تفاوت شماره های سامانه پیامکی

اگر شما برای ارسال تبلیغات و یا ارتباط با مشتریان خود اسا مانه پیامکی استفاده کرده باشید، به خوبی می‌دانید که برای ارسال و یا دریافت پیام های خود شماره اختصاصی در سامانه تان قرار داده می شود.

ممکن است آن شماره اختصاصی را به صورت هدیه دریافت کرده باشید و یا خطی باشد که خودتان تمام خطوط آن را انتخاب نموده اید و برای دریافت خط آن را خریداری کرده اید.

شماره های سامانه پیامکی که با نام شماره اختصاصی در  پنل های پیامک شناخته می شود ممکن است از اپراتورهای متفاوتی که مخصوص ارسال و دریافت پیامک در این سامانه ها هستند تهیه شده باشند.

مسلما اپراتورهای خطوط اختصاصی ارسال و دریافت پیامک با اپراتورهای شماره موبایل که عموماً آنها را به صورت ایرانسل، همراه اول یا رایتل می‌شناسیم، کاملاً متفاوت هستند.

هر کدام از ارقام خطوط اختصاصی از طرف اپراتور خاص خود پشتیبانی شده و هر یک دارای ویژگی منحصر به فرد خود هستند.

البته کارایی تمام این خطوط در ارسال و دریافت پیامک یکسان است بدین معنی که هر کدام از آنها می‌توانند ارسال و همینطور دریافت پیامک داشته باشند و آنها را در پنل پیامکی مربوط به خودتان نمایش دهند اما این که تفاوت آنها در چیست شاید بهتر باشد خصوصیات هر یک را جداگانه مطرح و بررسی کنیم.

تفاوت شماره های سامانه پیامکی :

ارسال از خطوط 1000

خطوط این اپراتور قابلیت انتخاب ارقام مورد نظرتان را بلافاصله پس از سرشاخه 1000 در اختیارتان قرار می دهد.

اگر بخواهم ساده‌تر نحوه انتخاب خط در این اپراتور را توضیح دهم شما می توانید بلافاصله پس از رقم ۱۰۰۰ رقم درخواستی خود را مانند ۱۲ و یا شماره ثابت خود مانند12345678  را استعلام گرفته و در صورت آزاد بودن آن را خریداری کنید.

این قابلیت باعث می‌شود شما حتی بتوانید شماره موبایل خود را نیز در ارقام خط اختصاصی پیامک خود داشته باشید. مثلاً اگر بخواهید شماره موبایل خود را در این خط قرار دهید رقم  خط شما ۱۴ رقمی شده و به صورت

10009123456789  خواهد بود.

بیشترین رقمی که می‌توانید از این اپراتور خط دریافت کنیم ۱۴ و کمترین رقم ممکن است ۶ و یا ۷ باشد.

به راحتی می توانید خط مورد نظر خودتان را استعلام کنید و اگر آزاد باشد از این اپراتور خریداری کنید. قابلیت انتخاب شماره مورد نظرتان بلافاصله پس از 1000 باعث شده است تا مبلغ خرید خطوط این اپراتور کمی بیشتر از بقیه خطوط باشد.  اما قابلیت دیگری که وجود دارد و باعث می شود تا شما بتوانید تا نصف قیمت مشخص شده برای یک رقم خاص را خریداری کنید، قابلیت ثبت خط به صورت غیر سفارشی از این اپراتور می باشد.

شما میتوانید درخواست دهید که تعداد رقم خط خود به صورت کلی ۸ رقم باشد. یعنی۴ رقم دلخواه خودتان و ۴ رقم عدد ۱۰۰۰  اما به صورت غیر سفارشی

در این حالت شما رقم دلخواهتان را مشخص نمی کنید و انتخاب رقم را به خود اپراتور می سپارید. عموماً خطوط نیمه رندی اپراتور برای این حالت در نظر گرفته است  و البته هزینه آن نصف حالتی است که شما خط ۸ رقمی را خودتان انتخاب می کنید.

این اپراتور سرعت و خدمت دهی مناسبی را برای کاربران خود ارائه داده است.

ارسال خطوط 3000

اپراتور ۳۰۰۰ یکی از قدیمی ترین اپراتور های ورود به خطوط سامانه های پیامکی میباشد. همین قدیمی بودن این اپراتور را در خدمات دهی حرفه ای تر کرده است. البته مدت زمان ارائه این خطوط هم باعث شده است تا برای داشتن خطی از این شماره،  سرشاخه های متفاوتی تعریف شود تا میزان ارائه خطوط از این شماره را افزایش دهند.

تمام سامانه های پیامکی برای ارائه این خط حداقل از سه سرشاخه انتخاب رقم را در اختیار کاربرانشان قرار دادند.

برای مثال در شرکت sms.ir  بین ۳۰ تا ۴۰ سرشاخه برای انتخاب در اختیار کاربر ها قرار داده شده است. تمام سرشاخه ها چهار رقم هستند و این بدین معنی است که اگر بخواهید خط خودتان را انتخاب کنید می توانید خطوط ۱۰ ۱۲ و ۱۴ رقمی به صورت کلی داشته باشید. برای خطوط ده رقمی هشت رقم به نوعی از پیش تعیین شده است که چهار رقم آن مربوط به  3000 و4 رقم آن مربوط به سر شاخه می باشد و تنها دو رقم انتهایی را خودتان انتخاب می نمایید.

در خطوط ۱۲ و ۱۴ رقمی به ترتیب شما می‌توانید ۴ و ۶ رقم انتهایی را خودتان انتخاب کنید.

البته خطوط ۸ رقمی نیز از پیش مشخص شده هستند و شما می‌توانید از لیستی که به صورت شماره های آزاد در اختیار کاربران سامانه های پیامکی قرار داده می شود، شماره ۸ رقمی را انتخاب کنید.

وجود ۸ رقم از پیش تعیین شده به نوعی باعث شده است تا قیمت انتخابی خط از این اپراتور نسبت به اپراتور ۱۰۰۰ کمتر باشد.

ارسال از خط 021

۰۲۱ تنها برای شماره های حقیقی و یا حقوقی که در شهر تهران و شماره 026 برای شماره هایی که در کرج فعال هستند قابلیت استفاده را دارد.  شماره محل کارتان به عنوان شماره ارسال و دریافت سامانه پیامک تان انتخاب شود. در این حالت به راحتی می توانید با ارائه مدارکی که برای شخصیت های حقیقی و یا حقوقی مشخص شده است است در کمتر از ۲۴ ساعت خط ثابت خودتان را به عنوان شماره ارسال و دریافت کننده پیامک در سامانه پیامکتان داشته باشید.

برای مثال اگر خط ثابت شما12345678 باشد شما می توانید با ارائه مدارک خط 982112345678  را به عنوان خط ارسال و دریافت اس ام اس در پنلتان داشته باشید.

البته تهیه رقم از این اپراتور تنها مربوط به شماره های هشت رقمی نمی باشد و اگر شماره ثابت شما 4 یا 5 رقم می باشد به راحتی می توانید با ارسال مدارک مشخص شده خط خود را دریافت کنید.

ارسال از خط 5000

50002 ویژگی منحصر به فرد ارسال از طریق سن و جنسیت را در اختیار دارد و تنها با داشتن این خط می توانید از بانک قرار داده شده برای ارسال های فیلتر شده بر روی سن و یا فیلتر شده بر روی جنسیت استفاده کنید. سر شماره هایی که در شرکت sms.ir می توانید از آن اقدام به تهیه شماره 50002 نمایید به صورت 500022؛ 500024 و 500029 می باشد.

البته اعمال فیلترهای سن و جنسیت می شود تا گزارش ارسالی خود در سامانه نمایش داده نشود واقعیت این است که حتی شرکتهای ارسال‌کننده پیامک نیز دسترسی برای مشاهده این گزارش‌ها را ندارد و صرفاً می‌توان اعلام نمود که ارسال شما به صورت کلی انجام شده است یا خیر.

تنها همین یک ویژگی منحصر به فرد انحصاری باعث شده است تا افرادی که بیشتر در حوزه تبلیغات هدف دار برای گروه خاص هستند از این خط استفاده کنند. برای مثال آرایشگران  جهت ارسال پیام‌های مربوط به آرایشگاه خود بهتر است از این خط استفاده کنند. برخی از خدمات که برای بانوان و آقایان نیز ارائه می‌شود و اگر بخواهد به صورت جدا شده و فیلتر ارسال شود بهترین خطی که می توان برای تبلیغات در نظر گرفت خط۵۰۰۰ است.

برخی از سامانه های پیامکی برای کاربران خود ممکن است از یک سرشاخه خاص خطی را به صورت هدیه در نظر بگیرد اما اگر شما تمایل داشتید تا خط مورد نظر خود را داشته باشید بهتر از قبل از انتخاب خط، از نوع ویژگی که آن اپراتور در اختیارتان قرار می دهد آگاه باشید. امیدواریم مطالب مقاله پیش رو بتواند شما را در انتخاب خط مورد نظرتان به خوبی راهنمایی کند.

Profile Image

m.tehrani

m.tehrani

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • نرگس زیبدی 1402/11/09 پاسخ

  سلام تفاوت خط های شما با شرکت دیگر پیامکی کاملا مشخصه و شما از پشتیبانی خیلی قوی برخوردار هستین .

  • 1402/11/11 پاسخ

   کاربر گرامی باتشکر از شما

 • حسین ابراهیمی 1399/04/31 پاسخ

  سلام، ببخشید تفاوت سرویس شما با https://www.melipayamak.com چیست که شما پنل رو رایگان میدین و اون ها پولی؟ تفاوتی توی امکانات و.. هست؟

  • 1399/05/07 پاسخ

   سلام و روز به خیر
   بدون شک تفاوت هایی وجود دارد، چه در امکانات و چه در قیمت های فروش، اما دلیل اصلی تفاوت در سیاست های کاری و فروش است که باعث می شود سامانه ای هزینه ی ابتدایی دریافت کند و دیگری دریافتی نداشته باشد. در نهایت این شما هستید که با توجه به نیازهای خود و شرایط، انتخاب می کنید.
   امیدواریم که انتخاب شما ایده پردازان و SMS.ir باشد…

مشاهده نظرات
ورود / ثبت نام مشاوره رایگان