  ارسال می شوند، از این منو قابل مشاهده هستند. در این منو اگر ارسال های شما تکی باشد در همین صفحه قابل مشاهده است و اگر ارسال های شما برای چند شماره بوده باشد، همانند عکس زیر باید ارسالی های تکی را به ارسالی های چندتایی تغییر دهید تا بتوانید گزارشات خود را مشاهده نمایید.
نکته : به دلیل حجم بالای پیامک های ارسالی معمولا گزارشات پس از یک روز آرشیو می شوند و بعد از این زمان می توانید با زدن دکمه مشاهده آرشیو گزارشات ارسال در صفحه اول، گزارشات تا شش ماه قبل را مشاهده نمایید. در آنجا نیز با کلیک بر روی رکورد و زدن جزئیات ارسال به وضعیت ارسال هر شماره دسترسی خوهید داشت.گزارشاگر بر روی هر رکورد ارسال خود کلیک کنید با گزینه های زیر روبرو خواهید شد:گزارشحذف : با توجه به زمان ارسال شما دو کاربرد دارد :
اگر ارسال را در لحظه انجام داده باشد، با زدن حذف تنها رکورد گزارش خود را حذف خواهید کرد اما اگر ارسال شما برای زمانی در آینده تنظیم شده باشد، با زدن حذف ارسال شما از صف ارسال به طور کلی حذف خواهد شد و دیگر ارسال آن انجام نخواهد شد.
گیرندگان : با کلیک بر روی این گزینه می توانید وضعیت ارسال به تفکیک هر شماره را مشاهده نمایید. در این بخش می توانید بر اساس هرکدام از وضعیت های ارسال (موفق، لیست سیاه و …) جستجو کرده و به همه ی آن وضعیت ها دسترسی داشته باشید و از آنها خروجی بگیرید.
انتقال: با زدن دکمه انتقال می توانید رکورد ارسال خود را به پوشه دلخواه خود انتقال دهید.
ارسال به… : با زدن این گزینه می توانید همان متن ارسالی را دوباره برای شماره های خود ارسال کنید.
افزودن به پیش نویس: می توانید متن ارسالی خود را در پیش نویس ها ذخیره کنید.

پیامک های ارسالی نظیر به نظیر :

در این منو گزارش ارسال پیامک های ارسال هوشمند، تبریک تولد و یا پیامک ارسال متناظر نمایش داده می شود.
در این بخش نیز، ارسالی های تکی و چندتایی از هم جدا هستند و تمامی امکانات حذف، گیرندگان و…. و بخش آرشیو پیامک های ارسالی قابل دسترسی است. 

پیامک های ارسالی وب سرویس :

گزارشات ارسال پیام هایی که از طریق API و یا ارسال سریع انجام می شود را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.

پیامک های دریافتی :

تمامی پیامک هایی که از طرف مخاطبینتان بر روی شماره پیامکی شما ارسال می شود در این قسمت قابل مشاهده است.گزارشبا کلیک بر روی هر یک از پیامکها، گزینه هایی به شما نمایش داده می شود که با استفاده از آنها می توانید عملیات زیر را انجام دهید :گزارشحذف : برای حذف کردن یک پیامک به صورت تکی استفاده می شود .
انتقال : این گزینه برای جابجایی یک پیامک از یک پوشه به پوشه دیگر استفاده می شود .
پاسخ به … : می توانید به شخص ارسال کننده پیامک، پاسخی ارسال نمایید.
ارسال به … : در صورتی که تمایل داشته باشید که متن پیامک دریافتی را به اشخاص دیگری نیز ارسال نمایید، می توانید از این گزینه استفاده نمایید .
افزودن به پیش نویس : برای اضافه کردن مستقیم متن پیامک به پیش نویسها از این گزینه استفاده نمایید .
افزودن به دفترچه تلفن : در صورتی که بخواهید شماره فرستنده را به دفترچه تلفن خود اضافه نمایید از این گزینه استفاده نمایید .
افزودن به لیست سیاه : شماره را به لیست سیاه اضافه کرده تا پیامک شما برایشان ارسال نشود.
شما می توانید چندین دریافتی را با هم انتخاب کرده و با زدن دکمه پاسخ به پیامک های انتخاب شده، برای همه آنها یک پیامک را بفرستید.پیامک های دریافتی معمولا پس از یک هفته آرشیو می شوند و از بخش مشاهده آرشیو پیامک های دریافتی می توانید به دریافتی ها تا ۲ ماه گذشته دسترسی داشته باشید.

مدیریت  پوشه ها :

برای مدیریت و دسته بندی پیامکهای ارسالی و دریافتی خود ، می توانید از این بخش اقدام به ایجاد پوشه نمایید تا پیامکهای ارسالی و دریافتی خود را مطابق میل و سلیقه خود دسته بندی نمایید .دو پوشه به صورت پیش فرض وجود دارد که پوشه پیامکهای دریافتی ویژه پیامک های دریافتی و پوشه پیامکهای ارسالی، ویژه پیامکهای ارسالی می باشد .گزارشدر صورت تمایل می توانید پوشه های جدیدی ایجاد نمایید و پوشه های پیش فرض خود را تغییر دهید .در صورت انتخاب هر یک از پوشه ها ، می توانید آن را حذف و یا نام آن را ویرایش نمایید . 
نکته :در تمامی بخش های گزارشات می توانید از طریق گزینه های خروجی اکسل و خروجی کلی اکسل و سپس دانلود فایل اکسل، از گزارشات خود خروجی بگیرید. “خروجی اکسل” شماره های همین صفحه با نمایش محدود(۲۰، ۵۰، و …)  را به شما می دهد و خروجی کلی اکسل تمامی گزارشات موجود را به شما برمی گرداند.

 

امکانات اولیه مورد نیاز

 

دفترچه تلفن :

می توانید در قسمت دفترچه تلفن شماره مشتریان و یا همکاران خود را در گروه های مختلف و بدون محدودیت، ذخیره کنید. ذخیره شماره ها را می توانید بصورت تکی و یا از طریق فایل اکسل انجام دهید.

طریقه صحیح وارد کردن شماره ها به شرح ذیل می باشد:

از منوی امکانات اولیه مورد نیاز ٬دفترچه تلفن را انتخاب نمایید. اضافه کردن شماره ها هم به صورت تکی و هم به صورت گروهی از طریق فایل اکسل امکان پذیر می باشد.

دفترچه

 

برای این منظور ابتدا می بایست گروه مخاطبین خود را مطابق با تصاویر زیر ایجاد نمایید:

دفترچه

 

پس از نوشتن نام گروه های خود، با فشردن دکمه ثبت می توانید گروه های مخاطبین خود را ایجاد نمایید. هر گروهی که ایجاد می شود قابلیت حذف و ویرایش دارد.

در مرحله بعد برای اضافه کردن مخاطبین به صورت تکی، در منوی دفترچه تلفن بر روی گزینه افزودن مخاطب جدید کلیک کرده و مانند تصویر زیر عمل کنید :

دفترچه

 

در این قسمت می توانید اطلاعات مخاطبین خود را اضافه نمایید، فقط وارد کردن شماره موبایل ضروری می باشد، بقیه موارد می توانند خالی باشند. گروه مخاطبین خود را انتخاب نمایید و سپس بر روی دکمه ثبت کلیک کنید.

برای افزودن از طریق اکسل نیز باید در صفحه دفترچه مخاطبین، بر روی گزینه ایمپورت از فایل اکسل زده و مطابق با تصویر زیر عمل کنید :

دفترچه

 

ابتدا فایل نمونه را دانلود نمایید و شماره موبایل های خود را در ستون شماره موبایل وارد کنید، بقیه ستون ها می توانند خالی باشند، اما نباید حذف شوند. پس از آن مطابق با تصویر بالا فایل خود را انتخاب نمایید، بر روی آپلود زده و پس از انتخاب گروه بر روی دکمه ثبت بزنید.

دفترچه

همانطور که ملاحظه می‌کنید اطلاعات در فایل نمونه قرار داده شده است  و در همه ردیف ها فقط ستون شماره موبایل ضروری می باشد. در صورت آپلود هر فرمتی به غیر این از فرمت، با خطا مواجه خواهید شد(در صورت مشاهده خطا بعد از آپلودفایل مجدد به فایل رجوع کرده و مشکل را برطرف نمایید). اگر تمامی موارد رعایت گردد، مخاطبین شما چه به صورت تکی چه به صورت فایل اکسل، بدون مشکل آپلود خواهند شد.

پیش‌نویس پیامک :

در این بخش می توانید متنهای پر کاربرد خود را ذخیره نمایید تا در هر زمان که نیاز به استفاده از آن داشتید ، بلافاصله بتوانید به صورت مستقیم آن را فراخوانی نمایید .

علاوه بر اضافه کردن پیامک به بخش پیش نویسها به صورت مستقیم ، گزینه ای با عنوان افزودن به پیش نویس ها در تمامی ماژولهایی که امکان تایپ مستقیم را دارند ، قرارداده شده است تا بدون نیاز به مراجعه به این بخش ، امکان اضافه کردن متن به پیش نویس ها وجود داشته باشد .

با انتخاب هر یک از پیش نویسها ، امکان حذف و ویرایش متن مورد نظر وجود خواهد داشت .

وارد بخش پیش نویس ها شده و افزودن پیش نویس را بزنید.

پیشنویس

برای ثبت نمودن یک پیش نویس ، تعیین یک عنوان مناسب و مرتبط با متن آن ، برای یافتن در زمان ارسال ، بسیار کاربردی خواهد بود . پس سعی نمایید عنوان پیامک را به صورتی تعیین نمایید که در زمان نیاز بتوانید به راحتی آن را پیدا نمایید .

پیشنویس

در هنگام وارد کردن متن در قسمت متن پیش نویس ، تعداد کاراکتر و همچنین نوع متن ، توسط شمارنده جهت آگاهی به شما نمایش داده می شود .

در صورتی که گزینه نمایش در پیش نویسها فعال باشد ، متن پیش نویس در سایر ماژولهایی که امکان فراخوانی پیش نویس وجود داشته باشد نمایش داده خواهد شد . در غیر اینصورت نمایش داده نخواهد شد .

 

فعال سازی شماره پیامکی :

اگر بخواهید خطی از اپراتور ۱۰۰۰ یا ۳۰۰۰ خریداری کنید می توانید خط مورد نظرتان را از این بخش استعلام مستقیم گرفته و اگر آزاد باشد قیمت ها را مشاهده نموده و در صورت تمایل آن را خریداری نمایید. به منوی امکانات اولیه مورد نیاز، فعالسازی شماره پیامکی رفته استعلام شماره جدید را بزنید.

شماره پیامکی

      خط 1000 :

برای خریداری خط ۱۰۰۰ میتوانید مطابق با تصاویر زیر عمل کنید.

خطوط ۱۰۰۰ به صورت سفارشی یا غیرسفارشی قابل خریداری هستند.

شماره پیامکی

 

 1. شماره 1000 را انتخاب کنید.
 2. تعداد ارقام خود را انتخاب نمایید.
 3. اگر میخواهید شماره سفارشی باشد، پیش شماره ۱۰۰۰ را انتخاب نمایید، شماره دلخواه خود را وارد نمایید و دکمه افزودن به سبد را بزنید، اگر آن شماره آزاد باشد به صفحه خرید منتقل می شوید، اگرنه باید یک شماره دیگر را وارد کنید.
 4. اگر میخواهید شماره غیر سفارشی باشد(به صورت رندم از سمت اپراتور خط پیامکی انتخاب شود )، پیش شماره ۱۰۰۰ را انتخاب نمایید و افزودن به سبد را بزنید. بعد از پرداخت مبلغ، اپراتور یک خط تصادفی به شما می دهد.

   خط 3000 :

برای خریداری خط ۳۰۰۰ میتوانید مطابق با تصاویر زیر عمل کنید. بعد از انتخاب ۳۰۰۰ و انتخاب تعداد ارقام، میتوانید یکی از پیش شماره های ما را انتخاب نموده و شماره دلخواه خود را نیز وارد کنید و افزودن به سبد را بزنید اگر خط آزاد باشد به صفحه پرداخت منتقل می شوید.

شماره پیامکی

بعد از استعلام خط و آزاد بودن آن به صفحه زیر منتقل می شوید :

شماره پیامکی

 1. اگر میخواهید به صورت آنلاین هزینه خط را پرداخت کنید گزینه "خرید" را انتخاب کنید.
 2. اگر میخواهید هزینه شماره پیامکی از اعتبار پنل شما کسر گردد گزینه "ثبت درخواست کسر از شارژ" را انتخاب کنید.

۱ ساعت پس از خریداری (در ساعات اداری) خطوط به پنل شما اضافه می گردند.

خط 50002 :

برای خریداری خط ۵۰۰۰۲ نیز کافی است در پنل تیکت درج کنید. دقت دشته باشید کیفیت این خطوط کمی پاین تر است.

  خط 021 :

برای خریداری خط ۰۲۱ می بایست از این لینک مدارک ثبت خط به صورت حقیقی یا حقوقی را برای ما ارسال نمایید و در پنل کاربری خود تیکت درج کنید تا درخواست شما انجام شده و خط خریداری شود.

فعال سازی امکانات پنل :

ماژول ها و امکانات پنل را به صورت تکی می توانید در این بخش انتخاب نموده و خریداری کنید. تمام ماژول های قرار داده شده در این بخش به صورت سالانه هستند و برای خریداری می بایست از قبل اعتبار سامانه خود را از طریق اعتبار ، افزایش دهید.

 

نکته : اگر یکی از پلن های پیامکی را خریداری کرده اید، ماژول هایی که به همراه خریداری پلن برای شما فعال شده اند در این بخش نمایش داده نمی شوند.

برای خریداری هر ماژول طبق تصویر زیر روی سبد خرید کلیک نمایید.

امکانات

سپس با اضافه شدن ماژول به سبد خرید، دکمه تایید خرید را بزنید، به اندازه هزینه سالانه ماژول از پنل شما پیامک کسر می شود و آن ماژول برایتان خریداری می گردد.

اگر ماژولی را اشتباهی به سبد خرید اضافه نمودید، با زدن دکمه ضربدر می توانید آن را از سبد خود حذف نمایید.

امکانات

فعال سازی یکجای امکانات پنل :

اگر بر اساس فعالیتتان بیش از یک ماژول نیاز داشته باشید می توانید بسته های مختلف شامل امکانات را خریداری کنید و یا بر اساس فعالیتتان، بسته امکانات مورد نیازتان را فعال نمایید.

امکانات

این بخش برای کسانی مناسب است که تمایلی به خریداری پلن سالانه ندارند، می خواهند از پلن رایگان استفاده کنند اما نیاز به فعالسازی چند ماژول به صورت همزمان دارند.

بسته به نیاز خود می توانند یکی از این پکیج ها را خریداری نمایند تا هزینه هر ماژول برایشان کمتر حساب شود.

 

امکانات فعال شده :

تمام امکانات فعال شده و نیز تاریخ فعال سازی و انقضای آن ها در این بخش قابل مشاهده است.

امکانات

طرح های ویژه :

در این منو با صفحه فعالسازی پلن ها مواجه خواهید شد که می بایست مطابق با نیاز خود یکی از پلن های رایگان، برنزی ، نقره ای و طلایی را انتخاب نمایید. هرکدام از این پلن ها تعرفه ها و ماژول های متفاوتی را برای شما فعال خواهند کرد که توضیحات آن ها را در ادامه خواهید خواند.

پلن طلایی :

تعرفه ثابت یکساله : 153 ریال / خط هدیه : 10 رقمی / پیامک هدیه : 10 هزار عدد
پلن طلایی بالاترین نوع پلن ارائه شده است و تمام امکانات حرفه ای و ماژول های ارسال پیامک در آن باز و فعال هستند.این پلن برای شرکت های بزرگ که می‌خواهند فعالیت های گسترده‌ای در زمینه ارسال و دریافت پیامک داشته باشند،مناسب است. در این طرح علاوه بر فعالسازی کلیه امکانات، پایین‌ترین تعرفه پیامکی نیز به شما تعلق خواهد گرفت.
البته در کنار فعال نمودن این پلن، خط 10 رقمی از اپراتور 3000 به صورت رایگان برای شما خریداری و فعال می شود. ارقام خط قابل انتخاب نیستند. هم چنین تعداد 10000 پیامک نیز به صورت هدیه در شارژ شما اعمال می شود و پس از اتمام آن ( اگر هنوز پلن شما منقضی نشده باشد ) هر مبلغی که تمایل به خریداری داشته باشید، با تعرفه پیامک براساس 153 ریال محاسبه خواهد شد.

پلن نقره ای :

تعرفه ثابت یکساله : 163 ریال / خط هدیه : 12 رقمی / پیامک هدیه : 5 هزار عدد
این پلن برای کسانی که قصد ارسال پیامک خدماتی و تبلیغاتی به صورت حرفه‌ای دارند و نیازمند ماژول‌های مختلف هستند، مناسب می باشد. این پلن تمامی امکانات پلن طلایی را نیز دارا می باشد. تعرفه پیامک در پلن نقره ای 1 تومان بیشتر از پلن طلایی می باشد.
تعداد ارقام خط هدیه در پلن نقره ای 12 رقم است و خط از اپراتور 3000 خریداری و فعال سازی می شود. هم چنین 5 هزارپیامک نیز به عنوان هدیه در سامانه به اعتبارتان اضافه می شود.

پلن برنزی :

تعرفه ثابت یکساله : 185 ریال / خط هدیه : 14 رقمی / پیامک هدیه : 1 هزار عدد
مناسب برای افراد و شرکت‌هایی که قصد ارسال تبلیغات انبوه دارند. این پلن علاوه بر دارا بودن همه امکانات پلن رایگان ، دارای تعرفه اقتصادی و چندین ماژول کاربردی دیگر می‌باشد.امکانات و ماژول هایی که در پلن برنزی فعال می شود در مقایسه با امکانات پلن نقره ای و طلایی کمتر است اما موارد مورد نیاز و اساسی را در خود دارد.
شما اگر تمایل به فعال سازی ماژول ها دارید می توانید به جای خرید تک تک ماژول ها این پلن را فعال سازی نمایید. در کنار فعال سازی این سرویس، هزار پیامک و یک خط 14 رقمی در سامانه شما فعال خواهد شد. در پلن برنزی تعرفه برای شما ثابت و 185 ریال خواهد بود.

پلن رایگان :

پلن رایگان برای افراد و کسب و کارهایی که فقط می‌خواهند برای مخاطبین خود و یا بانک‌های مختلف شماره موبایل ارسال محدود داشته باشند و نیازی به ماژول خاصی ندارند، مناسب می باشد
در این حالت برای تست 10 پیامک در سامانه شارژ می شود تا بتوانید تست ارسال داشته باشید و بر اساس مقدار واریزی شارژ، تعرفه های پیامک به صورت متغیر برای شما محاسبه خواهد شد. یعنی بر اساس جدول تعرفه ها که در این لینک وجود دارد، تعرفه متغیر برحسب واریزی شما برایتان درنظر گرفته می شود.

بررسی لیست سیاه اپراتور :

شما در این صفحه میتوانید شماره موبایل هایی که میخواهید را استعلام لیست سیاه بگیرید . گزارش نمایش داده شده در این صفحه ، با استعلام آنلاین از اپراتور 50002 انجام میشود. دقت داشته باشید بروز رسانی لیست سیاه در اپراتور ها هر 24 ساعت انجام میشود ، پس احتمال پاسخ اشتباه وجود دارد. یعنی ممکن است شما کد خروج از لیست سیاه را زده باشید اما به دلیل عدم بروزرسانی در اپراتور ، طی استعلام از این صفحه شماره شما هنوز در لیست سیاه باشد.

شماره ها را در کادر زیر وارد کرده ، برای تفکیک آنها میتوانید از علامت کاما " , " بین شماره ها استفاده نمایید و سپس بررسی را بزنید ، گزارش کاملی از شماره ها به شما داده خواهد شد.
ارسال و دریافت اتوماتیک


ارسال زماندار پیشرفته :

ارسال زماندار را می توانید برای یک شماره یا گروه مورد نظرتان به صورت دوره ای روزانه، هفتگی، ماهانه یا سالانه تنظیم نمایید.این ماژول به نیاز شرکت هایی هست که میخواهند در یک زمان مشخص مواردی را به مخاطبین خود یادآور شوند، مثلا شرکت های بیمه می توانند به بیمه گزاران خود به صورت ماهانه و یا سالانه پیامک ارسال نمایند.هزینه این ماژول در حال حاضر سالانه ۱۰۰۰ پیامک می باشد.تنظیمات آن نیز بدین صورت است:
هماند تصویر زیر به منوی ارسال و دریافت اتوماتیک رفته، ارسال زماندار پیشرفته را کلیک نمایید.دکمه افزودن را بزنید.ارسال زماندار پیشرفتهدر مرحله اول متن خود را بنویسید و برای آن عنوانی انتخاب کنید.ارسال زماندار پیشرفتهدر مرحله بعد گیرندگان خود را وارد نمایید، می توانید شماره ها را از دفترچه تلفن خود نیز انتخاب نمایید.ارسال زماندار پیشرفتهدر مرحله بعد می توانید الگوی تکرار ارسال خود، ساعت، تاریخ شروع و پایان را مشخص نمایید .با فشردن دکمه بررسی زمان های ارسال،سیستم به شما زمان های ارسال پیامک را نشان خواهد داد.ارسال زماندار پیشرفتهدر مرحله بعد می بایست خط پیامکی خود را انتخاب کنید، برخلاف کلیه ارسال ها، هزینه این ارسال در زمان ارسال محاسبه و کسر خواهد گردید.
با فشردن دکمه تایید ارسال رکورد ارسال شما ایجاد خواهد شد و بدین ترتیب سیستم به صورت خودکار با رسیدن به تاریخ مشخص شده توسط شما پیامک را ارسال می کند.ارسال زماندار پیشرفتهبا کلیک بر روی رکورد ارسال خود با گزینه های زیر روبرو خواهید شد:ارسال زماندار پیشرفتهحذف: می توانید آن را حذف نمایید.
لیست شماره ها : می توانید لیست شماره های مخاطبین را مشاهده نمایید.
زمان اجراهای بعدی: می توانید زمان ارسال های بعدی را ببینید.
ویرایش: می توانید رکورد ایجاد شده را ویرایش نمایید.

تبریک تولد یا رویداد :

با توجه به مناسبتهای مختلف از جمله تولد که قبلا اطلاعات آن را در دفترچه تلفن ثبت نموده اید؛ می توانید متن مناسب آن را در زمان مقرر از پیش تعیین شده، ارسال کنید.
برای فعالسازی ماژول تبریک تولد یا رویداد باید مطابق با عکس زیر به منوی ارسال و دریافت اتوماتیک رفته و تبریک تولد یا رویداد را انتخاب کنید و ماژول را به هزینه ۱۰۰۰ پیامک سالانه خریداری نمایید.تبریک تولد یا رویدادبرای استفاده از این ماژول ابتدا می بایست شماره مخاطبین خود را در دفترچه تلفن اضافه کنید.
برای راهنمایی در مورد نحوه اضافه کردن شماره مخاطبین به دفترچه تلفن به این بخش مراجعه نمایید.
دقت داشته باشید برای استفاده از ماژول تبریک تولد یا رویداد شما می توانید تاریخ های مورد نظر را در دفترچه تلفن برای هر مخاطب مشخص نمایید تا ماژول را برای آن تاریخ ها فعال کنید. در دفترچه تلفن یک تاریخ برای تولد موجود است و ۴ تاریخ برای رویدادهای دیگری که ممکن است مد نظر شما باشد. مثلا تبریک اعیاد مختلف، سالگرد ازدواج و مناسبت های مختلف و حتی تسلیت مراسم های مختلف را می توانید برای هر مخاطب در دفترچه ایجاد کنید.
پس از آن، در ماژول تبریک تولد دکمه افزودن را بزنید. مطابق با عکس زیر می بایست ابتدا متن خود را بنویسید، با توجه به اطلاعاتی که برای هر مخاطب در دفترچه تلفن خود وارد کرده اید، می توانید در این بخش آن موارد را انتخاب کنید تا با اطلاعات هر مخاطب برایشان پیامک ارسال شود مثلا با نام و نام خانوادگی هرکس برای او پیامک شخصی سازی شده ارسال نمایید.تبریک تولد یا رویداد در مرحله بعد می بایست شماره گیرندگان را انتخاب نمایید، می توانید به صورت تکی یا گروهی این کار را انجام داده و با زدن دکمه افزودن آن ها را به لیست گیرندگان خود اضافه کنید. سپس مرحله بعد را بزنید.تبریک تولد یا رویداددر مرحله بعدبرای تمایز قائل شدن بین تبریک تولدها یا رویدادهای تعریف شده ، باید یک عنوان تعیین نمایید . این عنوان بسته به سلیقه شما قابل تغییر است و هیچ شخصی به جز شما این عنوان را مشاهده نمی کند .تبریک تولد یا رویدادبرای تعیین نمودن اینکه فیلد ارسالی برای تبریک تولد یا رویداد کدام یک از فیلدهای تعریف شده در دفترچه تلفن اعم از تاریخ تولد و یا مناسبتهای ۱ الی ۴ باشد، از طریق گزینه تاریخ ارسال امکان پذیر خواهد بود . شما می توانید یکی از فیلدهای تاریخ تولد ، مناسبت اول و … را به عنوان ملاک ارسال انتخاب نمایید .
همچنین برای تعیین نمودن اینکه تبریک تولد یا رویداد ، در چه بازه زمانی فعال باشد ، در این بخش امکان تعیین زمان شروع و پایان آن قابل تنظیم می باشد .
توجه داشته باشید بازه زمانی فعال با زمانی که برای ارسال پیامک تعریف میفرمایید تفاوت دارد و صرفا بازه زمانی ای که میبایست ماژول فعال باشد را دریافت میکند.
بدین ترتیب از طریق فیلد از تاریخ، زمان شروع و فیلد تا تاریخ ، زمان پایان اعمال آن خواهد بود . پس از اطمینان از صحت زمان تعیین شده ، بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کرده تا به مرحله تایید نهایی هدایت شوید
در مرحله آخر مطابق با تصویر زیر شماره فرستنده را انتخاب کنید، تیک فعال را بزنید و سپس تایید و ثبت را کلیک کنید.تبریک تولد یا رویدادتبریک تولد یا رویداد شما ایجاد شد و در بازه ای که فعال است، با رسیدن به تاریخ مورد نظر ارسال آن انجام خواهد شد، شما می توانید بعد از هربار ارسال گزارشات آن را از منوی گزارشات ارسال و دریافت، پیامکی های ارسالی نظیر به نظیر ببینید.

نظرسنجی و مسابقه :

با استفاده از ماژول نظرسنجی و مسابقه ، می توانید نظرسنجی ایجاد کنید و یا با انتخاب گزینه صحیح، آن را تبدیل به مسابقه نمایید.
برای فعالسازی این ماژول همانند عکس زیر به منوی ارسال و دریافت اتوماتیک رفته و بر روی نظرسنجی و مسابقه کلیک کنید، در حال حاضر هزینه این ماژول سالانه ۱۰۰۰ پیامک می باشد.نظرسنجی و مسابقهبا زدن دکمه افزودن می توانید نظرسنجی و یا مسابقه خود را مطابق با عکس زیر ایجاد نمایید :نظرسنجی و مسابقهعنوانی که انتخاب می نمایید درواقع برای تفکیک نظرسنجی های مختلف شما می باشد و فقط خودتان آن را مشاهده خواهید کرد و قابل ویرایش است.
فرستنده شماره خطی است که پاسخ تعیین شده به ازای هر گزینه ارسال می شود .
گیرنده ، شماره ای است که باید گزینه های نظر سنجی توسط مخاطبان به این شماره ارسال شود .
در صورتی که در سامانه خود بیش از یک شماره اختصاصی داشته باشید ، فیلدهای فرستنده و گیرنده می توانند با یکدیگر متفاوت باشند و هیچ الزامی برای یکی بودن این دو ، وجود ندارد .نظرسنجی و مسابقه۱-در مرحله ی بعد نام گزینه فقط برای کمک به شما می باشد که بتوانید گزینه ها را از هم متمایز کنید.
۲-گزینه دریافتی درواقع گزینه ای است که باید توسط کاربر ارسال شود . بهتر است گزینه های درج شده در این فیلد را از اعداد انگلیسی انتخاب نمایید .
۳-پاسخ به فرستنده نیز متنی است که در صورت دریافت گزینه مورد نظر از کاربران، به عنوان متن پاسخ برایشان ارسال می گردد.
۴-برای انجام قرعه کشی ، تعیین نمودن حداقل یکی از گزینه ها به عنوان فیلد پاسخ صحیح اجباری است که باید تیک پاسخ صحیح را بزنید.شما می توانید چندین پاسخ را نیز به صورت همزمان به عنوان پاسخ صحیح مشخص نمایید .
ارسال پاسخ فعال باشد : در صورت فعال بودن این گزینه، متنی که در فیلد پاسخ به فرستنده درج شده است به مخاطب ارسال کننده فرستاده می شود . با زدن دکمه افزودن، گزینه شما اضافه خواهد شد. می توانید گزینه های دیگر خود را نیز اضافه کنید و در بخش گزینه ها می توانید همه گزینه ها را با جزئیات مشاهده نمایید. سپس به مرحله بعد رفته و مطابق با عکس زیر تاریخ فعال بودن ماژول را انتخاب نمایید :نظرسنجی و مسابقهپس از آن در مرحله بعد تیک فعال را زده و سپس تایید و ثبت را بزنید. اکنون نظرسنجی و یا مسابقه شما در تاریخ معینی ایجاد شده است.نظرسنجی و مسابقهنکته : در نظر داشته باشید در یک زمان مشخص نمی توانید بر روی یک خط دو نظرسنجی و یا مسابقه متفاوت داشته باشید، این کار باعث ایجاد تداخل می شود، یا باید شماره های فرستنده و گیرنده متفاوت باشند و یا زمان فعال بودن هر مسابقه و یا نظرسنجی با یکدیگر فرق داشته باشد.
با کلیک بر روی هر نظرسنجی ایجاد شده گزینه های زیر را مشاهده خواهید کرد :نظرسنجی و مسابقههرکدام از آنها قابل حذف و ویرایش هستند، شما حتی می توانید گزینه هایی که ایجاد کرده اید و پاسخ هایی که دریافت نموده اید را نیز مشاهده کنید.
برای هر مسابقه نیز می توانید همانند تصویر زیر قرعه کشی انجام دهید، تعداد موارد انتخابی را مشخص نموده، قرعه کشی را کلیک نمایید، شماره برنده به شما نشان داده خواهد شد :نظرسنجی و مسابقهاین ماژول بر اساس دریافتی های شما، نمودار های میله ای و دایره ای را نیز نشان می دهد :نظرسنجی و مسابقه نظرسنجی و مسابقهبدین ترتیب شما می توانید به راحت ترین روش ممکن و به صورت اتوماتیک مسابقات و نظرسنجی های خود را انجام دهید. 

سفارش ارسال از موبایل :

ممکن است برخی اوقات دسترسی به اینترنت برای شما میسر نباشد. از طریق این ماژول می توانید بدون دسترسی به اینترنت و یا نرم افزار جانبی، متن مورد نظر خود را از طریق تلفن همراه به سامانه ارسال نمایید تا به مخاطبان از پیش تعیین شده ارسال گردد.هزینه این ماژول در حال حاضر ۱۰۰۰ پیامک می باشد. همانند تصویر زیر از منوی ارسال و دریافت اتوماتیک، سفارش ارسال از موبایل، می توانید این ماژول را خریداری و فعال نمایید.سفارش ارسال از موبایلسپس با زدن دکمه افزودن می توانید یک رکورد جدید اضافه نمایید.
در صفحه اول با تنظیمات زیر روبرو خواهید شد:سفارش ارسال از موبایلدر مرحله اول، برای تمایز قائل شدن بین ارسال از موبایلهای مختلفی که می خواهید ثبت کنید، باید یک عنوان تعیین نمایید. این عنوان بسته به سلیقه شما قابل تغییر است و فقط خود شما این عنوان را مشاهده خواهید کرد.
شماره موبایل : در فیلد شماره موبایل ، باید شماره ای را وارد نمایید که مجاز به ارسال دستور از طریق پیامک می باشد. یعنی از طریق این شماره موبایل دستور ارسال پیامک را صادر خواهید کرد .
کلمه رمز : این رمز ۴ رقمی، باید همزمان با ارسال متن، از موبایل تعریف شده به سامانه ارسال شود.
گیرنده : شماره ای است که پیامک توسط شماره موبایل مجاز، به آن ارسال می گردد تا به صورت انبوه پیامک را بفرستد.
فرستنده : شماره ای است که پیامک دریافت شده را به گیرندگان تعیین شده در مرحله بعد ارسال می نماید.
نحوه صحیح دستور برای ارسال از روی موبایل بدین صورت می باشد :
از شماره موبایل تعریف شده به شماره گیرنده تعریف شده پیامک “متن پیامک رمز#sms#” را ارسال کنید.در واقع متن شما موقع ارسال از موبایل همانند تصویر زیر است :سفارش ارسال از موبایلتوجه داشته باشید در صورتی که در سامانه خود بیش از یک شماره اختصاصی داشته باشید، فیلدهای فرستنده و گیرنده می توانند با یکدیگر متفاوت باشند و هیچ الزامی برای یکسان بودن این دو، وجود ندارد.
در صورت اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده در این مرحله ، بر روی مرحله بعد کلیک کرده تا به مرحله تعیین گیرندگان هدایت شوید. با صفحه ای همانند صفحه زیر روبرو خواهید شد و سپس گیرندگان خود را یا از روی دفترچه انتخاب کرده یا به صورت دستی وارد می کنید:سفارش ارسال از موبایلبه مرحله بعد رفته و همانند تصویر زیر بر روی تایید و ثبت کلیک می کنید:سفارش ارسال از موبایلبدین ترتیب شما می توانید خیلی راحت از موبایل خود بدون وارد شدن به پنل، پیامک های انبوه خود را ارسال کنید.

منشی پیامک :

زمانی که می خواهید به ازای دریافت یک پاسخ معین از طرف مخاطبینتان، متن از پیش تعیین شده ای را برای آنها ارسال نمایید می بایست از این ماژول استفاده کنید. مثلا به مشتریان خود اعلام می کنید با ارسال عدد ۱ در باشگاه مخاطبین شما عضو می شوند، و در منشی پیامکی تعیین می کنید به محض دریافت عدد ۱ از هر شماره ای برایش پیامک تایید عضویت ارسال گردد ، و یا با ارسال کلمه قیمت، پیامکی مبتنی بر لیست قیمت کالاهای شما برای مخاطبین به صورت خودکار ارسال شود.منشی پیامکمنشی پیامکی در پنل انبوه در منوی ارسال و دریافت اتوماتیک وجود دارد و در حال حاضر هزینه فعالسازی آن سالیانه ۱۰۰۰ پیامک می باشد.
پس از فعال نمودن آن، مطابق با عکس زیر با دو گزینه مواجه خواهید شد :منشی پیامکبا انتخاب گزینه افزودن در مرحله اول متن منشی پیامک که در هنگام دریافت پیامک ارسال می شود ، تعیین می گردد .منشی پیامکدر مرحله بعد ، گزینه ای که باید توسط مخاطب ارسال شود تا پاسخ تعیین شده در مرحله قبل برای وی ارسال شود ، مشخص خواهد شد .
نکته : شما امکان فیلتر پاسخ دهی به شماره های فرستنده را نیز دارید. به عبارت دیگر می توانید تنظیمات را طوری انجام دهید که  پاسخ اتوماتیک فقط برای شماره های گیرنده ی مشخص شده از طریق دفترچه تلفن پنل پیامکتان ارسال شود .منشی پیامکبه شما پیشنهاد می شود برای عملکرد بهتر این سرویس ، گزینه دریافتی را به صورت اعداد و حروف انگلیسی تعیین نمایید .
خط گیرنده ، شماره ای است که پیامک توسط مخاطبان به آن ارسال می گردد .
خط فرستنده نیز شماره است که متن تعیین شده در منشی پیامک از آن ارسال می گردد .
توجه داشته باشید در صورتی که در سامانه خود بیش از یک شماره اختصاصی داشته باشید ، فیلدهای فرستنده و گیرنده می توانند با یکدیگر متفاوت باشند و هیچ الزامی برای یکسان بودن این دو ، وجود ندارد .
در بخش نوع مقایسه باید یکی از ۴ گزینه زیر انتخاب گردد :
دقیقا برابر با کلیدواژه:  اگر می خواهید به ازای هر دریافتی دقیقا مانند گزینه انتخابی شما، پاسختان ارسال گردد.
شامل کلیدواژه:  اگر می خواهید به ازای هر دریافتی که شامل گزینه انتخابی شماست، پاسختان ارسال گردد.
شروع با کلیدواژه: اگر می خواهید به ازای هر دریافتی که با گزینه انتخابی شما شروع می شود، پاسختان ارسال گردد.
پایان با کلیدواژه: اگر می خواهید به ازای هر دریافتی که با گزینه انتخابی شما پایان می یابد، پاسختان ارسال گردد.
در مرحله بعد فاصله زمانی را انتخاب نموده و مرحله بعد تیک فعال و سپس تایید و ثبت را بزنید.منشی پیامک
منشی پیامک
در حالت افزودن گروهی شما می بایست متن پاسخ و گزینه دریافتی خود را از طریق فایل اکسل بارگذاری کنید. منشی پیامکی فایل اکسل دارای دو ستون است : کد ها و پاسخهای کدها ، بعد از مشخص کردن این موارد در فایل اکسل و آپلود آن باید مطابق با عکس بالا ستونهای گزینه دریافتی و متن پیامک را مشخص کنید. در مرحله بعد همانند توضیحات قبلی ، خط گیرنده و فرستنده را مشخص کنید، تاریخ را مشخص کنید و سپس تایید و ثبت را بزنید. 

پاسخ تبلیغاتی :

این ماژول نیز مانند منشی پیامکی عمل می کند و به ازای دریافت پاسخ برای مخاطبین پیامک خودکار می فرستد اما تفاوت آن ها در این است که منشی پیامکی نسبت به متن دریافتی حساس می باشد و هر پاسخ متفاوت را نسبت به همان گزینه ای که شما مشخص کرده اید ارسال خواهد کرد، اما در پاسخ تبلیغاتی سیستم به متن دریافتی حساس نیست و در واقع در پاسخ به هر متن دریافتی یک پیامک مشخص از پیش تعیین شده ای را ارسال می کند.
مثلا فرض کنید متن دریافتی برای شما مهم نیست و می خواهید به ازای هر نوع پیامک دریافتی از مخاطبینتان، یک پیام تشکر ارسال نمایید، در اینصورت پاسخ تبلیغاتی ماژول مناسبی برای شما می باشد که به صورت اتوماتیک متن تعیین شده ی شما را فارغ از هر نوع دریافتی، برای مخاطبین ارسال کند.
نکته مورد نظر این است که اگر می خواهید هر دو ماژول در یک زمان فعال باشند، باید خطوط گیرنده و فرستنده آنها متفاوت باشند که پیامک شما با اختلال و اشتباه ارسال نشود.
برای فعال نمودن ماژول مطابق تصویر زیر به منوی ارسال و دریافت اتوماتیک رفته و بر روی پاسخ تبلیغاتی کلیک کنید، هزینه فعالسازی ماژول در حال حاضر سالانه ۱۰۰۰ پیامک می باشد.پاسخ تبلیغاتیبرای ایجاد پاسخ تبلیغاتی، بر روی دکمه افزودن زده و مطابق با تصویر زیر متن دلخواه خود را بنویسید.پاسخ تبلیغاتیدر مرحله بعد نام گزینه خود را بنویسید، این عنوان برای تمایز قائل شدن بین پاسخ های تبلیغاتی می باشد و در هر زمان قابل تغییر است و فقط خود شما در پنلتان آن را مشاهده خواهید کرد.پاسخ تبلیغاتیگیرنده ، شماره ای است که پیامک مخاطبین روی آن دریافت می شود .
فرستنده نیز شماره ای است که پاسخ تبلیغاتی تعیین شده از آن ارسال می شود .
در صورتی که در سامانه خود بیش از یک شماره اختصاصی داشته باشید ، فیلدهای فرستنده و گیرنده می توانند با یکدیگر متفاوت باشند و هیچ الزامی برای یکی بودن این دو شماره ، وجود ندارد .
در مرحله بعد تاریخ و ساعت فعال بودن ماژول را وارد می نمایید.پاسخ تبلیغاتیو در مرحله آخر تیک فعال بودن را زده و سپس تایید و ثبت را می زنید.پاسخ تبلیغاتیماژول پاسخ تبلیغاتی شما ایجاد شد!

انتقال پیامک های دریافتی


انتقال دریافتی ها به موبایل :

از طریق این ماژول می توانید تمام دریافتی های خود را به شماره موبایل های مورد نظرتان انتقال دهید. زمان انتقال می بایست در سامانه خود شارژ به مقدار کافی موجود باشد.
با خرید این ماژول شما می توانید دریافتی های خط پیامکی خود را روی موبایل خود دریافت کنید. با زدن گزینه افزودن همانند تصویر زیر می توانید تنظیمات را انجام دهید.انتقال دریافتی ها به موبایلحال تنظیمات را مانند تصویر زیر انجام دهید :انتقال دریافتی ها به موبایلواژه دریافتی : ممکن است بخواهید تنها پیامکهایی که شامل یک کاراکتر و یا حرف خاص باشد ،منتقل شوند. برای محدودسازی و اعمال این محدودیت، کاراکتر یا حرف مورد نظر خود را این فیلد وارد نمایید تا سامانه تنها متنهایی را انتقال دهد که شامل این حروف باشند. در غیر این صورت این مورد را خالی بگذارید.
گیرنده: شماره ای است که پیامک توسط مخاطب به آن ارسال می گردد.
فرستنده: شماره ای است که پیامک دریافت شده را به شماره همراه تعیین شده ارسال می نماید.
برای فعال کردن و یا غیرفعال کردن دایورت پیامک، از گزینه فعال استفاده نمایید.
همچنین برای تعیین نمودن اینکه دایورت دریافتی ها به موبایل، در چه بازه زمانی فعال باشد، در این بخش امکان تعیین زمان شروع و پایان آن قابل تنظیم می باشد.
بدین ترتیب از طریق فیلد از تاریخ، زمان شروع و فیلد تا تاریخ، زمان پایان اعمال آن خواهد بود. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در این بخش، بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا اطلاعات درج شده در سامانه ثبت گردند.

انتقال دریافتی ها به ایمیل :

با استفاده از قابلیت این ماژول می توانید تمام دریافتی ها و یا دریافتی هایی که فیلتر مورد نظرتان بر روی آن اعمال شده است را به ایمیل های دلخواهتان منتقل نمایید.
با زدن گزینه افزودن می توانید یک رکورد جدید ایجاد نمایید.انتقال دریافتی ها به موبایلسپس تنظیمات را مانند تصویر زیر انجام دهید :انتقال دریافتی ها به موبایلعنوان: برای تمایز قائل شدن بین انتقال به ایمیلهای تعریف شده، باید یک عنوان تعیین نمایید. این عنوان را فقط خود شما مشاهده می کنید و قابل تغییر می باشد..
ایمیل ها : در فیلد ایمیلها، می توانید یک یا چند ایمیل را برای انتقال وارد نمایید. برای جداسازی ایمیلها از یکدیگر از کاراکتر (،) استفاده نمایید.
واژه دریافتی : می توانید دریافت های خود را به یک واژه محدود کنید و فقط دریافتی های شامل آن واژه برای شما منتقل می شود.
گیرنده: شماره ای است که پیامک توسط مخاطب به آن ارسال می گردد.
برای فعال کردن و یا غیرفعال کردن انتقال به ایمیل، از گزینه (فعال) استفاده نمایید.
همچنین برای تعیین نمودن اینکه انتقال دریافتی ها به ایمیل، در چه بازه زمانی فعال باشد، در این بخش امکان تعیین زمان شروع و پایان آن قابل تنظیم می باشد.
در صورت اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در این بخش، بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا اطلاعات درج شده در سامانه ثبت گردند. 

انتقال دریافتی ها به URL :

این ماژول سرویس callback را برایتان فراهم می کند تا بتوانید دریافتی های خود را به آدرس صفحه مورد نظرتان و یا به IP/PORT سرورتان منتقل نمایید.
در ابتدا سامانه خود را شارژ نموده و سپس از منوی امکانات اولیه مورد نیاز – فعال سازی امکانات پنل، اقدام به خرید و فعال سازی ماژول انتقال نمایید.
سپس برای فعال سازی به منوی انتقال دریافتی ها رفته و قابلیت انتقال دریافتی ها به URL را انتخاب نمایید.
در قسمت افزودن می توانید دسترسی خود را ایجاد نمایید.انتقال دریافتی ها به موبایلدر ابتدا می بایست آدرس مورد نظرتان up بوده و در دسترس باشد.
می توانید آدرس را به صورت ip و port به صورت http://111.1.1.111:8080 اعلام نمایید. در صورتی که تمایل دارید نیز می توانید در سایت خود صفحه ای را برای انتقال معرفی نمایید و آدرس صفحه را به صورت http://YOURSite/YOURPAGE.php? ثبت کنید.
در زمان انتقال تمام پارامترهای دریافتی مانند متن دریافت شده، خط گیرنده، شماره موبایلی که با آن اقدام به ارسال پیامک شده است و روز و زمان را می توان انتقال نمود. می توانید تمام پارامترها را یا برخی از پارامترها را در لینک خود قرار دهید.انتقال دریافتی ها به موبایلعنوان: برای تمایز قائل شدن بین انتقال به URL های تعریف شده، باید یک عنوان تعیین نمایید.
واژه دریافتی: کاراکتر یا حرف مورد نظر خود را در این فیلد وارد نمایید تا سامانه تنها متنهایی را انتقال دهد که شامل این حروف باشند.
URL : در این فیلد می توانید آدرس اینترنتی مورد نظر خود را به صورت مشخص وارد نمایید تا تمامی پیامکهای دریافتی مشخص شده به آن انتقال داده شوند.
برای ثبت انتقال به URL باید پس از آدرس پارامترهای زیر را در انتهای آدرس تعرفه نموده و با کاراکتر کاما از یکدیگر جدا نمایید:
$TEXT$ : برای انتقال متن استفاده می شود
$TO$ : برای انتقال شماره گیرنده استفاده می شود
$FROM$ : برای انتقال شماره فرستنده استفاده می شود
$DATETIME$ : برای انتقال زمان ارسال استفاده می شود
نمونه آدرس کامل برای انتقال به URL :
http://YOURSite/YOURPAGE.php?$from=$FROM$&to=$TO$&text=$TEXT$&DATE=$DATETIME
گیرنده : شماره ای است که پیامک توسط مخاطب به آن ارسال می گردد.
برای فعال کردن و یا غیرفعال کردن انتقال به URL، از گزینه فعال استفاده نمایید.
همچنین برای تعیین نمودن اینکه انتقال دریافتی ها به URL، در چه بازه زمانی فعال باشد، در این بخش امکان تعیین زمان شروع و پایان آن قابل تنظیم می باشد.
در صورت اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در این بخش، بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا اطلاعات درج شده در سامانه ثبت گردند.
اگر لینک شما در دسترس باشد تنظیمات شما انجام می شود اما اگر در دسترس نباشد نمی توان تنظیمات را اعمال نمود. برای بررسی در دسترس بودن آدرستان می توانید آن را در آدرس بار مرورگرتان وارد نمایید و ببینید آیا صفحه ای برایتان باز می شود یا خیر. پس از فعال شدن می توانید وضعیت دسترسی ایجاد شده را مشاهده نمایید. اگر مشکلی در ارتباط نباشد وضعیت انتقال شما ” فعال ” است.البته ممکن است برخی موارد یا مشکلات موجب عدم انتقال شود و بهتر است در مورد علت عدم انتقال دریافتی ها به URL نکات مهم را بدانید.
با کلیک بر روی دسترسی ایجاد شده قسمت های حذف، ویرایش ، گزارشات و فعالسازی برایتان نمایش داده می شود.انتقال دریافتی ها به موبایلمی توانید با انتخاب ” گزارشات” لیست انتقالی ها، زمان، وضعیت و … را مشاهده نمایید و اگر انتقالی انجام نشده است با زدن فعالسازی آن را مجددا انتقال دهید.


امکانات هوشمند


ارسال پیامک متناظر :


فرض کنید شما لیستی از شماره های مخاطبین خود را دارید که می خواهید در آن واحد برای آنها متن های مختلف ارسال نمایید، برای مثال به صورت زیر :
سرکار خانم احمدی نوبت مراجعه بعدی شما به مطب تاریخ ۱۰ دی ماه می باشد.
جناب آقای سعادت لطفا جهت دریافت جواب آزمایش خود روز پنجشنبه به مطب مراجعه نمایید.
و…
با این ماژول می توانید تمامی شماره ها و پیامک های خود را در یک فایل اکسل وارد کرده  به صورت یکجا در کوتاه ترین زمان با طی کردن چند مرحله ساده ارسال خود را انجام دهید.
هزینه ماژول پیامک متناظر در حال حاضر سالانه ۱۰۰۰ پیامک می باشد.
نحوه عملکرد ماژول ارسال پیامک متناظر به گونه ای است که امکان ارسال پیامک های کاملا متفاوت را به شماره های مختلف فراهم می نماید. مزیت این روش، در انجام شدن آن به صورت یکباره و در قالب یک فایل است.
مطابق با عکس زیر به منوی امکانات هوشمند رفته و پیامک متناظر را کلیک کنید.ارسال پیامک متناظراز این بخش می توانید نمونه اکسل قرار داده شده را دانلود نمایید، این فایل باید دارای دو ستون باشد، یکی ستون شماره های موبایل و دیگری متن متناظر با هر یک از آنها. ردیف اول هر ستون به عنوان سرتیتر شناخته می شود و در صورت وارد شدن اطلاعات در ارسال تاثیری نخواهد داشت.
مطابق با تصویر بالا فایل اکسل خود را انتخاب نموده و  آپلود نمایید ،در صورتی که فایل به صورت صحیح فراخوانی گردد، ردیفهای اول هر یک از ستونها در فیلدهای ستون شماره موبایل و ستون متن پیامک نمایش داده می شود. یا اینکه به صورت دستی و از بخش سمت راست، ستون شماره موبایل، ستون متن پیامک را مشخص نمایید.
پس از اطمینان از صحت انتخاب ستونها، بر روی مرحله بعد کلیک نمایید تا به مرحله زمان ارسال هدایت شوید.
در این مرحله می توانید انتخاب کنید که آیا ارسال شما هم اکنون انجام شود و یا به زمانی در آینده موکول شود.ارسال پیامک متناظرپس از آن نیز خط پیامکی خود را انتخاب کرده و با فشردن انتخاب و ادامه و سپس تایید ارسال، پیامک خود را ارسال خواهید کرد.ارسال پیامک متناظربنابراین بدین صورت شما قادر خواهید بود در آن واحد برای چندین شماره متن های مختلف ارسال نمایید و در زمان خود صرفه جویی خواهید کرد.

ارسال پیامک هوشمند:

ارسال پیامک هوشمند از جمله ماژول های کاربردی در پنل پیامکی sms.ir می باشد. شاید شما نیز پیامک هایی شخصی سازی شده با نام و نام خانوادگی و دیگر اطلاعاتتان دریافت کرده باشید، اما آیا همه این پیامک ها تک به تک برای کاربران ارسال می شود؟ همانطور که حدس زده اید، تنظیم تک به تک این پیامک ها از داخل پنل وقت و هزینه زیادی را میطلبد، بنابراین برای ارسال این نوع پیامک ها از داخل پنل ماژول هایی در نظر گرفته شده است. ارسال پیامک هوشمند برای شرکت های بیمه ، موسسات آموزشی ، مراکز درمانی و … بسیار کاربرد دارد. اگر شما نیز جزو کسب و کارهایی هستید که نیاز به ارسال این گونه پیامک های شخصی سازی شده برای مخاطبینتان دارید، این ماژول مختص شما طراحی شده است.
برای خریداری آن باید در پنل پیامک به منوی امکانات هوشمند رفته و ماژول ارسال پیامک هوشمند را با هزینه ۱۰۰۰ پیامک سالانه خریداری نمایید.
در ادامه نحوه کارکرد این ماژول برای شما شرح داده می شود.
مطابق با تصویر زیر ابتدا می بایست همه مواردی که برای مخاطبین مختلف، متفاوت است را در یک فایل اکسل وارد نمایید. بنابراین ابتدا نمونه اکسل قرار داده شده را دانلود نمایید.ارسال پیامک هوشمندفایل اکسل نمونه را در تصویر زیر مشاهده می نمایید :ارسال پیامک هوشمنددر این ماژول علاوه بر ورود اطلاعات به صورت مستقیم، امکان ورود اطلاعات به صورت داینامیک از یک فایل اکسل وجود دارد. فایل اکسل شما می تواند دارای تعداد نامحدودی ستون باشد که هر یک از آنها با ستون دیگر متفاوت باشد. تنها فیلد اجباری که باید در فایل وارد نمایید ستونی تحت عنوان شماره موبایل می باشد. توجه داشته باشید که ردیف اول هر ستون به عنوان سرتیتر شناخته می شود و تاثیری در ارسال پیامک ندارد. سپس باید فایل خود را آپلود نمایید.
برای این کار از منوی عمودی سمت چپ کادر متن پیامک، گزینه (درج از اکسل) را انتخاب نمایید. فایل خود را فراخوانی و آپلود نمایید. با باز شدن کادر مربوط به آن، تمامی سرتیترهای موجود در فایل اکسل به شما نمایش داده می شود.
مطابق با تصویر زیر با کلیک بر روی هر یک از این فیلدها، نام آن فیلد به همراه دو علامت # در طرفین آن در کادر متن پیامک ظاهر می شود. این فیلد در صورتی که در فایل اکسل مقداری برای آن وارد شده باشد جایگزین می گردد.ارسال پیامک هوشمندپس از تایپ متن،با استفاده از گزینه افزودن به پیش نویس ها از منوی عمودی سمت چپ کادر متن پیامک، پیامک را برای همیشه ذخیره نمایید تا در هر زمان که نیاز به استفاده از آن داشته باشید از طریق گزینه پیش نویس ها که در منوی سمت چپ کادر متن پیامک قرار دارد، متن را بصورت مستقیم فراخوانی نمایید .
سپس در مرحله بعد می بایست ستون شماره موبایل را انتخاب نمایید.ارسال پیامک هوشمندمطابق با تصویر زیر می توانید زمان ارسال خود را مشخص نمایید( ارسال در زمان کنونی یا انتخاب زمانی در آینده از روی تقویم)ارسال پیامک هوشمنددر مرحله آخر نیز شماره فرستنده را انتخاب کرده و تایید ارسال را بزنید. به همین راحتی در کمترین زمان ممکن برای مخاطبین خود ارسال های شخصی سازی شده ارسال کردید!ارسال پیامک هوشمند

کدخوان / گارانتی چک :

شاید شما نیز جزو آن دسته از شرکت ها یا تولیدکنندگانی باشید که برای فعالسازی گارانتی و ضمانت کالاهایتان، نیاز به دریافت کد گارانتی از مشتریانتان داشته باشید، یا کسب و کاری باشید که می خواهید کدهای تخفیف منحصر به فردی را ایجاد نمایید که تنها یکبار قابلیت استفاده را داشته باشند و یا شرکت نرم افزاری باشید که برای فعالسازی محصولاتتان بخواهید که خریداران کد فعالسازی را برای شما ارسال کنند و …، برای همه این موارد می توانید از ماژول کدخوان/گارانتی چک پنل انبوه sms.ir استفاده نمایید، این ماژول درواقع از طریق پیامک، فعالسازی خدمات، گارانتی،کد تخفیف،کدفعالسازی و … را برای شما و مشتریانتان آسان می کند.
برای فعالسازی این ماژول مطابق عکس زیر می بایست به منوی امکانات هوشمند رفته و این ماژول را فعال نمایید، هزینه آن در حال حاضر ۱۰۰۰ پیامک می باشد. کدخوان / گارانتی چک برای ایجاد یک کدخوان جدید بر روی دکمه افزودن زده و مطابق با عکس زیر می بایست فایل اکسل نمونه ما را دانلود نمایید تا کدهای خود را در آن وارد و فایل را آپلود کنید.کدخوان / گارانتی چک مطابق با تصاویر زیر مراحل ثبت یک کدخوان طی می شود :کدخوان / گارانتی چک 1-در این مرحله، برای تمایز قائل شدن بین کدخوان های تعریف شده، باید یک عنوان تعیین نمایید. این عنوان بسته به سلیقه شما قابل تغییر است و هیچ شخصی به جز شما این عنوان را مشاهده نمی کند.
2-گیرنده، شماره ای است که پیامک توسط مخاطب به آن ارسال می گردد.
فرستنده نیز شماره ای است که نتیجه تحلیل پیامک دریافت شده را به مخاطب ارسال می نماید.
3-در زمانی که فایل کدها را در سامانه آپلود می نمایید، می توانید به ازای هر کد، یک پاسخ یکتا و جداگانه تعریف نمایید. فعال بودن ارسال این پاسخ یکتا از طریق انتخاب گزینه ارسال پاسخ صورت می پذیرد.
4-در صورت صحیح بودن پاسخ ارسال شده، متنی که در فیلد پاسخ صحیح وارد شده است برای مخاطب ارسال می شود. در صورت اشتباه بودن پاسخ ارسال شده، متنی که در فیلد پاسخ اشتباه وارد شده است برای مخاطب ارسال می شود.در صورت تکراری بودن پاسخ ارسال شده، متنی که در فیلد پاسخ تکراری وارد شده است برای مخاطب ارسال می شود.
5-اگر می خواهید افرادی که پاسخ صحیح را برایتان ارسال می کنند به صورت خودکار در دفترچه تلفن شما ذخیره شوند، می بایست تیک این قسمت را بزنید
6-گروه مدنظر برای اضافه شدن مخاطب را نیز انتخاب کنید.کدخوان / گارانتی چک 1-برای ورود اطلاعات کدها در قالب یک فایل اکسل، کدها را در یک ستون و پاسخ آنها را در یک ستون دیگر،درج نمایید.
2-فایل اکسل خود را با زدن دکمه آپلود، بارگذاری نمایید.
3-پس از بارگذاری فایل، ردیف اول دو ستون ابتدایی،  در فیلدهای ستون کد و ستون پاسخ نمایش داده خواهد شد. شما می توانید ستون های مربوط به هر یک را به صورت دستی تغییر دهید.
4-برای فعال کردن و یا غیرفعال کردن کدخوان/گارانتی چک، از گزینه فعال استفاده نمایید.
5-همچنین برای تعیین نمودن اینکه کدخوان/گارانتی، در چه بازه زمانی فعال باشد، در این بخش امکان تعیین زمان شروع و پایان آن قابل تنظیم می باشد.
6-در صورت اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در این بخش، بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا اطلاعات درج شده در سامانه ثبت گردند. اکنون کدخوان شما ایجاد شده است.در همان صفحه اول با زدن دکمه تنظیمات، می توانید مشخص کنید که آیا برای همه پاسخ های اشتباه پیامک ارسال شود و یا فقط برای یک پاسخ اشتباه پیامک ارسال گردد. کدخوان / گارانتی چک با کلیک کردن بر روی کدخوان خود می توانید آن را حذف و یا ویرایش کنید(فایل اکسل شما قابل ویرایش نیست).کدخوان / گارانتی چک با زدن دکمه کدهای کدخوان می توانید کدها و پاسخ های خود را مشاهده نمایید و از طریق دکمه های افزودن/افزودن از فایل ، کدهای جدید خود را اضافه کنید.کدخوان / گارانتی چک با زدن دکمه پاسخ های کدخوان نیز می توانید ببینید چه کسانی برای شما پاسخ صحیح را ارسال کرده اند :کدخوان / گارانتی چک نکته: در صورت ساخت چند کدخوان می بایست از خطوط مجزایی جهت ارسال و دریافت پیامک ها استفاده نمایید تا دریافت و پاسخ کدهای ارسالی شما با اختلال مواجه نشود . این نکته در مواقعی که کدهای کدخوان های ایجاد شده با هم مشابه می باشند ضروری می باشد.
بدین ترتیب شما به راحتی می توانید از طریق این ماژول گارانتی کالا و سایر موارد این چنینی را فعال کنید.

ارسال با نام به دفترچه تلفن :

حتما شما نیز پیامک هایی از برخی سامانه ها دریافت کرده اید که شخصی سازی شده با نام و نام خانوادگی شما برایتان ارسال می شود.
محدثه سعادتی عزیز به باشگاه مشتریان نوین خوش آمدید.
محمد رضایی گرامی امتیاز شما تا بدین لحظه 100 می باشد. تخفیف 20%  برای خرید بعدی شما در نظر گرفته شده است.
برای استفاده از این ماژول ابتدا باید شماره مشتریان خود را همراه با همه اطلاعاتی که میخواهید فراخوانی کنید، به دفترچه تلفن اضافه نمایید. جهت راهنمایی در مورد چگونگی اضافه کردن شماره ها به بخش امکانات اولیه مورد نیاز، دفترچه تلفن مراجعه نمایید.
برای فعالسازی ماژول ارسال با نام به دفترچه تلفن می بایست همانند تصویر زیر به منوی امکانات هوشمند رفته و این ماژول را فعال نمایید.ارسال با نام به دفترچه تلفنهزینه فعالسازی این ماژول سالانه 1000 پیامک می باشد.
مرحله اول تنظیم متن پیامک می باشد. متن پیامکی خود را بنویسید و در هر جایی از متن که می خواهید موردی از دفترچه تلفن را فراخوانی نمایید، روی آن مورد از منوی سمت چپ کلیک کنید. دقت داشته باشید هر موردی که روی آن کلیک می کنید حتما باید در دفترچه مخاطبین شما اضافه شده باشد.ارسال با نام به دفترچه تلفنبخش های داینامیک بدین صورت نوشته می شوند : #نام# سپس نام همه مخاطبین شما هنگام ارسال پیامک از دفترچه فراخوانی می گردد و ارسال می شود.
سپس مرحله بعد را بزنید. با تصویر زیر روبرو خواهید شدارسال با نام به دفترچه تلفنبا توجه به اینکه این ماژول به صورت مستقیم با ماژول دفترچه تلفن ارتباط دارد، تمامی گیرندگان آن نیز الزاما باید از دفترچه تلفن سامانه انتخاب شوند.
نحوه اضافه کردن مخاطبین به دو صورت تکی و گروهی می باشد.
انتخاب تکی : برای انتخاب یک به یک مخاطبان به لیست گیرندگان از طریق این گزینه اقدام نمایید. پس از انتخاب مخاطبان مورد نظر خود، باید گزینه افزودن را نیز بزنید تا مخاطب به لیست دریافت کنندگان پیامک اضافه گردد.
انتخاب گروهی : در صورتی که تمایل دارید یک گروه مخاطب خود را به صورت یکجا به لیست گیرندگان پیامک اضافه نمایید از این گزینه استفاده نمایید. توجه داشته باشید که پس از انتخاب گروه ها حتما باید گزینه افزودن را بزنید ، در غیر اینصورت مخاطبان به لیست گیرندگان اضافه نخواهند شد.
تعداد افرادی که به لیست گیرندگان اضافه شده اند، در فیلد تعداد گیرندگان نمایش داده می شود و با اضافه کردن هر مخاطب چه به صورت تکی و چه به صورت گروهی، این تعداد تغییر خواهد کرد.
در صورت اطمینان از صحت گیرندگان، بر روی مرحله بعد کلیک کرده تا به مرحله زمان ارسال منتقل شوید.
درمرحله بعد باید زمان درخواستی خود را برای انجام شدن آن تعیین نمایید .ارسال با نام به دفترچه تلفنتعیین زمان به دو صورت انجام خواهد شد :
ارسال در زمان کنونی : در صورت تمایل به انجام شدن ارسال ، بلافاصله پس از تایید نهایی پیامک ، این گزینه را انتخاب نمایید .
ارسال در زمان مشخص شده : اگر می خواهید ارسال شما در زمانی به جز زمان حال حاضر انجام شود ، این گزینه را انتخاب نمایید . پس از فعال شدن این گزینه ، یک تقویم به شما نمایش داده می شود که انتخاب تاریخ و ساعت ارسال را برای شما آسان خواهد کرد .
اگر از صحت زمان انتخاب شده اطمینان دارید ، بر روی مرحله بعد کلیک کرده تا به مرحله نهایی ارسال هدایت شوید .ارسال با نام به دفترچه تلفنپس از این مرحله می بایست روی شماره فرستنده کلیک کنید، شماره خود را انتخاب نمایید و انتخاب و ادامه را بزنید و سپس تایید ارسال را کلیک کنید. ارسال شما با موفقیت در صف ارسال قرار گرفت.

عضویت خودکار در دفترچه تلفن :

از طریق این ماژول و از طریق ارسال متن خاص از پیش تعیین شده مخاطبان شما می توانند به صورت خودکار در گروهی که قبلا تعیین کرده اید، به مخاطبین شما در سامانه اضافه شوند.
نحوه عملکرد به این صورت است که شخص متنی را که شامل کاراکتری خاص می باشد، به شماره اختصاصی تعیین شده توسط شما ارسال می نماید، به صورت خودکار شماره همراه به گروه (های) مخاطبینی که در سامانه تعیین کرده اید اضافه می گردد.
همانند تصویر زیر، ابتدا به منوی امکانات هوشمند، و عضویت خودکار در دفترچه تلفن رفته و این ماژول را با هزینه ۱۰۰۰ پیامک سالیانه خریداری نمایید. البته می توانید به صورت آزمایشی نیز ماژول را ۲۴ ساعت فعال نمایید.عضویت خودکار در دفترچه تلفنسپس دکمه افزودن را بزنید تا یک رکورد جدید ایجاد نمایید.
در این مرحله ، گزینه ای که باید توسط مخاطب ارسال شود ، مشخص خواهد شد. پس از تعیین گزینه، باید گروه (هایی) که تمایل دارید افراد به آن اضافه شوند را مشخص نمایید.(در سمت چپ تصویر)
به شما پیشنهاد می شود برای عملکرد بهتر این سرویس ، همانند تصویر ، گزینه دریافتی را به صورت اعداد انگلیسی تعیین نمایید .
خط گیرنده ، شماره ای است که پیامک توسط مخاطبان به آن ارسال می گردد .
اگر می خواهید اطلاعات دیگری مانند نام و نام خانوادگی، ایمیل و تاریخ تولد افراد نیز ذخیره شود، باید به مخاطب اعلام نمایید مطابق با فرمت ارسالی در تصویر زیر این موارد را به خط پیامکی شما ارسال کنند، در غیر این صورت تنها ارسال گزینه دریافتی کافی خواهد بود.
در صورت اطمینان از موارد تعیین شده بر روی گزینه مرحله بعد کلیک نمایید.عضویت خودکار در دفترچه تلفندر مرحله بعدی مطابق با تصویر زیر ،در صورتی که تمایل دارید پس از دریافت کاراکتر، پاسخی به شخص ارسال کننده ، ارسال شود، گزینه فعال را کلیک نمایید.
در غیراینصورت، گزینه فعال را تیک نزنید.
در این مرحله متن پاسخی که در هنگام دریافت پیامک ارسال می شود را بنویسید.
خط فرستنده ، شماره ای است که متن پاسخ از طریق آن ارسال می شود. این شماره می تواند با شماره ای که در بخش اول و به عنوان شماره گیرنده تعیین گردید متفاوت باشد.
پس از تایپ متن،با استفاده از گزینه افزودن به پیش نویس ها از منوی عمودی سمت چپ کادر متن پیامک، پیامک را برای همیشه ذخیره نمایید تا در هر زمان که نیاز به استفاده از آن داشته باشید از طریق گزینه پیش نویس ها که در منوی سمت چپ کادر متن پیامک قرار دارد، متن را بصورت مستقیم فراخوانی نمایید.
در صورت اطمینان از صحت اطلاعات بر روی گزینه مرحله بعد کلیک نمایید تا به مرحله تعیین بازه زمانی هدایت شوید.عضویت خودکار در دفترچه تلفندر مرحله بعدی طبق تصویر زیر، برای اینکه تعیین نمایید افزودن خودکار شماره ها به دفترچه تلفن در چه زمانهایی فعال باشد ، دراین بخش این امکان برای شما فراهم شده است تا زمان شروع و اتمام فعال بودن آن را تعیین نمایید . سپس به مرحله بعد بروید.عضویت خودکار در دفترچه تلفندر این مرحله همه موارد را بررسی نمایید و در صورت صحیح بودن تنظیمات تیک فعال را بزنید و تایید و ثبت کنید.عضویت خودکار در دفترچه تلفنشما یک گزینه جدید ایجاد کردید که در صفحه عضویت خودکار در دفرچه تلفن قابل مشاهده است و اگر روی آن کلیک کنید قابلیت حذف و یا ویرایش دارد.عضویت خودکار در دفترچه تلفنحال باید از مخاطب خود درخواست کنید که مطابق با الگوی اعلام شده اطلاعات را به خط پیامکی شما ارسال کند همانند تصویر زیر :عضویت خودکار در دفترچه تلفنپس از آن با مراجعه به منوی امکانات اولیه مورد نیاز، دفترچه تلفن خواهید دید که شماره به دفترچه تلفن شما اضافه شده است به همین راحتی اطلاعات مخاطبین شما به صورت خودکار در دفترچه تلفن سامانه ذخیره شدند.

مسدود سازی خطوط موبایل :

از طریق این ماژول می توانید شماره هایی را که قصد ندارید از شماره اختصاصی تان به آن ها پیامک ارسال شود را در لیست سیاه خودتان قرار دهید
برای این منظور می توانید به دو روش عمل نمایید:
- افزودن دستی شماره در لیست سیاه
- افزودن خودکار توسط خود مخاطب
در لیست نمایش داده شده کلیه شماره هایی که در لیست سیاه قرار دارند به شما نمایش داده می شود
برای افزودن دستی شماره پس از وارد کردن شماره مورد نظر در فیلد شماره موبایل ، خط را که تمایل دارید از آن برای شماره مذکور پیامک ارسال نشود را نیز انتخاب نمایید و گزینه ثبت را بزنید.
برای مدیریت کلمات کلیدی که باعث اضافه نمودن و یا حذف کردن خودکار شماره موبایلی از لیست سیاه می شود گزینه مدیریت کلمات کلیدی لیست سیاه را بزنید. مسدود سازی خطوط موبایلبا کلیک بر روی هر یک از شماره های اضافه شده، علاوه بر حذف، امکان ویرایش نیز وجود خواهد داشت.


برنامه نویسان


کلید وب سرویس :

برای ارتباط از طریق برنامه نویسی نیاز به ایجاد توکن است و برای ایجاد توکن نیاز به کلید وب سرویس و کد امنیتی دارید که در این بخش ایجاد می شود. سپس با استفاده از Token امنیتی می توانید متدهای وب سرویس Rest را فراخوانی کنید.
همانند تصویر زیر یک کد امنیتی تایپ نمایید، این کد می تواند ترکیبی از حروف و اعداد و برخی کاراکترها باشد. کارکترهای ممنوعه عبارتند از : "  '  # $سپس دکمه ایجاد کلید را بزنید، یک کلید وب سرویس برای شما تولید می شود. با استفاده از این دو می توانید توکن خود را ایجاد نمایید. 

وب سرویس های RESTful :

لیست متدها و داکیومنت های مورد استفاده و هم چنین نمونه کدهای postman - c# - php دراین قسمت قرار دارد.
مانند تصویر زیر روی هرکدام از بخش های موجود در سمت راست که میخواهید کلیک کرده و نمونه کدها را انتخاب نمایید.تمامی مواردی که ممکن است بدان ها نیاز داشته باشید ( ویدیوهای آموزشی، بسته های مورد نیاز و ...) در این قسمت قرار دارند. 

قالب های ماژول ارسال سریع :

این بخش مربوط به ماژول ارسال سریع می باشد. با خریداری ماژول ارسال سریع که در حال حاضر هزینه آن سالانه 6500 پیامک می باشد، شما می توانید از طریق وب سرویس ، ارسال های OTP خود را به راحتی با بالاترین سرعت برای همه اشخاص حتی بلک لیست ها انجام دهید. دقت داشته باشید 6500 پیامک هزینه خریداری این ماژول به مدت یکسال می باشد و تعداد پیامک هایی که می توانید از آن ارسال کنید نیست . برای ارسال پیامک از این ماژول باید جداگانه از طریق اعتبار بالای صفحه پیامک خریداری نمایید.
شما می توانید این ماژول را همانند تصویر زیر از امکانات اولیه مورد نیاز، فعالسازی امکانات پنل خریداری نمایید. توجه داشته باشید که این ماژول تنها از طریق وب سرویس قابل استفاده است و از داخل پنل نمی توانید از این ماژول ارسال داشته باشید.
شما به ۲ طریق می توانید از این ماژول استفاده نمایید :

ارسال کد verification

این متد برای ارسال سریع پیامک استفاده می شود که می توانید برای ثبت نام سایت خود از این متد استفاده کنید .در این حالت کافی است تنها از نمونه کدها در منوی برنامه نویسان، وب سرویس های restful، بخش ارسال کد verification استفاده نمایید.برای استفاده از این بخش شما فقط یک کد مشخص را برای یک شماره موبایل ارسال می کنید و نیازی به پارامتر و مورد دیگری نمی باشد. پیامک شما با این متد به صورت زیر ارسال می گردد :
نمونه در postman  :
{“Code”: “12345”,   “MobileNumber”: “0912XXXXXX1”} 
کد تایید عضویت شما : ۱۲۳۴۵
 

ارسال سریع به همراه قالب :

اگر در قسمت ثبت نام، فراموشی رمز عبور، سفارش، تغییر اقلام فاکتور و … ،  دریافت پیامک در کمتر از چند ثانیه برایتان اهمیت دارد می توانید از این متد استفاده کنید. در این متد می توانید ابتدا قالبی را برای هر قسمت از فعالیت سایتتان که می خواهید پیامکی ارسال شود مشخص کنید، سپس با شناسه قالب و پارامترهای موجود در قالب،  محتوای مورد نظر در کمتر از چند ثانیه برای مشتریانتان ارسال می شود. برای طراحی قالب مورد نظرتان می توانید همانند تصویر زیر به منوی برنامه نویسان، قالب های ارسال سریع رفته و همانند نمونه قالب دلخواه خود را به همراه پارامترهای ارسالی ایجاد کنید:قالب هایی که ایجاد می کنید توسط کارشناسان sms.ir بررسی شده و در صورت عدم مغایرت با قوانین ماژول ارسال سریع، قالب ها پس از چند دقیقه تایید خواهند شد، در صورت عدم تایید علت آن نیز برای شما نوشته خواهد شد و می توانید مورد را برطرف کنید.
قالب هایی که ایجاد می شوند قابل ویرایش نیستند، تنها می توانید آنها را حذف کرده و یک قالب جدید ایجاد کنید.
دقت داشته باشید قالب باید حتما مطابق با نمونه ایجاد شود و پارامترهای ارسالی در [] نوشته شوند.تعداد پارامترهای مشخص شده توسط شما محدودیتی ندارد اما متن ارسالی در هر پارامتر محدودیت ۵۰ کاراکتری دارد.پس از ایجاد قالب و تایید آن حال می توانید به منوی برنامه نویسان، وب سرویس های restful، بخش ارسال سریع به همراه قالب رفته و در آنجا به نمونه کدها دسترسی خواهید داشت. هر قالبی که ایجاد کرده باشید، دارای یک شناسه قالب است، شما می بایست از آن شناسه در کد خود استفاده نمایید تا ارسال از طریق همان قالب صورت بگیرد.در این متد، متغیرهای ایجاد شده در قالب، شماره موبایل و شناسه قالب مشخص می شوند. نمونه در postman:
{“ParameterArray”:[{ “Parameter”: “VerificationCode”,”ParameterValue”: “123654”}],“Mobile”:”0912XXXXXX1″,“TemplateId”:”26″}
کد ثبت نام : ۱۲۳۶۵۴
 *نکته : توجه داشته باشید پیش از هر نوع ارسالی برای authenticate و اعتبارسنجی شما، می بایست ابتدا یک توکن امنیتی دریافت شود.
به منوی برنامه نویسان، کلید وب سرویس رفته و apikey و secretkey خود را برای دریافت توکن مشخص می کنید.
نمونه کد دریافت توکن هم در منوی برنامه نویسان، وب سرویس های restful  قرار دارد.

کسب درآمد


عده زیادی از افراد هستند که تمایل به همکاری در فروش سامانه پیامک دارند اما نمیتوانند خدمات پشتیبانی بدهند یا روش بازاریابی خوبی ندارند و ... بنابراین نمی توانند به صورت نمایندگی همکاری داشته باشند.برای کسب درآمد از طریق سیستم همکاری در فروش می توانید از این منو اقدام نمایید. 

گزارشات کلی :

در این بخش گزارشات کلی از نحوه عملکرد شما نمایش داده می شود.گزارشات کلیمجموع درآمد اختصاص یافته : مجموع درآمد (سود) شما از عملیات انجام شده کاربران از جمله شارژ حساب، فعالسازی ماژول و شماره اختصاصی است که از ابتدای فعالسازی کسب درآمد شما، به حساب شما منظور گردیده است.
درآمد موجود تسویه نشده : میزانی از درآمد شما که قابلیت تسویه حساب کردن را داشته باشد در این بخش نمایش داده می شود.
در آمد موجود تسویه شده : میزانی از درآمد شما که درخواست تسویه حساب نمودن آن قبل از این توسط شما ثبت شده است.
پاداش تعلق یافته از مدیر سامانه : در صورت عملکرد مثبت شما، این امکان وجود دارد که پاداشی از سمت مدیریت سامانه به حساب شما منظور گردد. این پاداش تعلق گرفته شده در این فیلد نمایش داده می شود.

تنظیمات کلید واژه :

جهت ایجاد بازاریابی تنها کافیست از طریق این منو یک کلید واژه منحصر به خود ایجاد نمایید. دکمه افزودن را بزنید.کلیدواژهسپس همانند تصویر زیر کلید واژه منحصر به فرد خود را تایپ نمایید.کلیدواژ]در تعریف کلیدواژه رعایت چند نکته ضروری است:
- کلیدواژه تعریف شده باید حداقل 3 کاراکتر باشد.
- کلیدواژه تعریف شده باید شامل حداقل یک کاراکتر متنی باشد.
بر روی هر خط تنها می توان یک کلیدواژه تعریف نمود.
پس از تعیین کلمه کلیدی، خط گیرنده را مشخص نمایید. خط گیرنده می تواند خط ما 300077 و یا خط اختصاصی خودتان باشد. سپس تیک فعال را بزنید و ثبت کنید. حال تبلیغ کنید یا به دیگران بگویید که با ارسال کلیدواژه شما به شماره 300077 ( یا شماره ای که تنظیم کرده اید ) صاحب سامانه پیامک رایگان شوند.

کاربران معرفی شده :

تمامی کاربرانی که از طریق کلید واژه شما ثبت نام نموده باشند را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید.
در صورتی که تمایل دارید که کاربری را بیابید، از گزینه جستجو استفاده نمایید تا بتوانید بر اساس نام کاربری، شماره همراه، نام و نام خانوادگی جستجو انجام دهید.کاربران معرفی شده

مشاهده سودهای واریز شده :

کلیه تراکنشهایی که با توجه به خریدهای انجام شده کاربران به عنوان سود به حساب شما واریز گردیده است، در این بخش قابل مشاهده می باشد.
این واریزی می تواند بابت خرید پیامک، فعالسازی ماژول و یا فعالسازی شماره باشد.
برای مشاهده واریزیهای انجام شده در بازه زمانی معینی از گزینه جستجو در این قسمت استفاده نمایید.کاربران معرفی شده

درخواست تسویه حساب نقدی :

در صورتی که حداقل موجودی در حساب شما وجود دارد، لطفا یک شماره حساب بانک ملت ( کوتاه مدت ، جاری ، قرض الحسنه و ... ) به همراه مبلغ وارد نمایید. مبلغ مورد نظر شما معمولا ظرف مدت دو روز کاری به حساب شما واریز می گردد.درخواست تسویه حساب نقدی

درخواست تسویه حساب پیامکی:

اگر میزان سود شما به حداقل مبلغ قابل تسویه رسیده باشد، می توانید درخواست دهید تسویه به صورت اعتبار پیامک در سامانه شارژ شود.
در صورتی که مبلغ موجودی را به صورت پیامک تسویه حساب نمایید ، تعرفه شما طبق تعرفه درج شده محاسبه می گردد.
تسویه حساب پیامک به صورت آنی صورت می پذیرد و سقف تعدادی برای آن وجود ندارد.درخواست تسویه حساب پیامکی

وضعیت تسویه حسابهای نقدی :

از این قسمت میتوانید وضعیت تسویه حساب های نقدیتان را مشاهده نمایید
تمامی تسویه حساب های شما در این قسمت قابل مشاهده خواهند بود .وضعیت تسویه حسابهای نقدی

خدمات مشتریان


درخواست پشتیبانی :

اگر مشکلی در زمینه استفاده از سامانه وجود داشته باشد و یا برای استفاده از پنل دچار اشکال شده باشید، از طریق تیکت می توانید سوالتان را مطرح نمایید تا به آن رسیدگی شود.درخواست پشتیبانیبرای توضیحات بیشتر می توانید به این بخش مراجعه کنید.

راهنمای سامانه :

در این منو فایل های راهنمای هر بخش برای دانلود و مشاهده قرار داده شده است.

دانلود نرم افزارهای مورد نیاز :

زمان استفاده از سامانه  برخی از نرم افزارها ممکن است جهت استفاده راحت تر مورد نیاز باشند.این نرم افزارها برای دانلود در این بخش قرار داده شده اند.

افزونه های پیامکی :

افزونه های ارسال پیامک برای استفاده در CMS های متداول ایجاد شده اند تا با نصب در ادمین سایت به راحتی ارسال پیامک را پشتیبانی نماید.

خرید ماژول های لایسنس دار :

ماژول کامل ارسال پیامک مخصوص WHMCS را می توانید از این منو خریداری نمایید. این ماژول لایسنس سالانه دارد و در زمان انقضا می بایست مجددا خریداری و فعال سازی شود.
ماژول را انتخاب نمایید ( اگر میخواهید ارسال سریع نیز بر روی آن فعال باشد تیک آن را بزنید) سپس نام دامنه خود را کامل بنویسید و دکمه خرید را بزنید.
بعد از پرداخت لایسنس آن برای شما ایجاد می شود که می توانید در تنظیمات وارد کنید.خرید ماژول های لایسنس دار


اطلاعات مالی


خرید شارژ با تخفیف :

روش دیگر خرید پیامک که خرید شارژ با تخفیف می باشد.
از این بخش می توانید با خرید بسته های پیامکی تعداد بیشتری از مبلغ پرداختی خود در حالت عادی، پیامک دریافت نمایید .شارژ یکی از بسته ها را مطابق با نیاز خود انتخاب نموده ، درگاه آنلاین را انتخاب کنید و تایید خرید را بزنید و به صورت آنلاین بسته پیامکی را خریداری کنید.

خرید شارژ عادی :

با کلیک بر روی آن وارد صفحه زیر خواهید شد. در این صفحه شما می توانید مبلغ دلخواه خود یا تعداد پیامک مورد نیاز خود را وارد نمایید و سپس درگاه پرداخت را انتخاب کرده و پرداخت را بزنید.شارژدر خرید شارژ عادی محدودیت مبلغ وجود ندارد و از ۱۰۰۰ تومان به بالا می توانید شارژ حساب خود را انجام دهید .
* گزینه استفاده از کد تخفیف : در برخی از مناسبت ها سایت sms.ir به مشتریان خود پیامک حاوی کد تخفیف ارسال می نماید که با استفاده از آن کاربران می توانند در بخش خرید شارژ عادی پیامک بیشتر به صورت هدیه دریافت نمایند  . در قسمت درگاه آنلاین دو درگاه پارسیان و ملت موجود می باشد که با هر کارتی که عضو شتاب باشد می توانید پرداخت خود را انجام دهید . همچنین اگر امکان پرداخت آنلاین برای شما میسر نمی باشد می توانید مبلغ مورد نظرتان را کارت به کارت کرده و مطابق با تصویر زیر در سامانه فیش واریزی خود را درج نمایید .شارژ ابتدا وارد صفحه شارژ حساب شوید
1.منوی درج فیش واریزی را انتخاب کنید.
2.مبلغ مد نظر خود را به یکی از شماره حساب ها واریز کرده سپس اطلاعات زیر را وارد نمایید .
3.به کدام بانک شرکت ما واریز داشته اید؟
4.مبلغ واریزی شما چقدر بوده است؟
5.تاریخ پرداخت شما چه روزی بوده است؟
6.ساعت پرداخت شما چه زمانی بوده است؟
7.شماره فیش یا کد رهگیری شما چند است؟
سپس ثبت فیش را بزنید .
برای تایید فیش واریزی در ساعات اداری به صورت تقریبی 30 دقیقه زمان لازم است اما در پرداخت آنلاین پنل شما بلافاصله شارژ خواهد شد.

مشاهده گردش های مالی :

در این منو می توانید کلیه تراکنش های صورت گرفته در پنل ، اعم از خریداری شارژ ،خریداری ماژول ، خریداری خط پیامکی، ارسال ها، بازگشت هزینه ارسال های انجام نشده و ... را با جزئیات ببینید. می توانید همه موارد را نیز جستجو نمایید.
در لیست نمایش داده شده علاوه بر تاریخ دقیق و نوع تراکنش، تاریخ تراکنش و اعتبار باقی مانده پس از انجام تراکنش نیز قابل مشاهده می باشد.تمامی تراکنش ها بر حسب پیامک نمایش داده میشوند .تراکنش مالی

مشاهده پرداختی ها :

تمامی پرداختهای شما، به تفکیک پرداختهای آنلاین و یا درج فیش شده و با شرح اطلاعاتی از قبیل تاریخ ثبت، مبلغ، نوع گردش و بانک مقصد نیز قابل مشاهده می باشند.
برای جستجو در میان پرداختهای انجام شده از جستجو و امکانات کاملی که در اختیار شما قرار می دهد، می توانید استفاده نمایید.
     
  

مشاهده پرداختی ها

 

تنظیمات

 

پروفایل کاربر :

اطلاعات کلی شما به همراه تصویر انتخابیتان برای پروفایلتان در منوی پروفایل کاربری قابل مشاهده می باشد. در این قسمت می توانید نام کاربری خود را ببینید. پروفایل کاربر

 

تمدید سامانه :

تمام سامانه ها به صورت سالانه فعال می شوند. در زمان انقضای سامانه می توانید درخواست تمدید پنل را از این قسمت ارسال کنید. تمدید سامانه

تمدید خطوط :

در این بخش لیست تمامی خطوطی که در سامانه شما فعال می باشد، قابل مشاهده است.
با توجه به اینکه خطوط به صورت سالیانه بر روی سامانه قرار می گیرند، نیاز به تمدید سالیانه خطوط می باشد.
در صورتیکه بیش از 10 روز به انقضای خط باقی مانده باشد، خط به عنوان خط فعال شناخته خواهد شد.
در صورتیکه کمتر از 10 روز به انقضای خط باقی مانده باشد، خط به عنوان خط نزدیک انقضا شناخته خواهد شد و امکان ثبت درخواست برای تمدید سالیانه وجود خواهد داشت.
در صورتیکه از زمان انقضای خط گذشته باشد، خط به عنوان خط منقضی شناخته خواهد شد و امکان ثبت درخواست برای تمدید سالیانه وجود خواهد داشت.
پس از ثبت درخواست باید منتظر تایید و تمدید خط توسط کارشناسان ما شوید.
هزینه تمدید خط رایگان می باشد.
در صورت نداشتن مشکلی برای تمدید، خط تمدید و قابل استفاده خواهد بود.   تمدید خطوط

تغییر رمز عبور :

از طریق این منو می توانید رمز ورود به پنل کاربری خود را تغییر دهید. اگر رمز عبور فعلی خود را فراموش کرده اید، دکمه فراموشی رمز عبور را بزنید تا یک رمز جدید برایتان پیامک شود. تیکت  

تغییر شماره پیش فرض :

در منوی شماره پیش فرض می توانید لیست خطوط خود را مشاهده نموده و خطی را به عنوان خط پیش فرض خود انتخاب نمایید. تغییر شماره پیش فرض

پیامک های خودکار سیستم :

با تعیین عدد میزان محدودیت شارژ، در صورتی که شارژ شما کمتر از میزان تعیین شده توسط شما شود، از طریق پیامک به نام کاربری شما اطلاع رسانی می گردد.
مثلا اگر عدد را برروی 10000 قرار دهید در صورتی که شارژ شما از میزان ده هزار عدد کمتر شود از طریق پیامک به شماره موبایل ثبت شده در سامانه اطلاع رسانی می گردد که سیستم را شارژ نمایید. .
توجه داشته باشید اطلاع رسانی ها هرروز صبح ساعت 9 انجام می شود همچنین شارژ اطلاع رسانی از اعتبار پیامکی شما کسر می گردد.
ارسال پیامک با خط پیش فرض سامانه شما انجام می شود، در صورتی که خط پیامکی پیش فرض نداشته باشید میتوانید از طریق صفحه تغییر شماره پیش فرض در منوی تنظیمات، خط پیش فرض خود را تغییر دهید.
اگر خط پیامکی شما تبلیغاتی باشد، و نام کاربری شما نیز در لیست سیاه مخابراتی باشد، این پیامک را دریافت نخواهید کرد. پیامک های خودکار سیستم

تنظیمات ورود :

به منظور ایجاد امنیت بیشتر در ورود به پنل کاربری ، امکان جدیدی برای شما ایجاد شده است که از بخش تنظیمات > تنظیمات ورود ، می‌توانید آن را فعال نمایید. به کمک این امکان امنیتی جدید، شما می توانید دسترسی‌های ورود به پنل خود را کنترل و یا محدود کنید.

شما میتوانید در این قسمت تمامی IP های مجاز ورود به پنل و همچنین شماره موبایل هایی برای اعلام اطلاعات ورود را ثبت نمایید.
دقت نمایید وقتی IP های مجاز را در این بخش ثبت کنید (هر IP را با کاما (، یا ,) یا Enter میتوانید جدا نمایید) ، ورود با رمز پنل پیامکی فقط از طریق همان IP ها صورت خواهد گرفت. اما اگر خود شما و یا شخص دیگری اقدام به ورود از IP دیگری نمایید که در لیست IP های مجاز به ورود نیست ، یک پیامک اطلاع رسانی به موبایل های ثبت شده در تنظیمات این بخش ، ارسال خواهد شد و در این حالت ورود با کد تاییدی خواهد بود که برای آن موبایل ها ارسال شده است.

با ذکر مثال، این مورد را بیشتر شرح می‌دهیم:
هنگامی که شما IP 54.38.29.62 را در تنظیمات ثبت می‌کنید؛ تنهابا این آی پی می‌توان وارد پنل کاربری شد. و هر IP دیگری غیر از این، امکان ورود به پنل را نخواهد داشت. و با هر بار تلاش، یک پیامک اطلاع رسانی به شماره شما ارسال خواهد شد. اگر نیاز دارید به شماره‌ای غیر از شماره ثبت شده در پنل کاربری، پیامک اطلاع رسانی ارسال شود، می‌توانید در بخش موبایل ها آن را ثبت کنید.
در انتها پس از ثبت تمامی اطلاعات حتما گزینه فعال را تیک بزنید تا تنظیمات این بخش اعمال شود.

تنظیمات ورود


اگر در ثبت این تنظیمات به مشکلی خوردید یا در مورد این امکان جدید سوالی داشتید، میتوانید از طریق تیکت در پنل کاربری خود و یا تماس با شماره 0212853 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان ۰۲۱۲۸۵۳