خطاهای افزودن مخاطبین در دفترچه تلفن، گاهی کاربران sms.ir را دچار مشکل می کند. در مطلب قبلی تحت عنوان افزودن مخاطبین به دفترچه تلفن ، تمامی مراحل اضافه کردن شماره مخاطبینتان به دفترچه های پنل انبوه، باشگاه مشتریان و پیامک سفید برای شما کاربران عزیز توضیح داده شد. با این حال برخی از عزیزان در این مراحل مشکل دارند و با خطاهای مختلف مواجه می شوند، مخصوصا هنگامی که می خواهند شماره ها را از طریق فایل اکسل آپلود نمایند. در ادامه تمامی خطاهای افزودن مخاطبین برای شما ذکر خواهد شد.

خطاهای افزودن مخاطبین :

الف) اگر شماره ها را به صورت تکی وارد کرده اید، اما سیستم به شما اخطار داد، احتمالا مشکل می تواند یکی از 4 مورد زیر باشد :

 1. شماره موبایل را وارد نکرده اید.
 2. شماره موبایل را اشتباه وارد کرده اید.
 3. شماره موبایل را با کیبورد فارسی وارد کرده اید
 4. گروه مخاطبین خود را انتخاب نکرده اید.
خطاهای افزودن مخاطبین خطاهای افزودن مخاطبین

ب) اگر شماره ها را از فایل اکسل آپلود کرده اید، اما سیستم به شما اخطار داد، موارد زیر را در فایل اکسل خود بررسی کنید :

 1. دقت داشته باشید که فایل اکسل شما دقیقا باید مانند نمونه قرار داده شده باشد، ستون ها باید با همان نام، با همان ترتیب باشند. سلول های شما نباید دارای border باشند.
خطاهای افزودن مخاطبین
 1. همه ی شماره های شما یا با صفر یا همگی بدون صفر باشند ( +98 ابتدای شماره ها نباشد)
خطاهای افزودن مخاطبین
 1. ردیف خالی بین شماره ها نباید وجود داشته باشد.
خطاهای افزودن مخاطبین
 1. تعداد ارقام شماره ها کم و زیاد نباشد.
خطاهای افزودن مخاطبین
 1. مابین شماره موبایل های شما، تلفن ثابت وجود نداشته باشد.
خطاهای افزودن مخاطبین
 1. در تمامی فایل های اکسل، ستون هایی که مقادیر عددی می گیرند نباید شامل رشته حروف باشند، و برعکس، در ستون هایی که ماهیت آنها رشته حروف است، نباید عدد قرار بگیرد. ( مثلا در ستون fax نمی توانید آدرس وارد کنید و در ستون prefix نمی توانید شماره یا عدد وارد کنید.
 1. مابین شماره موبایل ها خط تیره یا فاصله وجود نداشته باشد.
خطاهای افزودن مخاطبین
 1. فرمت همه شماره ها یکسان باشد و همه انگلیسی باشند.

نکته : اگر تعداد شماره های شما زیاد است، برای بررسی راحت تر شماره موبایل ها و برطرف نمودن سریع تر مشکل، می توانید آنها را در یک فایل notepad  کپی کرده و همگی آنها را به راحتی بررسی کنید و موارد مشکل دار را برطرف نمایید سپس از notepad شماره ها را copy کرده در فایل نمونه ما شماره ها را paste نمایید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب، بتوانید شماره های خود را بدون خطا در دفترچه تلفن اضافه نمایید. در هر صورت هرزمانکه قادر به رفع خطا نبودید، می توانید از طریق تیکت با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا با ارسال فایل اکسل خود، خطاهای احتمالی آنها رفع گردد.