این روزها استفاده از پنل‌های اس ام اس در کسب‌وکارهای مختلف دیده می‌شود.‌ از این‌رو بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های تبلیغاتی به دنبال پیدا کردن بهترین سامانه ارسال پیامک هستند. در واقع این پنل‌ها نوعی سیستم مدیریتی هستند که با کمک آن می‌توان رابطه بین برند و مشتری را حفظ کرد. می‌توان گفت پنل پیامکی جزء بهترین روش‌هایی است که از طریق آن می‌توان به بازاریابی و اطلاع‌رسانی پرداخت. در این مقاله از ایده پردازان همراه ما باشید تا شما را با بهترین پنل‌های اس ام اس ایرانی آشنا کنیم.

آشنایی با پنل ارسال پیامک

بهترین سامانه ارسال پیامک ایرانی کدام است؟

قبل از معرفی بهترین سامانه ارسال پیامک، بهتر است به توضیح مختصری در مورد پنل‌های پیامکی و کاربرد آن‌ها در کسب‌وکارهای مختلف بپردازیم. به عنوان یک تعریف کلی از پنل‌های پیامکی می‌توان گفت این پنل‌ها یک سیستم پیام‌رسانی کاربردی هستند که با کمک آن‌ها امکان ارسال پیامک برای گروهی از مخاطبان، بدون هیچ‌گونه واسطه‌ای فراهم می‌شود.

پیامک ارسال شده می‌تواند معرف نوع کسب‌وکار، خدمات یا محصولات ارائه شده یا برگرفته از اخبار جذاب مانند یک تخفیف ویژه باشد. به عنوان مثال در صورت راه‌اندازی یک سایت برای کسب‌وکار خود، جهت انجام مراحل ثبت‌نام کاربران، معرفی محصولات و ارسال فاکتور، به پنل اس ام اس و وب سرویس نیاز خواهید داشت.

از پنل‌های پیامکی همچنین در مشاغل مختلف جهت ارسال پیامک‌هایی با مضامین بازاریابی، پیامک تبلیغاتی، نظرسنجی یا برگزاری مسابقات پیامکی استفاده می‌شود. درواقع کاربرد اصلی سامانه پیامک در رابطه با ارسال پیامک انبوه، ارسال پیامک خودکار و اتصال به وب‌سایت خواهد بود. با استفاده از این سیستم همچنین امکان فیلتر کردن مخاطبان شما وجود دارد.

قابلیت‌های بهترین سامانه ارسال پیامک

برای انتخاب بهترین پنل پیامکی باید چندین ویژگی را در نظر داشته باشید تا بیشترین بهره را از ارسال پیامک داشته باشید:

تجربه و قدمت شرکت ارائه دهنده پنل اس ام اس

این نکته که پیامک را از کدام شرکت سامانه تهیه می‌کنید، اهمیت ویژه‌ای دارد. به دلیل اینکه ارسال پیامک امری خدماتی است و خدمات ارائه‌دهنده پیامک از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. چه زمانی که شما در مراحل ارسال پیامک دچار سؤال می‌شوید و چه در امور دفتری دیگر مانند ارسال فاکتور و یا مفاصا حساب بیمه تأمین اجتماعی، این قابلیت نقش مهمی بازی می‌کند.

پنل اس ام اس (نرم افزار سامانه پیامک)

پنل اس ام اس (نرم افزار سامانه پیامک)

در شرایط مختلف کیفیت اتصال وب‌سرویس برای ارسال پیامک به‌موقع و درست بسیار مهم است.

  • زمان ارسال پیامک که شما تمام وقت با سامانه پیامک درگیر هستید
  • زمانی که مستقیم با کمک سامانه پیامک ارسال و دریافت اس ام اس را انجام می‌دهید.
  • زمانی که از وب سرویس پیامک استفاده می‌کنید

علاوه بر کیفیت اتصال وب‌سرویس، کاربرپسند بودن سامانه و تجربه کاربری خوب نیز ارسال پیامک را برای شما لذت بخش می‌کند.

امکانات کاربردی در بهترین سامانه ارسال پیامک

داشتن امکانات کاربردی از جمله کدخوان، ارسال پیامک زماندار، منشی پیامک، ارسال هوشمند و سایر موارد برای یک پنل اس‌ام‌اس کامل بسیار مهم است. بنابراین حتماً قبل از تهیه یک پنل پیامکی نیازهای خود را شناسایی و سامانه مناسب را انتخاب کنید. دقت کنید که بعضی از سامانه‌ها امکانات اضافی و غیرمرتبط با ارسال پیامک دارند. این امکانات نه تنها کاربردی نیستند بلکه ممکن است باعث کندی و سخت شدن کار با پنل شوند.

وب سرویس و افزونه‌های پیامکی

با رشد سریع اینترنت و ضرورت داشتن اپلیکیشن و وب‌سایت برای کسب‌وکارها، امکان اتصال سامانه‌های پیامک به وب‌سایت و نرم‌افزارهای اختصاصی بسیار مهم شده است.

داشتن وب سرویس ساده و کاربردی و افزونه‌های پرکاربردی از جمله وردپرس، ووکامرس، دیجیتس و لاراول  مهم است. این نکته به خاطر سازگاری با آخرین نسخه‌های به‌روزشده و قابلیت ارسال پیامک به شماره‌های بلک‌لیست در افزونه‌ها، در انتخاب پنل اس ام اس مهم است.

پشتیبانی

بهترین سامانه ارسال پیامک ایرانی کدام است؟

همانطور که ذکر شد ارسال پیامک امری خدماتی بوده و به صورت فروش کالا نیست. بنابراین به این صورت نیست که کالا تهیه شود و نیاز به پشتیبانی بعدی نداشته باشد. شما ممکن است که هر زمان در استفاده از سامانه پیامک به خدمات پشتیبانی نیاز داشته باشید. این پشتیبانی و مکاتبات از طریق تیکت و تماس تلفنی صورت می‌گیرند. به همین دلیل حتماً زمان تهیه سامانه پیام کوتاه به پشتیبانی شرکت ارائه دهنده دقت و توجه زیادی داشته باشید.

بانک اطلاعاتی بهترین سامانه ارسال پیامک

یکی از مهم‌ترین موارد ارسال پیامک، به ویژه ارسال پیامک تبلیغاتی است. به همین دلیل شما با کمک بانک اطلاعاتی مناسب و کاملی می‌توانید کار ارسال پیامک را انجام می‌دهید. این فرآیند با وجود بانک اطلاعاتی مناسب نتیجه مناسب خواهید داشت و همین موضوع اهمیت بالایی دارد.

قیمت پیامک

هزینه‌ای که شما زمان خرید سامانه پیامک پرداخت می‌کنید نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. البته به این نکته هم دقت کنید که مبلغی قابل پرداخت، قیمتی منصفانه داشته باشد. زیرا گاهی این اتفاق رخ می‌دهد که افرادی پیامک را با قیمت پایین به فروش می‌رسانند. اما به دلیل کیفیت پایین ارسال، نتیجه دلخواه را از این فرآیند نمی‌گیرند.

پنل اس ام اس ایده پردازان با بیش از ۱۲ سال سابقه در زمینه‌ ارسال پیامک تلاش دارد که تمام موارد ذکر شده را رعایت کند. ایده پردازان بر قوی‌ترین و به‌روزترین سامانه پیام کوتاه بین همکاران با امکانات کاربردی و به‌روز شده تمرکز دارد. همچنین وب سرویس جامع و کامل همراه با افزونه‌ها آپدیت شده، پشتیبانی از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب را به کاربران ارائه می‌دهد.

تمام تلاشمان این است که کاربران را به بهترین نتیجه ممکن راهنمایی کنیم. بانک اطلاعاتی جامع و کامل و همچنین پنل اس ام اس اولیه رایگان جهت پایین آوردن هزینه کاربران زمان استفاده از سامانه ارسال پیامک از سایر امکانات ایده پردازان به حساب می‌آیند.

نتیجه‌گیری

  • بهترین سامانه ارسال پیامک به پیشبرد اهداف کسب‌وکارها کمک قابل توجهی می‌کند.
  • پنل پیامکی به عنوان بهترین روشی شناخته شده که از طریق آن می‌توان به بازاریابی و اطلاع‌رسانی پرداخت.
  • 7 قابلیت مهم برای سامانه ارسال پیامک وجود دارند که با کمک آنها می‌توان پیامک‌های درست و به‌موقعی ارسال کرد.
  • بانک اطلاعاتی، قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه پیامک‌ها و همچنین پشتیبانی کارآمد سامانه‌های ارسال پیامک از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

پرسش‌های پرتکرار

  1. پنل پیامکی چیست؟

می‌توان گفت پنل‌ها نوعی سیستم پیام‌رسان هستند که با کمک آن‌ها می‌توان بدون هیچ‌گونه واسطه‌ای برای گروه خاصی از مخاطبان پیام فرستاد.

  1. ویژگی‌های بهترین سامانه ارسال پیامک چیست؟

به طور کلی یک سامانه ارسال پیامکی برای اینکه بتواند کاربران زیادی جذب کند نیاز است از پشتیبانی قوی، اپلیکیشن ارسال پیام، آدرس الکترونیکی حقوقی و فعالیت رسمی برخوردار باشد.

  1. چند پلتفرم از لیست بهترین سامانه ارسال پیامک در ایران را نام ببرید؟

در حالت کلی سامانه‌های مختلفی با خدمات و امکانات متنوعی در ایران وجود دارند. از بهترین‌های آن‌ها می‌توان به فراز اس ام اس، فراپیامک، (SMS.ir)، پیام تک و پیامیتو اشاره کرد.