ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های بلک لیست

چند روز پیش که با یکی از همکارانم در مورد کانال‌های بازاریابی برای تبلیغات صحبت می‌کردیم، پیشنهاد پنل اس ام اس مارکتینگ را مطرح کردم و در کمال تعجب، با مخالفت سفت و سخت مواجه شدم!

وقتی دلیل این موضوع را جویا شدم، متوجه شدم دلیل این مخالف این است که بسیاری از افراد پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند و این کار بیهوده است!

شاید بسیاری از افراد مانند همکار من این تصور را داشته باشند که چون تعداد زیادی از افراد پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند، پس اس ام اس مارکتینگ کاری بیهوده است و به همین علت من تصمیم گرفتم در این مقاله در مورد ارسال اس ام اس به لیست سیاه صحبت کنم و از رازها پرده برداری کنم. مطالبی که در این مقاله در اختیارتان قرار می‌گیرد، می‌تواند بازدهی تبلیغات شما را تا چندین برابر افزایش دهد.

توصیه می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید و تا پایان همراه ما باشید.

بلک لیست چیست؟

بسیاری از افراد پیامک‌های تبلیغاتی خودشان را مسدود کرده‌اند و عدم تمایلشان را برای دریافت پیامک‌های تبلیغاتی اعلام کرده‌اند.

گاهی برای اطلاع‌رسانی های مختلف، باید به یک‌سری شماره پیامک ارسال کنیم که ما را در بلک لیست خودشان قرار داده‌اند؛ برای ارسال پیامک به این شماره‌ها نیاز نیست تا سخت‌افزار بخرید، بلکه با هزینه پایین‌تر هم می‌توانید به بلک لیست مخابراتی پیامک بفرستید.

زمانی که شما صاحب خط خدماتی باشید، نمی‌توانید پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، اما در صورتی که با روش‌های دیگر (که در ادامه خواهیم گفت) اقدام به ارسال پیامک کنید، مشکلی برای ارسال پیامک تبلیغاتی نخواهید داشت.

از کجا بدانیم که در بلک لیست اس ام اس هستیم یا خیر؟

اگر سیمکارت شما همراه اول باشد، می‌توانید با ارسال عدد 2 به 8999 متوجه شوید که آیا پیامک‌های تبلیغاتی شما فعال است یا خیر.

در صورتی‌که پیامک‌های تبلیغاتی شما فعال باشد، پیامکی با این مضمون دریافت خواهید کرد: مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما فعال است و در صورتی که پیامک‌های تبلیغاتی شما فعال نباشد، پیامکی با این مضمون دریافت خواهید کرد: مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما تا 24 ساعت آینده فعال می‌شود.

اگر از مشترکین ایرانسل هستید، می‌توانید به شماره 5005 عدد 1 را ارسال کنید.

ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی

شکستن دیوار سیاه مسدودیت و عبور از بلک ليست، راه‌های مشخصی دارد و ما به شما نحوه عبور از بلک لیست را آموزش خواهیم داد؛ پس با دقت فراوان نکاتی که می‌گوییم را مطالعه کنید.

ارسال پیامک با سیمکارت

در این شیوه غیرمرسوم شما با خرید یک مودم که از سیمکارت با تعداد بالا پشتیبانی می‌کند، برای ارسال پیامک استفاده می‌کنید و بسیاری از شرکت‌های کوچک این روش ارسال پیامک را دارند. اما در نظر داشته باشید که این روش علاوه‌ بر این‌ که هزینه‌های زیادی دارد، یک روش غیرقانونی است که پیگرد قانونی نیز دارد.

ما در پنل پیامک ایده‌پردازان این روش را انجام نمی‌دهیم؛ بلکه با خدماتی کردن خط شما، دور زدن بلک لیست برای ارسال پیامک تبلیغاتی را انجام می‌دهیم.

توصیه ما این است که از روش قانونی ارسال پیامک با خط خدماتی اقدام کنید و از روش‌های غیرقانونی استفاده نکنید.

روش‌های قانونی که ما در سامانه ارسال پیامک ایده‌پردازان انجام می‌دهیم شامل ارسال پیامک با خط خدماتی است که در زیر بیشتر در این مورد صحبت می‌کنیم.

ارسال پیامک با خط خدماتی

در برابر خط های تبلیغاتی که وجود دارند، خط خدماتی نیز وجود دارد که در ظاهر شبیه خط تبلیغاتی است اما این امکان را دارد که به شماره‌های مسدود پیامک ارسال کند.

اپراتورهایی که شماره‌های پیامکی ارائه می‌دهند، شرایطی را ایجاد کرده‌اند که آن دسته از شرکت‌هایی که ثبت شده‌اند و شناسنامه ملی و کد اقتصادی و شناسه ثبت دارند، می‌توانند تعهد دهند و نوع خط خودشان را از تبلیغاتی به خدماتی تغییر دهند؛ این تغییر خط به شما امکان می‌دهد تا به تمام خطوط پیامک ارسال کنید.

نکته‌ای که باید بدانید این است که از اول سال 95 این امکان تعلیق شده است (از سمت اپراتورهای مرجع) و این موضوع سبب شده است تا شماره‌های پیامکی که به خدماتی تبدیل شده بودند، به تبلیغاتی تغییر کنند.

برای اعلام شرایط جدید خروج از لیست سیاه باید منتظر باشیم تا به اپراتورها ابلاغ شود.

اگر می خواهید صاحب یک خط خدماتی شوید، به صفحه دریافت خط خدماتی مراجعه کنید.

کاربردهای خط خدماتی

برای دریافت خط خدماتی باید به اپراتورها تعهد دهید که هیچ پیامکی با محتوای تبلیغاتی ارسال نمی‌کنید و برای اطلاع‌رسانی و پیامک وب‌سرویس استفاده می‌کنید.

ارسال پیامک کد فعال‌ سازی یا تشکر از خرید یکی از کاربردهای خط های خدماتی هستند. از دیگر کاربردهای خط خدماتی، یادآوری بدهی است. خط خدماتی برای مدارس و آموزشگاه‌ها نیز بسیار کابردی است؛ برای مثال می‌توانند اطلاع‌رسانی تشکیل یا عدم تشکیل‌ کلاس‌ها را ارسال کنند.

دفاتر بیمه نیز یکی از کسب و کارهایی هستند که گزینه مناسبی برای استفاده از خط خدماتی هستند؛ چرا که برای یادآوری تمدید بیمه به یک خط خدماتی قطعا نیاز دارند.

پیامک های تبریک تولد از مواردی هستند که با خط خدماتی می‌توان ارسال کرد.

 

ارسال پیامک با استفاده از ماژول ارسال سریع

به کمک ماژول ارسال سریع، شما می‌توانید کدهای فعال‌سازی و موارد این چنینی را به مشتریان خود ارسال کنید.  نکته قوت مهمی که این ماژول دارد، این است که شما می‌توانید ارسال پیامک به بلک لیست را به راحتی و بدون نیاز به خط خدماتی انجام دهید. همچنین به دلیل زیرساخت قدرتمندی که برای این ماژول ساخته شده، پیامک‌های شما بدون تأخیر و آنی ارسال می‌شوند. خوشحالیم که شرکت‌های بزرگ زیادی برای ارسال کدهای فعال‌سازی و لحظه‌ای، از زیرساخت ما استفاده می‌کنند.

 

ارسال پیامک به شماره مسدود و بلک لیست

همانطور که در بالا نیز گفتیم، برای آنکه بتوانید خط خدماتی داشته باشید، می‌توانید با پشتیبانی ما تماس گرفته تا مراحل آن‌را به خوبی به شما توضیح دهیم. شما برای دریافت آن نیاز به پُر کردن تعهدنامه هستید. تعهدنامه‌ای که نوشته می‌شود باید به صورت حقوقی باشد. آن‌دسته از شرکت‌هایی که شماره ثبت، کدملی و شناسه برای ثبت شرکت دارند، به راحتی می‌توانند پیامک‌های خود را به شماره‌های لیست سیاه نیز ارسال کنند.

شرکت‌هایی که به صورت رسمی فعالیت خودشان را آغاز نکرده‌اند، باید توجه داشته باشند که با در نظر داشتن اطلاعیه اپراتورهایی که در آذر ماه 94 منتشر شد واعلام شد که خطوط پیامک انبوه به صورت حقیقی ممکن نیست و همچنین با توجه به دستورالعمل ارائه شده سازمان ارتباطات سیار که در اسفند سال 94 اعلام شد، خطوطی در گذشته به صورت حقیقی تبلیغاتی شده‌اند، امکان ارسال پیامک انبوه با این خطوط به بلک لیست مخابراتی امکان پذیر نیست.

اما نگران نباشید! سامانه پیامک شرکت ایده پردازان این امکان را فراهم کرده است تا تمام کسانی که امکان خدماتی کردن خط برایشان ممکن نیست، بتوانند از ماژول باشگاه مشتریان به راحتی استفاده کنند.

در باشگاه مشتریان، خطوط عمومی وجود دارد که توسط خود شرکت ایده پردازان خدماتی شده است و تمامی کاربران می‌توانند با استفاده از یکی از این خطوط، به بلک لیست بدون هیچ محدودیتی پیامک ارسال کنند.

خط های باشگاه مشتریان، بسته به تعداد ارقام، با قیمت‌های متفاوتی به مدت یک‌سال ارائه می‌شود و شما می‌توانید پس از یک‌سال، در صورت تمایل خط خودتان را تمدید کنید.

سخن آخر

در این مقاله در مورد عبور از بلک لیست و نحوه دور زدن لیست سیاه مخابراتی با شما صحبت کردیم و با توجه به مطالبی که در این مقاله گفتیم، به این نتیجه می‌رسیم که مقاومت همکارم در برابر اس ام اس مارکتینگ اشتباه است و می‌توان به راحتی و با روش‌های قانونی به لیست سیاه اس ام اس فرستاد؛ کافیست از sms.ir کمک بگیرید.

شما چه دغدغه‌ای در این زمینه‌ای دارید؟ هر سوالی در این زمینه داشته باشید، می‌توانید تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

Profile Image

m.tehrani

m.tehrani

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • یاسمن 1401/01/29 پاسخ

  به کسی که منو بلاک کرده سال گذشته پیامک دادم و هنوز دلیور نشده ، این پیامک هر وقت منو از بلاک در بیاره بهش میرسه یا فقط مدتی در نوبت دلیور هست ؟

  • 1401/01/31 پاسخ

   خیر، پیامک حداکثر 12 ساعت نگهداری می شود و پس از آن دیگر تحویل داده نخواهد شد.

 • اِسی 1400/08/28 پاسخ

  سلام خسته نباشین ببخشید یه سوال هست که خیلی فکرمو مشغول کرده .
  دیشب با یه نفر چت میکردم که یهو یه نفر بهم زنگ زد ناشناس بود جواب ندادم بعد بهم پیام داد که شما من تعجب کردم گفتم شما زنگ زدین از من میپرسین بعد بهم گفت که شما بهم پیام دادین گفتم من این شماره رو اصلا نمیشناسم که بهشم پیام بدم بعد دیدم که همون پیامی که به دوستم فرستاده بود رفته بود به او شماره ناشناس آخه وسط پیام با دوستم چجوری میشه که پیامم بره به یه شماره دیگه .
  خیلی برام عجیبه .

 • سعید 1400/08/24 پاسخ

  دوستان این متن بالا اصلا ربطی به سوالات شخصی شما در مورد بلاک کردن نداره که هی میپرسید درباره تبلیغات انبوه و خط هایی که از سرویس بلاک اپراتور استفاده کردن هست .. این چه سوالاتیه

 • Maede 1400/04/30 پاسخ

  سوالم اینه که چطور بفهمیم کسی که خطشو تو بلک لیست قرار دادیم بهمون اس ام اسی داده یا نه. چون وقتی شماره ای تو بلک لیست میره دیگه هیچ اس ام اسی از طرفش نمیاد

 • نادری 1400/02/07 پاسخ

  سلام روز بخیر من شماره ای رو گذاشتم لیست سیاه اما وقتی تو تنظیمات گوشی نگاه میکنم پیامک های طرف بایگانی شده وقابل مشاهده هست چیکار کنم که حتی نشه پیامک هم ب گوشیم بیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Maede 1400/04/30 پاسخ

   میشه بگید کجای تنظیماته؟

 • Reza 1399/05/26 پاسخ

  سلام بیبخشید اگه کسی شماره منا سیو نکرده باشه و گذاشته داخل بلک لیست بعدا اگه سیم کارت خود شخص بزارن رو گوشی دیگه امکان داره smsکه من براش دادم روی گوشیه جدید بیاد؟؟؟

  • 1399/05/27 پاسخ

   سلام وقت بخیر
   همراه گرامی
   بلک لیست از داخل تلفن همراه انجام می شود نه سیم کارت
   در صورتی که گوشی تغییر داده بشود و بلک لیست نکنند شما پیامک ارسال کنید پیامک شما دریافت می شود .اما پیامک های قبلی شما را دریافت نمی کنند .

 • fatemeh.nasirii1992@gmail.com 1399/03/22 پاسخ

  سلام.. از طرف شماره ای که بلاک شدیم پیامک ارسال میکنم تایید ارسالش واسم میاد.. یعنی پیامکم رو دریافت میکنه

  • milad 1399/06/24 پاسخ

   خیر .پیغام تحویل داده شد برای شما ارسال میشه ولی اس ام اس شما ب دستش نمیرسه اینو با اطمینان کامل و تست کردن دارم بهتون میگم.

 • روژان 1399/02/07 پاسخ

  سلام .من خطم ایرانسله.بعضی از شماره هایی ک از سمت خود اپراتور هست برام کارنمیکنه.مثل ۷۰۰۰ یا مثلا۷۵۷۵..فکر کنم یکبار اشتباهی مسدود کردم. حالا چکار کنم؟؟ تو لیست بلک لیستمم نگاه کردم اما شماره ای نیست.چطوری میتونم درستش کنم؟ 

 • جمال الدین 1399/01/19 پاسخ

  با سلام و احترامچگونه میتونم پیامها و تماسهای دریافتی از شماره هایی که در بلک لیست گوشی شیائومی خودم هست را مشاهده کنم ؟!

 • نجفی 1398/12/21 پاسخ

  باسلام بنده روزولادت حضرت مولاپبام تبریک فرستادم شماره من مسدودشده کجاش مزاحمت هست درحالیکه شماره شخصی وکاری بنده هست الان بخاطر این مسئله کلی ضرروزیان دادم من بایدچکارکنم لطفاراهنمایی کنیدبایدازخوداپراتورشکایت کنم یاازطریق رده بالا.

 • ایناز 1398/11/07 پاسخ

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اگه یه نفر مارو رو بلاک کرده باشه احتمال اینکه اپراتو بگه خاموش است هست یا خیر

 • shahin soleymani 1398/05/21 پاسخ

  سلام یکی از دوستام منو بلاک کرده باید چی کار کنم دیگه نمیشه باهاش تماس بگیرم

  • 1398/07/14 پاسخ

   سلام
   حتما باید این رفع بلاک از سمت دوست شما صورت گیرد، راهی به جز این وجود ندارد.

 • فاطمه 1398/05/04 پاسخ

  سلام من شماره ای رو بلاک کردن حالا زمانی که به من زنگ میزنه یا پیام میده این موضوع در مخابرات ثبت میشه که به من زنگ زده یا پیام داده؟؟؟

  • 1398/07/16 پاسخ

   سلام
   بدون شک در سمت مخابرات لاگ های مربوطه ثبت می شود، چرا که از سمت تلفن همراه شما شماره بلاک شده است.

 • پسته 1398/02/22 پاسخ

  با سلام,اگر شمارم تو لیست بلاکی باشه(خط موبایل) و پیامی بدم,بعد از اینکه از لیست خارج شد پیامایی که ارسال کردم میرسه به مخاطب یا نه؟

 • مصطفی 1397/12/24 پاسخ

  سلام ببخشین ممنون میشم پاسخ بدین… شخصی بنده رو درلیست سیاه خودش قرار داده است , آیا با کمک اس ام اس سفید میتونم بهش پیام ارسال کنم که مشاهده کنه ؟

 • M.s 1397/11/25 پاسخ

  سلام،اگر کسی شماره موبایلو تو بلک لیست بزاره،بهش پیام بدیم بهش میرسه؟چون من الان به یکی از دوستانم که خطمو تو بلک لیست گذاشته پیامک دادم دلیوریش برام اومده،میخوام بدونم یعنی پیامکم بدستش رسیده یا نه!ممنون

 • نسیم 1397/09/05 پاسخ

  با سلام .من شماره ای رو بلاک کردم و سپس اون رو از بلاک خارج کردم اما باز هم به شماره مورد نظر امکان تماس نمیده و اونو رد تماس میکنه

  • 1397/09/14 پاسخ

   با سلام
   اگر بلاک کردن در سمت تلفن همراه خودتان صورت گرفته باشد، پس از حذف مجدد ، یکبار تلفن همراه خودتان را ریستارت کنید تا مشکلتان برطرف گردد.
   موفق باشید

 • حانی 1397/09/05 پاسخ

  سلام من یکی از دوستامو شمارشو گذاشتم تو بلک لیست .هم شماره هم پیامک. چن روزه پیش توی تنظیمات گوشی قسمت بلاکی های پیام دیدم ی پیام ازش دارم ساعتو روزشم بود. حتی پیام. میخاستم بدونم وقتی یکیو بلاک میکنی هم از شماره هم پیامک میتونه دوباره پیامک بده؟

  • 1397/09/14 پاسخ

   با سلام
   بلاک کردن در سمت تلفن همراه، معمولا در دو بخش مجزا صورت می گیرد، یکی در بخش تماس ها و یکی در بخش پیامها، احتمالا شما در یکی از این دو بخش مخاطب را بلاک کرده اید.

 • میم 1397/05/31 پاسخ

  اینم بهتون بگم ک من خودم گوشیم اینطوریه برم رو شماره بلاکش کنم میزنه از این بعداز این شماره ن پیامی دریافت میکنید ن زنگ و…  من تو کامنت پایین خودندم ک گفتین در جواب یکی ب پیام ربط نداره مگ اینک از پیام هم بلاک کنه…میشه لطف کنین بگین امکان داره الکی بزنه پیام تحویل داده شد؟؟

  • 1397/06/01 پاسخ

   این مورد کاملا بستگی به تلفن همراه شخص و سیستم عامل آن دارد، حتی نسخه های متفاوت از سیستم های عامل نیز تفاوت هایی در این زمینه دارد.
   برای اطمینان از وضعیت دلیوری پیام می توانید با تفن همراه خودتان این کار را تست کنید. یکی شماره های افراد خانوده و یا دوستان نزدیک خود را در تلفن همراه خود بلاک کنید و از آ« تلفن همراه یک پیام به شماره خود ارسال کنید و وضعیت دریافت شدن آن را بررسی کنید.
   موفق باشید

 • میم 1397/05/31 پاسخ

  سلام ببخشین ممنون میشم پاسخ بدین…من با هردوتا خطم ب فردی هر ساعت از روز زنگ میزنم اشغال میزنه..ولی پیام هایی ک میدم تیک دلیورد میاد واسم..ینی فرد منو بلاک کرده و پیامامم الکی میزنه تحویل داده شد؟؟

  • 1397/06/01 پاسخ

   با سلام
   احتمال اینکه پیامهای ورودی از سمت شما را بلاک کرده است، وجود دارد. برای همین تنها تماسهای شما با بوق اشغال مواجه می شود و کلیه پیامهای ارسالی شما به مقصد می رسد.
   این کار معمولا توسط نرم افزار های جانبی که شخص بر روی تلفن همراه خود نصب می کند اتفاق می افتد.
   موفق باشید

 • Zahra 1397/05/22 پاسخ

  سلام دوستم با خط خودش منو تو لیست رد گذاشته و مسدود کرده آیا اگه من بهش پیام بدم بهش ارسال میشه؟؟

  • 1397/05/23 پاسخ

   سلام
   لیست رد تماس معمولا فقط مربوط به مکالمه است و مشکلی در ارسال پیامک به وجود نمی آورد، اما اگر در بخش Messaging نیز شماره شما را بلاک کرده باشد، پیامک نیز دریافت نخواهد کرد.

  • محمد 1400/09/02 پاسخ

   دوستم منو تو لیست ردتماس گذاشته پیامک بدهم میبینه یا نه

 • Gh 1397/03/07 پاسخ

  سلامببخشید میخواستم بدونم شماره ای که رو گوشی بلاک میشه کلا روی خط بلاک میشه؟مثلا خط رو بزاریم رو گوشی دیگه باز اون شماره بلاکه؟؟

  • 1397/03/08 پاسخ

   با سلام
   اگر پیامک تبلیغاتی خود را به صورت کامل و از سمت اپراتور غیرفعال کنید، بر روی هر گوشی که سیم کارت باشد، ارسال به آن امکان پذیر نمی باشد.
   اما اگر شماره ارسال کننده را بر روی گوشی بلاک کنید، با تعویض گوشی، ارسال مجددا به آن انجام می شود.
   موفق باشید

مشاهده نظرات
ورود / ثبت نام مشاوره رایگان