در این مقاله به امکاناتی که سامانه پیام کوتاه برای مدارس می تواند ایجاد نماید اشاره می کنیم ، در مقالات گذشته به سامانه پیام کوتاه یا همان پنل اس ام اس اشاره شده است و توضیح داده شده است که این سامانه پیام کوتاه چه خواص و امکاناتی را می تواند به کاربران بدهد ، اما این امکانات سامانه پیامک که توضیح داده شد ، کلی بود .

سامانه پیام کوتاه ایده پردازان الکترونیک برای مشاغل مختلف امکانات متعددی را فراهم می نماید و شما می توانید با استفاده از این سامانه پیام کوتاه بنا به نیاز خود استفاده های مختلفی داشته باشید ، در این مقاله سعی شده است که امکانات سامانه پیام کوتاه ویژه مدارس را بررسی کنیم ، با استفاده از سامانه پیام کوتاه شما می توانید علاوه برکارهای عادی موارد زیر را اجرا نمایید :

ارسال پیامک حضور و غیاب دانش آموزان به اولیا :

در صورتی که دانش آموزی در کلاس درس ، در روز خاصی غیبت غیرموجه داشت ، با این سیستم شما می توانید به اولیا شخص اعلام نمایید که دانش آموز شما امروز غیبت غیرموجه داشته است ، تا در صورتی که مشکلی برای دانش آموز پیش آمده است ، یا اگر از منزل خارج شده است و به مدرسه نیامده است ، به اطلاع اولیا برسد تا اولیا بتوانند به فرزندشان کمک کنند .

ارسال پیامک تقدیر از اولیا یا دانش آموز :

در صورتی که دانش آموزی در درسی یا فعالیتی در مدرسه موفق بود ، مسئولین مدرسه می توانند این مورد را به اطلاع اولیا برسانند ، یا اگر در این موفقیت اولیا هم سهیم بودند از ایشان تشکر نمایند .

ارسال پیامک تعطیلی های مدارس :

همیشه در طول سال روزهایی هستند که مدارس بنا به دلایلی مانند : آلودگی هوا ، سرمای هوا ، جلسات مدرسه ، بارش برف سنگین و … تعطیل می شوند ، با ارسال پیامک به اولیا می توانیم این تعطیلی های مدارس را به اطلاع آنها برسانیم .

ارسال پیامک نمرات دانش آموز به اولیا :

نمرات کلاسی یا امتحانات دانش آموزان را می توانیم در یک فایل اکسل تایپ کنیم و با ارسال هوشمند به کلیه اولیا ارسال کنیم ، کار با ماژول ارسال هوشمند بسیار ساده بوده و با چند کلیک ساده می توانید به تعداد زیادی افراد پیامک های متفاوت ارسال نمایید و اطلاعات هر شخص برای گیرنده مشخص شده ارسال می گردد ، برای این کار نیازی نیست که به صورت تک تک پیامک ارسال نمایید ، ارسال هوشمند این کار را به صورت یکجا انجام میدهد .

ارسال پیامک بی انظباطی دانش آموز :

در صورتی که دانش آموزی به طور مکرر بی انظباطی داشت ، مسئولین مدرسه می توانند این مورد را به اطلاع اولیا دانش آموز برسانند و از ایشان بخواهند که در مدرسه حضور بهم رسانند .

ارسال پیامک دعوت به جلسه یا دریافت کارنامه و … :

این روش ، خیلی بهتر از روش های منسوخ شده مانند دادن نامه به دانش آموزان که به دست اولیا برسانند بوده و شما می توانید به طور مستقیم اولیا را به جلسه یا دریافت کارنامه و … دعوت نمایید .

تبلیغات پیامکی مدارس غیرانتفاعی :

مدارس غیرانتفاعی در زمان های ثبت نام می توانند با سامانه پیام کوتاه ایده پردازان الکترونیک تبلیغات بر اساس سن و جنسیت یا منطقه ای داشته باشند و اولیا را به ثبت نام در مدرسه خود دعوت نمایند .

ارسال پیامک های درسی و آموزشی :

از طریق ارسال پیامک به دانش آموزان می توانید مطالب درسی و آموزشی مانند آموزش لغات یا جملات زبان و … را به اطلاع آنها برسانید .

قطعا سامانه پیام کوتاه ابزار بسیار مناسبی برای مدارس خواهد بود و بنا به نیاز مدارس کاربردهای فراوان دیگری هم خواهد داشت ، شما به راحتی می توانید از سایت sms.ir سامانه پیام کوتاه خود را فعال نمایید و نسبت به ارسال پیامک اقدام فرمایید .

سامانه پیامک ویژه مدارس