لوگوی sms.ir
ورود / ثبت نام
لوگوی sms.ir
ourTeamBanner

سوالات متداول

crayon-faq
Card image cap
سوالات متداول
Card image cap
سوالات فنی
Card image cap
سوالات پشتیبانی
Card image cap
سوالات مالی

شرکت ایده پردازان با بیش از ده سال سابقه در ارائه خدمات پیام کوتاه به کامل و ایمن ترین نرم افزار پیامک رسیده است که مشتریان بزرگی مانند فروشگاه های هایپر استار ، سایت دیجیکالا ، دانشگاه پیام نور، پاساژ پالادیوم ، پتروشیمی اصفهان ، نرم افزار توسکا ، نرم افزار شاد آموزش و پرورش و صدها شرکت ، سازمان و سایت دیگر که هم کیفیت ارسال برای آنها اهمیت دارد و هم امنیت سامانه از اولویت های آنهاست ترجیح داده اند خدمات پیام کوتاه را از ایده پردازان تهیه نمایند. در شرکت ایده پردازان صداقت و اهمیت به مشتری در راس امور قرار دارد .

ما تمام خدمات خود را ضمانت می کنیم و به شما تعهد می دهیم برای رفع هرگونه مشکل پیش آمده برای شما، تا رفع آن کنار شما باشیم.

سرورهای ما با دسترسی زمانی بیش از ۹۹ درصد در طی 10 سال گذشته، همواره نگرانی های های کاربران را در رابطه با عدم توانایی استفاده از پنل خود مرتفع نموده است. ما کاملا درک میکنیم که حتی یک لحظه عدم توانایی در استفاده از پنل پیامکی، ممکن است چه خسارتهایی را برای شما در بر داشته باشد.

تیم فنی ایده پردازان همواره در صدد رفع نواقص و بهبود عملکرد سامانه و همچنین اضافه کردن امکانات جدید و به روز به آن می باشند. داشتن تیمی مجرب و باتجربه خبر از پایبندی ما به تعهدات و مسیر پیش روی ما دارد.

پنل همان حساب کاربری شماست که جهت ارسال و دریافت پیامک برای شما شخصی سازی شده است. پنل این امکان را برای شما فراهم می آورد که بدون داشتن دانش فنی و یا پیچیده، پیامکهای مورد نظر خود را به مخاطبانتان ارسال نمایید. تمام عملیات کاری مربوط به پیامک شما در این حساب انجام می شود. افزایش اعتبار، مشخصات گیرندگان پیامک، تاریخچه ارسالها و دریافتها و دهها عملیات دیگر پس از ورود به پنل کاربری قابل مشاهده می باشد.

به جهت تبلیغات محصول به صورت منطقه ایی ، شهری و یا صنفی، اطلاع رسانی، خدمات، تبریک، تسلیت، ارسال کد عضویت، چک کد گارانتی، برگزاری مسابقه و نظرسنجی، دریافت پیامک و کلیه موارد دیگر ارتباطی می توان از پنل پیامکی استفاده کرد.
با بررسی روش های تبلیغاتی و اطلاع رسانی می توان به این نتیجه رسید که پیامک ارزان ترین ، سریع ترین و مستقیم ترین راه اطلاع رسانی و تبلیغات محصولات است که حتی شرکت های بزرگ نظیر فیس بوک، گوگل، و... برای اطلاع رسانی کد از پیامک استفاده می کنند به عنوان مثال شما با هزینه ی کمتر از 30 هزار تومان به بیشتر از هزار نفر می توانید تبلیغات داشته باشید که یکی از ارزانترین راه های تبلیغات می باشد.
توجه به زیرساخت الکترونیکی سامانه، پشتیبانی، سرعت ارسال، گستردگی خدمات و محصولها، تضمین خدمات، پیشینه سازمان، تجربه خدمت رسانی، تعرفه ها، ماژول های موجود در سامانه،.... همگی مواردی هستند که شما را در انتخاب بهتر یک سامانه کمک میکنند.
پیشینه شرکت ارائه دهنده، مجوزها، اینماد، مشتریان آن مجموعه، درگاه پرداخت الکترونیک امن،....
شما میتوانید وارد سایت sms.ir شده و از بخش ایجاد حساب با وارد کردن شماره موبایل ثبت نام کنید و یا با ارسال شماره 1 به 300077 شماره خود را ثبت کنید. پس از مراحل تکمیل اطلاعات و احراز هویت میتوانید از سامانه برای ارسال استفاده کنید.

وجود دارد، اما نه با یک شماره همراه. هر پنل ویژه یک شماره همراه است و امکان ثبت پنل بیش از یک بار برای یک شماره موبایل وجود ندارد.

ما ساده ترین روشها را برای شما ایجاد کرده ایم:

 • ارسال عدد ۱ به شماره ۳۰۰۰۷۷ و فعالسازی خودکار سامانه
 • ثبت تنها یک شماره موبایل در قسمت ثبت نام و دریافت کدفعالسازی

هر کدام از این روشها کمتر از ۶۰ ثانیه از وقت ارزشمند شما را اشغال خواهد کرد. ما تمامی مراحل را به گونه ای طراحی کرده ایم که تنها موارد ضروری به تناسب موقعیت هر شخص دریافت گردد.

شما تنها کافیست در هنگام ثبت نام تصویر کارت ملی خود (برای ثبت نام حقیقی) و یا تصویر روزنامه رسمی شرکت (برای ثبت نام حقوقی) را آپلود نمایید. فقط تعدادی از ارسال های خاص نیاز به ارائه مجوز دارد.
تمامی افراد بالای 18 سال، سازمانها، شرکت ها، کارخانجات، تولیدی ها، پزشکان، اصناف، آموزشگاه ها، مراکر تفریحی و ورزشی و.... تمامی اقشار جامعه می توانند به جهت ارسال پیامک انبوه از سامانه های ارسال پیامک استفاده کنند.
استفاده از پنل پیامکی پایه ایده پردازان رایگان می باشد. شما تنها به میزان ارسال پیامک مد نظرتان پنل را شارژ میکنید. در صورت تمایل به دریافت ماژولهای مختلف سامانه میتوانید از پلن های سالیانه استفاده کنید که تعرفه آنها از لینک قابل مشاهده میباشد.

روزانه صدها نفر در سایت SMS.ir اقدام به ایجاد حساب کاربری می نمایند، اما الزاما تمامی این افراد استفاده کننده نهایی از آن نخواهند بود.

ما برای ارائه خدمات با کیفیت مناسب به مصرف کنندگان واقعی، مراحلی را در نظر گرفته ایم که کاربران حقیقی از دیگران متمایز شوند.

همچنین با توجه به موارد قانونی، دریافت تایید از کاربر و برقراری یک راه ارتباطی مطمئن لازم و ضروری است.

هر کاربر پس از ثبت نام اولیه به جهت امکان استفاده از پنل نیاز به تکمیل اطلاعات دارد. شما میبایستی اطلاعات تماس، آدرس، کدملی و تصویر کارت ملی/ تصویر روزنامه رسمی شرکت را ثبت نمایید، پس از آن همکاران ما به جهت احراز هویت شما و یا مجموعه شما با شماره ثابت تماس میگیرند و پس از آن اگر اطلاعاتتان مورد تایید بود میتوانید از پنل استفاده کنید.

دسترسی های شما به بخشهای اصلی سامانه محدود نیست. اما برای استفاده از برخی از امکانات جانبی، نیازمند فعالسازی اولیه می باشد. با توجه به کاربردی بودن این بخشها برای مشاغل خاص، و در جهت افزایش کیفیت پشتیبانی آنها، دسترسی های اولیه مسدود گردیده و تنها برای کاربران خاصی که تمایل به دریافت این سرویس ها داشته باشند فعالسازی صورت می پذیرد.

روند فعالسازی هر بخش به صورت بسیار ساده در همان بخش توضیح داده شده است.

نام کاربری شما شماره موبایل شما می باشد، برای بازیابی رمز عبور نیز حرف P را به شماره 300077 ارسال نمایید تا اطلاعات روی شماره شما پیامک شود.

در فرم ورود نیز گزینه ای برای این کار در نظر گرفته شده است.

این مورد بستگی به شما و سود محصول شما دارد. اما افرادی هستند که با بودجه هزار پیامک (حدود ۲۵ هزار تومان) تبلیغات پیامکی را آعاز میکنند .البته به این نکته توجه داشته باشید به هر میزان بودجه را افزایش دهید بازخورد شما هم بهتر خواهد بود مثلا ممکن است با ارسال هزار پیامک بازخورد خوبی نداشته باشید اما مثلا با ارسال ده هزار پیامک بازخورد چندین برابری از ارسال داشته باشید .
شما میتوانید پس از وارد شدن به پنل کاربری از بخش افزایش اعتبار به راحتی میزان شارژ خود را مشخص نموده و پس از اتصال به درگاه پرداخت، به صورت آنلاین اعتبار خود را افزایش دهید. همچنین میتوانید با استفاده از شماره حساب های موجود روی سایت پس از پرداخت مبلغ مورد نظر از قسمت درج فیش اعتبار خود را افزایش دهید. شماره حساب را می توانید از لینک مشاهده نمایید.
خیر. شما به میزان دلخواه می توانید شارژ پیامک را خریداری نمایید و مینیموم و ماکسیممی در میزان خرید شارژ وجود ندارد .
با توجه به تجربه خدمت رسانی ده ساله ایده پردازان و مشتریان بزرگ و دائمی ما شما میتوانید به حفظ اطلاعات خود و کاربرانتان اطمینان داشته باشید. تمامی بانک های اطلاعاتی داخل سامانه از شرکت های واسط خریداری شده است.
خط اختصاصی 14 رقمی، دفترچه تلفن، ارسال گروهی، ارسال از روی نقشه گوگل، استفاده از بانک شماره اصناف و سن و جنسیت و شهر و کدپستی
ارسال پیامک با محتوای تبلیغاتی به تعداد وسیعی از مخاطبین که شما را به شخصه نمیشناسند در جهت معرفی محصول یا خدمات را ارسال انبوه پیامکی می گویند.
ارسال پیامک های خدماتی یا اطلاع رسانی به جامعه مشخصی از کاربران که شما را میشناسند و جزو مخاطبین شما به حساب می آیند را ارسال خدماتی میگویند. در ارسال خدماتی متن پیامک میبایست عاری از هرگونه محتوای تبلیغاتی باشد و در صورت خدماتی بودن خط شما می توانید به تمامی مخاطبین پیامک ارسال نمایید.
برخی کاربران به دلیل عدم تمایل به دریافت پیامک های تبلیغاتی، کد غیرفعال کردن دریافت پیامک تبلیغاتی را با شماره خود وارد کرده اند و به اصطلاح شماره خود را بلک لیست کرده اند.
تنها ارسال متون خدماتی و اطلاع رسانی به شماره مخاطبینی که پیامک تبلیغاتی خود را بسته اند وجود دارد(درصورت رضایت گیرنده از دریافت پیامک). همچنین استفاده از ماژول وب سرویس ارسال سریع به کاربران این امکان را میدهد تا کدعضویت را از طریق وب سرویس به شماره های بلک لیست ارسال کنند.
شما میتوانید خطی با تعداد ارقام مورد نظر و سرشماره دلخواه خریداری کنید. این خط میتواند شماره ثابت مجموعه شما، بخشی از شماره موبایل، بخشی از شماره ثابت، کد ملی و یا... باشد.
خدماتی سازی خط انجام پروسه ای از سمت اپراتور برای مجموعه ای میباشد که با آن امکان ارسال پیامک خدماتی و اطلاع رسانی به خطوط بلک لیست وجود دارد.
سازمان ها، مجموعه ها، شرکت ها، و کارخانجاتی که برای ارسال اطلاعیه ها و اخبار به لیست مخاطبین خاص خود به ارسال پیامک خدماتی نیاز دارند میتوانند از خط خدماتی استفاده کنند. شخص حقیقی امکان استفاده از خط خدماتی را ندارد.
در اولین مرحله پس از ثبت نام در پنل پیامکی، شما باید خط اختصاصی مورد نظر خود را خریداری نمایید. پس از آن تصویر فرم درخواست خدماتی سازی، سفته، و فایل اکسل شماره های مخاطبین را به آدرس ایمیل m.saadati@sms.ir ارسال میکنید. میتوانید نمونه فرم تعهدنامه و سفته را از لینک مشاهده کنید.
بله. شما میتوانید خط مورد نظر خود را با سرشماره مورد نظر و تعداد ارقام مورد نظر خریداری نمایید. توجه داشته باشید در ابتدای ثبت نام سیستم شماره ای 14 رقمی مخصوص به خودتان را به رایگان برای شما درنظر میگیرد. اگر خطی بغیر از آن مورد نظر بود میتوانید از طریق تیکت استعلام نمایید و همکاران جهت خرید خط شما را راهنمایی میکنند.
شما میتوانید تعرفه خطوط اختصاصی را از لینک مشاهده نمایید.
ارسال پیامک ها در پنل sms.ir از سرشماره های 1000، 3000 ،50002، و 021 می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این پیش شماره ها می توانید به این لینک مراجعه نمایید.
تمام خطوط اختصاصی دارای قابلیت ارسال و دریافت هستند اما خط اختصاصی ۳۰۰۰ خدمات دهی بهتری را برای ارسال و دریافت به نسبت دیگر اپراتورها ارائه می دهد.
خیر. تعداد ارقام در ارسال تاثیری ندارد و دقیقا مانند شماره رند و غیر رند تلفن همراه می باشد که در کیفیت تاثیری ندارد اما به خاطر سپردن شماره کوتاه و رند ساده تر می باشد و بیشتر برای افرادی کاربر دارد که تبلیغات تلویزیون و یا رادیو دارند که مخاطب باید به آنها پیامک ارسال کند.
بله. شما با سامانه پیامکی ایده پردازان میتوانید به شماره های اعتباری و ثابت همراه اول، ثابت و اعتباری ایرانسل، رایتل ارسال داشته باشید.
تعرفه پیامک ها براساس 70 کاراکتر در پیامک فارسی و 160 کاراکتر در پیامک لاتین میباشد. (البته این تعداد کاراکتر طبق استانداردهای مخابراتی در صفحه های دوم و سوم پیامک کمی متغییر می باشد)
تعرفه پیامک ها بنا به خریداری پلن های مختلف، متفاوت است، در پلن رایگان تعرفه بر حسب میزان مبلغی که پرداخت می کنید متغیر خواهد بود که می توانید جدول آن را از این لینک مشاهده نمایید. در صورت خریداری پلن برنزی تعرفه ثابت 280 ریال، پلن نقره ای تعرفه ثابت 240 ریال و پلن طلایی تعرفه ثابت 210 ریال خواهد بود.
تعرفه پیامک انگلیسی 2.4 برابر تعرفه پیامک فارسی می باشد.
تعرفه های پنل پیامکی موجود در لینک بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده میباشند. به مبلغ کل 10درصد مالیات بر ارزش افزوده اضافه میگردد.
بله. امکان ارسال لینک سایت، صفحات اجتماعی یا پرسشنامه داخل متن پیامک وجود دارد. امکان ارسال لینک مستقیم پرداخت داخل پیامک وجود ندارد. توجه داشته باشید برای خطوط 50002 و 021 جهت ارسال لینک در متن پیامک، نیاز به درخواست کتبی وجود دارد.
 • امکان ارسال متون تبلیغاتی شامل حراج ها، پیشنهاد ها، خدمات جدید، تغییر آدرس، استخدام، اطلاع رسانی و .... در ارسال انبوه تبلیغاتی وجود دارد.
 • محتوای پیامک نباید شامل تبلیغ و معرفی کالاها و خدماتی باشد که طبق قوانین کشور ممنوع اعلام شده است.
 • بله. بانک شماره های شهر و کدپستی، اصناف، اصناف استانی، سن و جنسیت، و نقشه گوگل روی پنل کاربری موجود هستند و میتوانید برای ارسال های انبوه ازاین بانکها استفاده نمایید.
  بله امکان آپلود لیست شماره مخاطبین شخصی شما روی سیستم وجود دارد. کافیست پس از نوشتن متن پیش نویس پیامک در قسمت گیرندگان شماره ها را وارد کنید. میتوانید درج دستی داشته باشید و تایپ کنید، میتوانید از کپی پیست استفاده کنید، و میتوانید فایل اکسل یا نوت پد نمونه را دانلود کنید و پس از تطابق دادن لیست خود با فایل اکسل، آن را بارگذاری کنید و یا اگر دائما از تعدادی از شماره ها استفاده می کنید شماره ها را با استفاده از فایل اکسل داخل دفترچه تلفن سامانه پیامک آپلود نمایید.
  بله. شما میتوانید روی پنل کاربری خود دریافت پیامک نیز داشته باشید. هزینه ارسال پیامک برعهده فرد ارسال کننده میباشد و از شارژ کاربر کسر نمیشود. همچنین میتوانید برای مسابقات و نظرسنجی ها از بخش دریافت اتوماتیک، نظرسنجی و مسابقه استفاده کنید.
  بله. شما میتوانید پس از تکمیل مراحل، در بخش گزارشات پنل کاربری، گزارش ارسال های تکی و چندتایی ارسال و دریافت تاریخ مورد نظر خود را مشاهده کنید. همچنین میتوانید فایل اکسل گزارشات را دانلود نمایید.
  بله بعد از ارسال پیامک از بخش گزارش پیامک های ارسالی هم می توانید وضعیت دلیوری را مشاهده نمایید و هم از شماره ها خروجی بگیرید.
  در صورتی که به شماره های بلک لیست پیامک ارسال نمایید ابتدا مبلغ از شما کسر می شود اما بعد از اتمام ارسال مبلغ مجدد به حساب کاربری شما باز می گردد.
  از جمله ماژول های پنل می توان به موارد زیر اشاره کرد : ارسال زماندار پیشرفته، ارسال پیامک متناظر، ارسال پیامک هوشمند، انتقال دریافتی ها به URL موبایل و ایمیل ، منشی پیامکی، پاسخ تبلیغاتی، کدخوان و گارانتی چک، نظرسنجی و مسابقه، سفارش ارسال از موبایل، تبریک تولد و رویداد، ارسال با نام به دفترچه تلفن، عضویت خودکار در دفترچه تلفن،مسدودسازی خطوط موبایل، وب سرویس ارسال سریع پیامک و ماژول whmcs برای آشنایی با هرکدام از این ماژول ها می توانید نام آن را در جستجوی بالای صفحه نوشته و مقالات مربوط به آنها را مطالعه نمایید. افزونه های ارائه شده توسط sms.ir را نیز می توانید از این لینک مشاهده نمایید.
  فعالسازی تمامی ماژول ها به راحتی از داخل پنل کاربری انجام می شود. شما میبایستی پنل خود را به میزان ماژول مورد نظر شارژ کنید و سپس از داخل پنل خود ماژول را فعال نمایید.
  تقربیا تمامی ماژول ها حدود 1000 پیامک هزینه دارند. به غیر از یک سری ماژول های خاص مانند وب سرویس ارسال سریع و whmcs که در حال حاضر 6500 پیامک می باشند. دقت داشته باشید که این تعداد پیامک، تعداد پیامک هایی که می توانید با این ماژول ها ارسال کنید نمی باشد و فقط معادل مبلغ ریالی برای فعالسازی و یک سال استفاده از این ماژول ها می باشد.
  بله امکان وب سرویس بر روی تمامی پنل ها فعال است و برای ارسال ساده وب سرویسی نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نخواهید داشت. تمامی نمونه کد ها و مواردی که بدان ها نیاز دارید در منوی برنامه نویسان( داخل سایت یا پنل کاربری) قرار داده شده است. تنها در صورتی که قصد خرید ماژول وب سرویس ارسال سریع را داشته باشید( برای ارسال کد فعالسازی) می بایست هزینه 6500 پیامک سالانه را برای فعالسازی این سرویس پرداخت کنید.
  ارسال به خطوط بلک لیست منوط به داشتن خط خدماتی می باشد. اگر خط شما به صورت اختصاصی خدماتی شده است، می توانید با وب سرویس عادی برای خطوط بلک لیست نیز ارسال پیامک خدماتی داشته باشید. اگر قصد ارسال کد فعالسازی برای سایت یا اپلیکیشن خود را دارید، می توانید از ماژول وب سرویس ارسال سریع استفاده کنید که هزینه سالانه آن 6500 پیامک است و برای لیست سیاه ارسال انجام می دهد.
  وب سرویس عادی در همه پنل ها فعال است و شما بابت استفاده از آن هزینه ای پرداخت نمی کنید. برای استفاده از وب سرویس کافی است به منوی برنامه نویسان در پنل کاربری خود مراجعه نمایید و از نمونه کدها و راهنمایی های آن بخش استفاده کنید. اگر هم نیازمند استفاده از ماژول ارسال سریع (برای ارسال کد فعالسازی) هستید، می بایست از منوی برنامه نویسان، قالب های ارسال سریع این ماژول را خریداری کرده و از همان منو تنظیمات قالب آن را انجام دهید و از نمونه کد آن (ارسال سریع به همراه قالب یا verification code) در منوی برنامه نویسان، وب سرویس های restful استفاده کنید.
  Verification code یا OTP کد تایید یا همان کد چند رقمی است که به منظور تایید هویت افراد برایشان ارسال می‌شود. این کد می‌تواند در قالب یک پیام متنی ارائه شده و یا از طریق برقراری تماس به شما اعلام گردد. شما می توانید از طریق پنل پیامک sms.ir این کد را برای مخاطبین سایت یا اپلیکیشن خود ارسال کنید. از آنجایی که برای تایید هویت پیامکی نیاز است همه اشخاص پیامک را دریافت کنند(حتی شماره های بلک لیست) بدین منظور میتوانید از ماژول ارسال سریع استفاده نمایید که یک خط خدماتی در اختیار شما می گذارد و هزینه سالانه آن 6500 پیامک می باشد.
  بله می توانید پس از فعالسازی پنل و انتخاب پلن رایگان با 10 پیامکی که به شما هدیه داده می شود، وب سرویس عادی را تست کنید. ماژول ارسال سریع نیز به شما امکان تست 24 ساعته را می دهد.
  برای مشاهده متدهای ارسال پیامک و نمونه کدها می توانید به این لینک مراجعه نمایید.
  پلاگین های ارسال پیامک برای سایت وردپرس، ووکامرس، پرستاشاپ، اپن کارت، WHMCS، لاراول و … فعال است. بسیاری از پلاگین ها و افزونه ها قابلیت اتصال به سامانه پیامک را دارند. افزونه ها در لینک قابل مشاهده می باشند.
  بله. تنها با ثبت نام در پنل پیامکی sms.ir و تعریف کلید واژه مخصوص به خودتان میتوانید از ارسالهای مشترکین خود کسب درآمد داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
  بله. امکان دریافت نمایندگی از پنل ایده پردازان وجود دارد. هزینه دریافت نمایندگی سالیانه 9،000،000 ریال و تعرفه هر پیامک 240 ریال بر روی نمایندگی پایه محاسبه می گردد.
  تعرفه پیامک از طریق منوی تنظیمات مالی - تعیین قیمت پیامک قابل تنظیم می باشد . برای چگونگی تنظیم قیمت پیامک می توانید از طریق لینک زیر اطلاعات لازم را دریافت کنید.
  برای ارسال از دکل ایرانسل ابتدا می بایست سامانه پیامکی خود را ثبت نام و فعال نمایید و سپس از طریق منوی ارسال پیامک ارسال از طریق دکل ایرانسل فرم مربوط به ارسال متن و زمان ارسال و پر نموده و در قسمت مشخص شده آپلود نمایید. درخواست ارسال شما می بایست ۴۸ ساعت قبل از روز مورد نظرتان، برای ارسال باشد.
  ارسال با نام برند تجاری دارای هزینه سالیانه می باشد و می توانید برند خود را در ۱۴ کاراکتر به صورت انگلیسی و بدون فاصله تنظیم نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های 0212853 تماس بگیرید.
  شما عزیزان میتوانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره های 0212853 جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید یا در بخش لینک برای ما پیغام بگذارید. از طریق تیکت داخل سامانه سوالات خود را مطرح نمایید و همچنین میتوانید با ادرس ایمیل های info@sms.ir وsupport@sms.ir در تماس باشید.
  خیر. پشتیبانی 16 ساعته مجموعه ایده پردازان هزینه ای ندارد. شما عزیزان میتوانید برای دریافت هرگونه مشاوره یا رفع هرگونه سوال با کارشناسان ما تماس بگیرید.
  crayon-faq

  پرسشی دارید؟ پاسختان را خواهیم داد ...

   مشاوره رایگان ۰۲۱۲۸۵۳