در ایران روز خبرنگار مصادف با ۱۷ مرداد است. دلیل نامگذاری آن، شهادت محمود صارمی، یکی از شهدای عرصه خبر است که در این روز توسط طالبان کشته شده است. به مناسبت روز خبرنگار، متن‌های تبریک و عکس نوشته‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید برای همسر، دوست و آشنایان خبرنگار خود بفرستید. ما هم در این مطلب از ایده پردازان تصمیم گرفتیم مجموعه‌ای از بهترین و جدیدترین متن تبریک روز خبرنگار را گردآوری کنیم. بنابراین اگر به دنبال جدیدترین متن‌های تبریک روز خبرنگار ۱۴۰۲ هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید.

بهترین متن تبریک به مناسبت روز خبرنگار

بهترین متن تبریک روز خبرنگار

خبرنگاران نقش عمده و تأثیرگذاری را در بالا رفتن سطح آگاهی مردم در رابطه با شرایط جامعه و جهان دارند. بنابراین نامگذاری ۱۷ مرداد به عنوان روز خبرنگار می‌تواند یادآور فداکاری و ایثار خبرنگارانی باشد که جهت تحقق رسالت خود و جهاد برای بالا رفتن سطح آگاهی مردم و پاسداشت از حقیقت، جان خود را از دست داده‌اند.

ضمن عرض تبریک این روز به خبرنگاران عزیز، در ادامه مجموعه‌ای از بهترین پیام‌های متنی تبریک روز خبرنگار را به شما تقدیم می‌کنیم.

 • قلم زدنت، قدم زدن در سرزمین زیبای آرمان‌هاست و پر گشودن تا قاف. یادمان باشد برای رسیدن به قاف حقیقت آرمان‌ها باید سیمرغ شویم، تا پر گشودنمان، رسیدن باشد. به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید. قلم بهانه‌ای شد تا ذهن‌مان را از قید کلمات بی شمار، رها کرده و جسورانه در بی‌کران دنیای خبر خلاصه شویم. چون ققنوس می‌سوزی و دوباره توتم به دست، به زندگی بر می‌گردی تا بدانند نامیرایی! روزت فرخنده و قلمت پاینده.
 • درود و درود خدا بر تمامی وقایع نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‌دارند و خامه خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‌گیرند. درود و درود خدا بر تمامی خبرنگاران شهید که قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با زورمندان، بریده از انسانیت و قدرت‌های سلطه گر جهانی قرار دادند. و در این راه پرافتخار به لقاء محبوب رسیدند. خبرنگاران عزیز روزتان مبارک.
 • راستی که رسالت اصحاب خبر و رسانه بسیار خطیر و حساس است. چنانچه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله در حدیثی فرموده است: «حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت‌گری نهراس»، از همین روست که می‌توانیم حق‌گویی و مطالبه‌گری حق، توسط خبرنگاران عزیز را مجاهدتی عظیم، و فداکاری فرهنگی سترگ بنامیم و قدردان آن باشیم. روز خبرنگار به همه شما عزیزان تبریک و تهنیت باد.
 • نوشته‌هایتان طلوع حقیقت و بیان درد‌های کسانی است که نمی‌توانند بگویند و فریادشان بی صداست. روزت مبارک.
 • روز خبرنگار روز تقدیر از زحمات کسانی است که با مسئولیت و آزادی و تحمل سختی‌های فراوان به نگاشتن حقایقی می‌پردازند که رشد و توسعه جامعه را ثمر می‌بخشد و همواره به مثابه دیده‌بانان امین جامعه در عرصه‌های مختلف پرچم آزادی، آگاهی و امید را افراشته‌اند. هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار مبارک.
 • پیش از ورود تلویزیون به خانه‌ها، پیش از اختراع دوربین‌های پیشرفته، این خبرنگاران و روزنامه ‌نگاران بودند که امکان آن را فراهم می‌کردند تا مردم کشور از اتفاقات آن با خبر شوند. خبرنگاران و روزنامه نگاران بودند که آنچه بوده‌ایم و آنچه کرده‌ایم را در حافظه تاریخ ثبت کردند با این امید که خستگی‌ناپذیر فعالیت خود را ادامه دهید. تبریک روز خبرنگار را از ما پذیرا باشید.
 • شکوه و زیبایی شغل خبرنگاری، غیر قابل پیش‌بینی بودن آن است. با آرزوی موفقیت در شغل هیجان‌انگیزت. قلمت پاینده و روزت فرخنده باد ای خبرنگار عزیز.پیامک تبریک روز خبرنگار
 • روز خبرنگار، بر آنان که میوه آگاهی و روشنفکری را بر سفره حال و آینده می‌گذارند، بر نگارندگان حق و حقیقت و تلاشگران عرصه متعالی رسانه و خبر تبریک می‌گویم. قلمتان پرتوان و استوار و پایدار و همچنان خستگی ناپذیر. موفق و سربلند باشید دوست خبرنگار عزیزم.
 • خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه‌اند. خبرنگاران مجاهدانی هستند که در نگارش خبر از جوهر جان خویش مرکّب ساختند و در سپهر شهادت و ایثار، ستارگانی جاوید شدند. خواهر عزیزم روزت مبارک.
 • خبرنگاری شغل، حرفه، هنر و عشق است. هنر و عشقی که خبرنگار باید با جان و دل عاشق آن باشد تا بتواند در این زمینه موفق باشد. روز خبرنگار بر شما مبارک باد.
 • قلم، نه در حصار زمان می‌ماند و نه در حصار مکان، چرا که از جنس اندیشه و شعور است. روز خبرنگار مبارک.
 • خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند. زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می‌کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه‌ای، مرهون تلاش‌های شبانه روزی آن‌هاست. ۱۷ مرداد، روز خبرنگار بر شما مبارک.
 • خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند. روزت مبارک خواهر عزیزم.
 • در کام قلم ز جان من خون می ریخت، در صفحه چو اشک چشم مجنون می‌ریخت، آن دل که نثار دوست باید می‌شد، خون می‌شد و قطره قطره بیرون می‌ریخت. روز خبرنگار مبارک.
 • خبرنگاران سمبل تعهد، وظیفه‌شناسی، دل‌سوزی، آگاهی‌بخشی و مطالبه‌گری هستند که حتی جان‌شان را برای روشنی‌بخشی و عینیت بخشیدن به “نون و القلم مایسطرون” در طبق اخلاص گذاشته‌اند. روز خبرنگار را به همه خبرنگاران ایران به خصوص برادر عزیزم تبریک عرض می‌کنم.
 • خبرنگار روح سوگندی است که خداوند به جسم بی‌جان قلم یاد کرد و مرکبی است که حرمت بخشید به واژگان آگاهی و معرفت. روزت مبارک خبرنگار عزیز.

جمع‌بندی

 • روز خبرنگار مصادف با ۱۷ مرداد یادآور رشادت و ایثارگری‌های خبرنگاران عزیز کشورمان به خصوص شهید محمود صارمی در مزار شریف افغانستان است.
 • در این روز شهید محمود صارمی همراه با ۸ نفر از کارکنان و کارمندان کنسولگری ایران در افغانستان توسط طالبان به شهادت رسیدند.
 • متن‌های تبریک و پیامک‌های زیادی در خصوص تبریک روز خبرنگار وجود دارد که می‌توان به مناسبت این روز برای خبرنگاران ارسال کرد.
 • در این مقاله مجموعه‌ای از بهترین و جدیدترین پیام‌ها را جهت تبریک روز خبرنگار ۱۴۰۲ گردآورده‌ایم.