تبلیغات انتخاباتی 1400

استفاده از تکنولوژی به اندازه‌ای در حوزه‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته که حتی جای خود را در دنیای سیاست هم  پیدا  کرده است، استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌ها و …در حوزه تبلیغات انتخاباتی می تواند یک راهکار استراتژیک برای بهره‌مندی از این فضا باشد. در این مبحث به معرفی تاثیرگذارترین روش‌های تبلیغات انتخاباتی در حوزه اینترنت می‌پردازیم . برای آشنایی بیشتر با این روش‌های موثر و کارآمد تا انتها با ما باشید.

اهمیت تبلیغات و استفاده از روش‌های مختلف تبلیغاتی

تبلیغات برای شرکت در انتخابات هیچ ارتباطی با شناخته یا ناشناخته بودن کاندیدا ندارد، در این عرصه موفقیت با کسانی است که به کمک استراتژی‌های مناسب بتوانند از پتانسیل‌های موجود برای معرفی شخصیت، برنامه‌ها و دیدگاه‌های خود نهایت استفاده را ببرند. معرفی یک کاندیدا و اهدافی که برای رسیدن به پست سازمانی دارد با روش‌های مختلفی که تاثیرگذاری و راهبردهای مختلف دارند برای مخاطب شرح داده می‌شود، بسیاری از مخاطبان از طریق همین کمپین‌های تبلیغاتی است که تصمیم می‌گیرند به چه کسی  یا چه حزبی رای بدهند، به همین دلیل است که انتخاب روش‌های درست انتخاباتی می‌تواند بیشترین تاثیر را در نتیجه انتخابات داشته باشد.

 بررسی روش‌های تبلیغاتی مرتبط با فناوری اطلاعات

با توجه به این که امروزه اکثر افراد جامعه از تلفن‌های همراه هوشمند، رسانه‌های جمعی یا شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند، استفاده از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات می‌تواند یک پتانسیل بسیار عالی برای مانور ستادهای تبلیغاتی باشد، در این بخش به روش‌هایی اشاره خواهیم داشت که کاندیدا می‌تواند با استفاده از آنها شانس دیده شدن توسط مخاطبین را افزایش دهد. مهمترین هدف از انجام تبلیغات به اشکال مختلف، برند شدن یک کاندیدا است، بنابراین استفاده از تمامی روش‌های موثر می‌تواند یک گام مهم در جلب اذهان عمومی باشد.

پیامک‌های تبلیغاتی

یکی از رایج‌ترین اشکال استفاده از زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات پیامک های تبلیغاتی است. پیامک یک وسیله ارتباطی مستقیم است، به این معنا که شما به شکل مستقیم با مخاطب در ارتباط خواهید بود، این امکان وجود دارد که از یک فرمت ثابت برای این کار استفاده کنید.

مزایای استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی

– با استفاده از پیامک می‌توانید هواداران را به رویدادها و راهپیمایی‌ها دعوت کنید.

– امکان اعلام ساعت حضور کاندیدا در برنامه‌های تلویزیونی، رادیویی و رسانه‌ها وجود دارد.

– آگاه ساختن مخاطبان از گام های تبلیغاتی

– دعوت هواداران به حمایت از کمپین های تبلیغاتی

– تشکر از حضور هواداران در نشست‌های آنلاین یا برنامه های تبلیغاتی مختلف

استفاده از پیام‌های صوتی در تبلیغات

یکی دیگر از روش‌های تبلیغاتی موثر پخش صدای کاندیدا است، این روش نیز یک روش مستقیم ارتباط با مخاطب محسوب می‌شود، به این ترتیب کاندیدا می‌تواند با پخش پیام صوتی خود در ارتباط با مخاطبین از اهداف و برنامه‌های خود بگوید، این روش جایگزین خوبی برای میتینگ‌های تبلیغاتی در شرایط بحرانی مثل کرونا است. یکی از بهترین کارهایی که کاندیدا می‌تواند انجام دهد این است که پیام صوتی خود را شخصی سازی کند، به این ترتیب می‌تواند با بیان مطالبی مخاطب را برای رای دادن ترغیب کند. ضمن این که می‌تواند برنامه‌ریزی‌های دقیقی برای تکمیل استفاده از این پیام‌ها داشته باشد، به طور مثال مخاطب را دعوت به مشاهده صفحه کاندیدا در پشبکه اجتماعی، سایت یا کمپین‌های تبلیغاتی خود کند.

استفاده از پیام‌های صوتی در تبلیغات

مزایای استفاده از پیام‌های صوتی درتبلیغات

– با صدای خود کاندیدا با مخاطبین ارتباط برقرار می‌شود.

– امکان اشتراک گذاری فایل‌های صوتی و انتشار بیشتر آن

استفاده از تبلیغات ایمیلی در انتخابات

یکی دیگر از روش‌های تبلیغاتی با استفاده از تکنولوژی، تبلیغات ایمیلی است، این روش تبلیغاتی هزینه زیادی را در بر نمی‌گیرد و شما می توانید به راحتی با بخشی از مخاطبین هدف ارتباط برقرار کنید. این روش تبلیغاتی می‌تواند در کنار داشتن یک سایت در کمپین تبلیغاتی شما موثر واقع شود، ثبت نام کاربرانی که به سایت کاندیدا مراجعه می‌کنند و ارتباط ایمیلی با آنها برای کاندیدا یک فرصت مناسب برای در اختیار گرفتن مخاطبان هدف در سراسر کشور است.

برای استفاده بهینه از تبلیغات ایمیلی باید سعی کنید که مطالب خود را برای نمایش در صفحه کامپیوتر یا موبایل بهینه‌سازی کنید، می‌توانید از یک پلتفرم یا قاب آماده استفاده کنید. به این ترتیب استفاده از جلوه‌های بصری مناسب می‌تواند در جذب مخاطبین بسیار موثر باشد.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

یکی از پتانسیل‌های بسیار پربازده برای انجام تبلیغات انتخاباتی استفاده از شبکه‌های اجتماعی است، در حال حاضر استفاده از شبکه‌های اجتماعی یکی از امور روزانه هر فرد را تشکیل می‌دهد، بنابراین در اختیار گرفتن شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های مرتبط می‌تواند راه ارتباطی با طیف وسیعی از مخاطبان باشد.

می‌توان با انتخاب مناسب کانال‌های ارتباطی تبلیغات تاثیرگذاری روی قشرهای مختلف داشت، مهمترین نکته این است که محتوای تولید شده برای این شبکه‌ها مناسب بوده و قدرت جذب مخاطبان و هدایت آنها به ستادهای تبلیغاتی یا سایت تبلیغاتی کاندیدای مورد نظر را داشته باشد، همچنین می توان به عنوان وسیله‌ای برای برندینگ از شبکه‌های اجتماعی نهایت بهره‌برداری را داشت.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

انتشار مقاله و رپورتاژ در رسانه‌های پر مخاطب

رپورتاژ آگهی یکی از اثرگذارترین روش‌های محتوا است، چرا که معمولا در رپورتاژ آگهی، شما زمان بیشتری در اختیار دارید تا با مخاطب صحبت کنید و در قالب فیلم، صدا و یا نوشتار، پیام و حرف‌های خود را به او منتقل کنید.

رپورتاژ آگهی از جمله روش‌های تبلیغاتی با استفاده از رسانه‌های آنلاین به صورت انتشار مقالات در رسانه‌های پر بازدید است، در حال حاضر خبرگزاری‌های آنلاین بسیاری در حال فعالیت هستند که مخاطبان بی‌شماری از جوامع مختلف سنی، اجتماعی و تحصیلی در اختیار دارند، به طور قطع استفاده از این پتانسیل می‌تواند یک انتخاب آگاهانه از تکنولوژی آنلاین برای دسترسی به طیف وسیعی از مخاطبین باشد.

کاندیدا می‌تواند با هدف قرار دادن یکی از موضوعات اجتماعی و تالیف مقاله یا رپورتاژ در این زمینه و همچنین بیان دیدگاه‌ها، اهداف و برنامه‌های خود در مقابل این موضوعات، از پتانسیل ثبت رپورتاژ در رسانه‌های جمعی آنلاین برای معرفی خود و اهدافش به مخاطبین اقدام کند.

هرچه ارزش محتوای تولید شده بیشتر باشد، مخاطبین بیشتری را جذب می‌کند، می‌توان با معرفی صحیح روش‌های ارتباطی با کاندیدای مورد نظر مثل آدرس سایت، لینک‌های مرتبط با شبکه‌های اجتماعی یا فرم‌های  تماس با ستادهای تبلیغاتی مخاطب را برای پیگیری بیشتر و ارتباط موثرتر با تیم تبلیغاتی همراه کرد.

مهمترین نکته در تاثیرگذاری استفاده از این روش بهینه تبلیغاتی امکان برخورداری از یک محتوای مناسب با عناوین جذاب و موضوعات روز و مورد توجه آحاد جامعه است، همچنین انتخاب رسانه‌های آنلاینی که قرار است رپورتاژ آگهی در آنها به نمایش درآید گام بعدی برای رسیدن به موفقیت است.

نکات مهم در استفاده از رپورتاژ آگهی برای تبلیغات

نکاتی وجود دارد که رعایت آنها می‌تواند رپورتاژ آگهی تبلیغاتی شما را با موفقیت بیشتری همراه کند، این نکات را می‌توان در قالب فهرست زیر ارائه کرد:

– یکی از مواردی که باید به آن دقت کنید شکل تهیه خبر تبلیغاتی است که باید توسط یک تیم متخصص و مشاور بازاریابی و برندینگ و متخصص سئو تهیه شود.

– رپورتاژ خبری تهیه شده در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری معتبر منتشر شود.

– اگر محتوای رپورتاژ با توجه به نوع مخاطب و بازدیدکنندگان سایت منتشر کننده تهیه شود به طور قطع تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

– رسانه هایی که قرار است رپورتاژ را در آنها منتشر کنید به خوبی بشناسید و رتبه و هویت آنها را دقیق بررسی کنید.

– رپورتاژ تهیه شده باید با سایر محتواهای موجود در رسانه از نظر شکل نگارش و محتوا هم‌خوانی داشته باشد تا برای مخاطب آن رسانه بیگانه نباشد.

– سهم منابع و مستندات ارائه شده در مقاله باید بیش از ادعا باشد، سعی کنید در تهیه متن با مخاطب خود صادق باشید.

– باید عناوین و تیترهای تاثیرگذار انتخاب کنید، ضمن این که باید موضوعی که به آن می‌پردازید از موضوعات جالب و مورد توجه مخاطب باشد.

مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی برای تبلیغات انتخاباتی

مطمئنا استفاده از پتانسیل‌های موجود در فضای اینترنت با  توجه به استفاده روز افزون از این تکنولوژی می‌تواند در برندینگ و حصول نتیجه دلخواه از تبلیغات موثر باشد، همان‌طور که در مقاله اشاره کردیم روش‌های مختلفی برای استفاده از این تکنولوژی وجود دارد که هرکدام به سهم خود تاثیرگذار و مناسب هستند، اما رپورتاژ آگهی می‌تواند تمام روش‌های دیگر را نیز پوشش داده و مکمل آنها باشد.

مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی برای تبلیغات انتخاباتی

با انتشار یک رپورتاژ آگهی در رسانه اجتماعی فرصت پرداختن به برنامه‌ها و بیان دیدگاه‌ها در زمینه‌های مختلف در قالب یک رپورتاژ خبری یا مقاله فراهم است، ضمن این که به راحتی می‌توان مخاطب را از این صفحه به شبکه‌های اجتماعی، سایت، تونل‌های ارتباطی با ستادهای تبلیغاتی هدایت کرد، ضمن این که مخاطب با مطالعه رپورتاژ فرصت بهتری برای شناخت کاندیدای مورد نظر خواهد داشت. البته همانطور که در بخش‌های قبلی هم اشاره داشتیم انتخاب یک خبرگزاری مناسب و تولید محتوای بهینه و کاربردی شرط اساسی برای موفقیت این روش تبلیغاتی در رسانه‌های آنلاین است.

یکی دیگر از مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی تبلیغاتی این است که می‌توانید این رپورتاژ را متناسب با بودجه خود انتخاب کنید، اصولا کمپین‌های تبلیغاتی برای انتشار رپورتاژ آگهی با هزینه‌های مختلفی ارائه می‌شود که امکان برخورداری از آنها به وسیله صاحب رپورتاژ آگهی انتخاب می‌شود.

امکان انتخاب سایت‌های منتشر کننده رپورتاژ آگهی نیز با توجه به انتخاب شما و بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید مشخص می شود، بنابراین می‌توان گفت که رپورتاژ آگهی انتخاباتی یک شیوه هدفمند تبلیغات است که دارای انعطاف بسیاری از  نظر بودجه و همچنین انتخاب قشر هدف است.

Profile Image

m.tehrani

m.tehrani

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • حسن اسماعیلی 1400/03/14 پاسخ

    تحول در سلامت و اقتصاد عدالت برتر

مشاهده نظرات
ورود / ثبت نام مشاوره رایگان