کامل ترین بانک شماره موبایل مخصوص اصناف مختلف

بانک شماره موبایل یکی از پایگاه‌های اطلاعاتی مهم در بازاریابی به حساب می‌آید. گاهی کسب‌وکارها برای اینکه پیامک‌های تبلیغاتی خود را به‌ طور گسترده به مشتریان بفرستند، به بانک شماره‌ها نیاز پیدا می‌کنند. اما ارسال پیامک انبوه همیشه برای مشتریان حقیقی نیست. گاهی کسب‌وکارها با همدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. آن‌ها از اصول تجارت به تجارت (B2B) پیروی می‌کنند. به همین دلیل به روش های تبلیغاتی مناسب‌تر نیاز دارند. در ضمن، در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی شماره تماس‌های اصناف مختلف به آن‌ها کمک می‌کند که همکاری همه‌جانبه‌ای بین کسب‌وکارهای مختلف برقرار شود. در ادامه این مقاله از ایده پردازان به معرفی کامل‌ترین بانک شماره موبایل تفکیک شده اصناف مختلف می‌پردازیم.

بانک شماره موبایل چیست؟

بانک شماره موبایل چیست؟

پیش از آنکه به بانک اطلاعات مربوط به شماره موبایل اصناف نگاهی بیندازیم، بهتر است تعریفی از بانک شماره موبایل داشته باشیم. همه ما این روزها با روش تبلیغات پیامکی کم‌وبیش آشنایی داریم. هنگامی که این روش تبلیغاتی روی کار آمد، امری محال برای کسب‌وکارها به نظر می‌رسید که بتوانند تبلیغات خود را به تعداد بسیار زیادی از مخاطبان خود ارسال کنند. اما با روی کار آمدن پنل‌های پیامک این دسترسی بیشتر شد. به این ترتیب شاهد این موضوع بودیم که پنل‌های پیامکی بانک شماره موبایل، مشتریان را به صورت تفکیک‌ شده و رایگان در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند. در نتیجه امکان ارسال تبلیغات گسترده برای کسب‌وکارهای عضو سامانه‌های پیامکی بیشتر از گذشته شد.

اما موضوع دیگری مطرح است. گاهی سطح بازاریابی شرکت‌ها فراتر از مشتریان حقیقی است. آن‌ها در تعامل تجاری با کسب‌وکارهای دیگر قرار دارند. بنابراین برخی از کسب‌وکارها نیز به بانک اطلاعات مشاغل نیاز مبرمی پیدا می‌کنند. در این راستا نیز پنل‌های اس‌ام‌اس، خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهند. آن‌ها بانک اطلاعاتی را بر اساس شماره موبایل‌های مشاغل و اصناف تفکیک کرده و با توجه به نیاز کسب‌وکارها در اختیارشان قرار می‌دهند.

مهم‌ترین دلایل استفاده از بانک شماره موبایل

 دلایل استفاده از بانک شماره موبایل

به این موضوع توجه داشته باشید که برای پیدا کردن شماره موبایل هر صنف برای مثال شماره موبایل پزشکان یا موبایل مدیران چقدر باید وقت صرف کرد. این در حالی است که وارد کردن تمامی شماره تماس‌ها در بخش ارسال پیام اتلاف وقت را چند برابر می‌کند. به نوعی شما به ‌صورت دستی بانک اطلاعات و شماره موبایل اصناف را آماده کرده‌اید. بنابراین وقتی پنل پیامکی بانک اطلاعات تفکیک شده اصناف را در اختیار کسب‌وکار شما می‌گذارد و به بلک لیست مخابرات نیز توجه دارد، شما در انجام فعالیت‌های خود به مقدار قابل توجهی صرفه‌جویی خواهید کرد.

دومین ویژگی مهم بانک شماره موبایل اصناف، تسهیل فرآیند تبلیغات است. در واقع با وجود بانک اطلاعاتی تفکیک‌شده از اصناف مختلف، می‌توانید بر اساس خصوصیات هر صنف، تبلیغات مناسبی را ارسال کنید. البته نباید این نکته را فراموش کرد که لزوماً اصناف و مشاغل مد نظر شرکت‌ها نیستند. شماره‌های فعال در دو اپراتور ایرانسل و همراه اول و همچنین شماره‌های استان‌ها، مناطق و کد پستی در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرند. به این ترتیب بانک اطلاعات جامعی به واسطه عضویت در پنل‌های پیامکی معتبری مانند ایده پردازان در اختیار شما خواهد بود.

مهم‌ترین بانک های اطلاعاتی اصناف برای ارسال پیامک

بانک های اطلاعاتی برای ارسال پیامک

اکنون نوبت به آن رسیده است که با بانک های اطلاعاتی مختلف برای ارسال پیامک آشنا شویم. شاید این سؤال برای شما هم مطرح شود که در صورت دریافت بانک اطلاعاتی شماره موبایل چگونه باید شماره موبایل‌های مد نظر را از میان آن تعداد زیاد شماره پیدا کنیم. در پاسخ باید بگوییم که پنل پیامکی شماره تماس‌ها را برای کاربران تفکیک می‌کند. به این ترتیب شما می‌توانید شماره‌ها را بر اساس اپراتور ایرانسل و همراه اول یا اصناف مختلف مانند صنف آرایشگران، صنف پزشکان و مواردی دیگر دسته‌بندی کنید.

یک گام فراتر می‌رویم و انواع بانک شماره موبایل را بررسی می‌کنیم. به بانک های اطلاعاتی مختلفی می‌پردازیم که برای دستیابی به شماره موبایل مشاغل مؤثر هستند.

بانک شماره موبایل با استفاده از نقشه گوگل

یکی از راحت‌ترین روش‌های دسترسی به بانک شماره‌های اصناف مختلف، استفاده از نقشه گوگل (Google Map) در پنل پیامکی است. سامانه ایده پردازان یکی از پنل‌های پیامکی کارآمد و معتبر است که این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. کافی است که هنگام وارد کردن اطلاعات تماس کسب‌وکار مورد نظر خود، از نقشه گوگل بهره‌مند شوید. به این شیوه می‌توانید آدرس و اطلاعات تماس مشاغل مورد نظر را پیدا کنید.

البته به تازگی به دلیل تحریم‌های شرکت گوگل ممکن است دسترسی به ارسال پیامک بر اساس نقشه گوگل با کندی یا قطعی مواجه شده باشد.

بانک موبایل استان‌های کشور

گاهی کسب‌وکارها تبلیغات و اطلاعیه‌های خود را بر اساس استان‌های کشور محدود می‌کنند. برای مثال اطلاعیه‌های مربوط به تغییرات آب‌وهوایی استان‌های شمالی با کمک بانک شماره موبایل استانی ارسال می‌شوند. حتی ممکن است کسب‌وکاری تنها در حیطه استانی فعالیت کند. بنابراین به شماره موبایل اصناف مختلف در همان استان نیاز پیدا می‌کند. به این شکل بانک شماره و اطلاعات مشاغل استانی تفکیک می‌شوند.

بانک اطلاعاتی شهرهای کشور

بهتر است کمی خاص‌تر نگاه کنیم. گاهی کسب‌وکارها با اینکه در حیطه وسیع کشوری فعالیت می‌کنند، به این موضوع دقت دارند که میزان همکاری خود را با اصناف مختلف همان شهر بیشتر توسعه دهند. در نتیجه بانک اطلاعات و شماره موبایل اصناف شهرهای کشور نیز در پنل‌های پیامکی دسته‌بندی مخصوص به خود را دارند.

تنظیمات مختلفی برای تفکیک شماره موبایل کسب‌وکارها در هر شهر وجود دارد. برای مثال شما در پنل خود علاوه بر نوع صنف، استان مورد نظر و سپس شهر را انتخاب می‌کنید. گاهی تفکیک شماره‌های ایرانسل و همراه اول، شماره‌های مخابرات و حتی شماره‌های بلک لیست مخابرات امکان‌پذیر خواهد بود. در نتیجه شما به سهولت می‌توانید اطلاعات تماس مورد نیاز مانند شماره موبایل مدیران صنایع همان شهر را دریافت کنید.

بانک شماره موبایل بر اساس کد پستی

بانک شماره موبایل بر اساس کد پستی

بانک اطلاعات کد پستی یکی دیگر از منابعی است که به واسطه آن می‌توان به بانک شماره موبایل مخصوص اصناف دست پیدا کرد. در واقع این نوع بانک شماره موبایل، کمی خاص‌تر نگاه می‌کند. کسب‌وکارها ابتدا صنف مورد نظر و سپس استان و شهر را انتخاب می‌کنند. در نهایت برای اینکه بانک اطلاعاتی خود را محدودتر کنند، به کد پستی روی می‌آورند. زیرا این امکان وجود دارد که کد پستی را با کمک شماره تلفن‌ها دریافت کرد. به این ترتیب، یافتن شماره تماس کسب‌وکارها و ارسال پیامک از طریق پنل پیامکی با سهولت بیشتری انجام خواهد گرفت.

بانک شماره موبایل محله‌ها

در هر شهری تعداد قابل توجهی انجمن و اصناف محلی وجود دارند که جامعه انتخابی کسب‌وکارها برای تبلیغات به حساب می‌آیند. بانک شماره موبایل این گروه از کسب‌وکارها نیز پاسخگوی تعداد غیرقابل انکاری از کاربران پنل پیامکی خواهد بود.

بانک شماره‌های ایرانسل

ایرانسل یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی در ایران است که مشاغل مختلف هم در دو دهه اخیر به عنوان یک گروه مهم از کاربران آن شناخته شده‌اند. کسب‌وکارهایی که به دنبال بانک شماره موبایل اصناف مختلف هستند، می‌توانند در پنل پیامکی بانک اطلاعاتی ایرانسل را جستجو کنند. کافی است جستجو را با توجه به پیش‌شماره‌هایی مانند 0935، 0938، 0902 و 0905 تفکیک کنند تا فهرست خاص‌تری از کسب‌وکارها را پیش روی خود داشته باشند.

بانک شماره‌های همراه اول

شرکت دیگری که خدمات ارتباطی به مردم ارائه می‌دهد، همراه اول نام دارد. خطوط دائمی و اعتباری همراه اول در پنل پیامکی قابل بازیابی و استفاده هستند. بهترین شیوه تفکیک آن‌ها مانند خطوط ایرانسل، استفاده از پیش‌شماره‌هایی مانند 0912، 0913، 0914، 0910 و … به حساب می‌آید. این شیوه تفکیک کردن به شما کمک می‌کند که شماره موبایل اصناف مد نظر خود را خیلی سریع پیدا کنید.

بانک شماره موبایل کاربران

یکی از بانک‌های اطلاعاتی مورد استفاده کسب‌وکارها، پایگاهی از شماره موبایل‌هایی است که پیامک‌های تبلیغاتی خود را به آن ارسال کرده‌اید. شما می‌توانید فایل اکسلی از آن آماده کرده و در دفترچه تلفن پنل پیامکی خود بارگذاری کنید. به این نحو، علاوه بر بهره‌مندی از خدمات پنل پیامکی، به راحتی پایگاه خود را مرور کرده و پیامک را به شماره‌های مورد نظر ارسال می‌نمایید. توجه داشته باشید که بانک موبایل کاربران کاملاً اختصاصی بوده و هیچ فرد دیگری امکان استفاده از این بانک‌ را نخواهد داشت.

بانک شماره تماس اصناف

بانک شماره تماس اصناف

اکنون به بررسی بانک اطلاعاتی شماره تماس رسیده‌ایم. پنل‌های پیامکی از جمله ایده پردازان، سعی می‌کنند خدمات و پشتیبانی لازم را به کاربران خود ارائه دهند تا بانک اطلاعاتی و شماره موبایل اصناف به صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار گیرند.

 در ایران اصناف بسیار زیادی وجود دارند و هر کسب‌وکاری با توجه به اهداف سازمانی و برنامه‌های بازاریابی خود، به بانک های اطلاعاتی مشخصی از اصناف نیاز دارد. بدون شک بدون کمک گرفتن از پنل‌های پیامکی نمی‌توان شماره تماس و اطلاعات تمام کسب‌وکارهای صنف‌های مختلف را پیدا کرد. البته بسیاری از سایت‌ها به فروش این شماره‌ها اقدام کرده‌اند. اما باید از منابعی استفاده کنیم که از صحت اطلاعات آن‌ها مطمئن هستیم. گاهی اطلاعات غیر رایگان این سایت‌ها نادرست و قدیمی هستند. بنابراین بهتر است در مسیری نادرست هزینه نکرد. زیرا استفاده از شماره‌های اشتباه تمام برنامه‌های بازاریابی و تبلیغاتی شما را مختل می‌کنند.

دریافت بانک شماره موبایل اصناف مختلف از ایده پردازان

با وجود سامانه‌های پیامکی مختلف، باید از خدمات مجموعه‌ای بهره‌مند شوید که اطلاعات کامل به شما ارائه می‌کنند. دسترسی به انواع بانک شماره موبایل برای اصناف مختلف یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی است که باید در این مقاله به آن اشاره کنیم. خدمات پشتیبانی آنلاین و تمام وقت سامانه پیامکی نیز اهمیت غیرقابل انکاری دارد.

سامانه پیامکی ایده پردازان با بیش از 12 سال فعالیت در حوزه ارسال پیامک تلاش کرده که خدمات کافی را به کاربران خود ارائه دهد. بنابراین شما می‌توانید با اطمینان کامل از خدمات این سامانه بهره‌مند شده و نتایج موفقیت‌آمیزی را دریافت کنید.

جمع‌بندی

 • گاهی کسب‌وکارها پیامک‌های خود را به شماره تماس کسب‌وکارهای اصناف مختلف می‌فرستند.
 • امکان دریافت رایگان بانک شماره موبایل‌ در پنل‌های پیامکی وجود دارد.
 • تفکیک شماره‌ها بر اساس کشور، شهر، محله، کد پستی، اصناف و مشاغل و پیش‌شماره‌های ایرانسل و همراه اول امکان‌پذیر است.

پرسش‌های پرتکرار

 1. آیا بانک اطلاعاتی شماره تماس‌ها در پنل پیامکی قابل تفکیک هستند؟

بله. شما می‌توانید بر اساس کشور، شهر، محله، کد پستی و پیش‌شماره‌های ایرانسل و همراه اول کار تفکیک شماره‌ها را انجام دهید.

 • آیا می‌توان از روی کد پستی هم شماره تماس اصناف را به دست آورد؟

بله. بسیاری از کسب‌وکارها با کمک شماره تلفن خود می‌توانند کد پستی دریافت کنند. در نتیجه امکان دستیابی به شماره تماس‌ها بر طبق کد پستی وجود دارد.

 • چگونه می‌توان با اپراتورهای ایرانسل و همراه اول به شماره موبایل مشاغل دست یافت؟

امکان تفکیک شماره‌های ایرانسل و همراه اول بر اساس پیش‌شماره آن‌ها وجود دارد. به این طریق می‌توان از میان انبوهی از شماره‌ها، شماره موبایل مدیران و یا کسب‌وکارها را به دست آورد.

۴- آیا امکان استفاده از بانک اطلاعاتی دیگران وجود دارد؟

خیر بانک‌های موبایلی که در دفترچه تلفن کاربران آپلود می‌شوند کاملاً انحصاری بوده و مالک خود پنل فقط امکان استفاده از بانک را دارد.

Profile Image

m.tehrani

m.tehrani

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • بابکی 1400/10/27 پاسخ

  باسلام و تشکر
  راهنمای خوبی بود.

  • 1400/11/18 پاسخ

   از زمانی که اختصاص دادید متشکریم

 • محمد 1400/10/13 پاسخ

  شرایط استفاده از وب سرویس پیام کوتاه چیست؟

  • 1400/11/18 پاسخ

   وقت بخیر
   در صورت فعالسازی سامانه پیام کوتاه و سپری شدن مراحل احراز هویت، وب سرویس نیز برای شما فعال خواهد شد.

مشاهده نظرات
ورود / ثبت نام مشاوره رایگان