انتقال دریافتی ها موردی است که از طرف کاربران پنل های پیامکی بسیار درخواست می شود. در این بخش قصد داریم شما را با انواع ماژول هایی که دریافتی های پنل را برای شما منتقل می کنند شرح دهیم.

دریافت پیامک

همانطور که می دانید خطوط پیامکی به همان صورت که قابلیت ارسال پیامک به اشخاص را دارند، قابلیت دریافت پیامک از سوی مخاطبین را نیز دارند. برای برخی از کسب و کارها دریافت پیامک، از ارسال پیامک اولویت بالاتری دارد. بسیاری از ماژول ها در پنل پیامکی sms.ir حساس به پیامک های دریافتی می باشند و درواقع با دریافت پیامک عملیات مختلفی را انجام می دهند. مثلا منشی پیامکی با دریافت یک گزینه منحصر به فرد، در پاسخ ، متن از پیش تعیین شده ای را ارسال می کند، کدخوان/گارانتی چک میتواند در ازای دریافت کد از سمت مخاطبین، در پاسخ یک متنی را ارسال نماید و به همین ترتیب سایر ماژول هایی که ارسال و دریافت اتوماتیک را انجام دهند. در پنل پیامک انبوه شما بدون هیچ هزینه ای می توانید به تمامی پیامک هایی که مخاطبینتان به خط پیامکی شما ارسال می کنند، دسترسی داشته باشید. همانطور که در دانشنامه های قبلی توضیح داده شد، شما می توانید از داخل پنل کاربری خود در منوی گزارشات ارسال و دریافت، پیامک های دریافتی مشاهده کنید که افراد از چه شماره موبایلی چه پیامکی را در چه زمانی برای شما ارسال کرده اند. اما برای برخی از افراد مطلع شدن از پیامک های دریافت شده از سوی مخاطبین در لحظه اهمیت بسیار بالایی دارد و آنها می خواهند بدانند در هر لحظه چه دریافتی هایی در پنل برایشان ثبت می شوند و چک کردن گزارشات در پنل برایشان کمی سخت است یا ترجیح می دهند از طریق دیگری از دریافتی های خود مطلع شوند.

انتقال پیامک های دریافتی

همانند تصویر زیر از منوی انتقال پیامک های دریافتی با 3 ماژول مختلف مواجه خواهید شد. هزینه خریداری هر 3 ماژول در حال حاضر سالانه 1000 پیامک است.

انتقال دریافتی ها

انتقال دریافتی ها به موبایل

با خرید این ماژول شما می توانید دریافتی های خط پیامکی خود را روی موبایل خود دریافت کنید. با زدن گزینه افزودن همانند تصویر زیر می توانید تنظیمات را انجام دهید.

انتقال دریافتی ها

واژه دریافتی : ممکن است بخواهید تنها پیامکهایی که شامل یک کاراکتر و یا حرف خاص باشد ،منتقل شوند. برای محدودسازی و اعمال این محدودیت، کاراکتر یا حرف مورد نظر خود را این فیلد وارد نمایید تا سامانه تنها متنهایی را انتقال دهد که شامل این حروف باشند.

گیرنده: شماره ای است که پیامک توسط مخاطب به آن ارسال می گردد.

فرستنده: شماره ای است که پیامک دریافت شده را به شماره همراه تعیین شده ارسال می نماید.

برای فعال کردن و یا غیرفعال کردن دایورت پیامک، از گزینه فعال استفاده نمایید.

همچنین برای تعیین نمودن اینکه دایورت دریافتی ها به موبایل، در چه بازه زمانی فعال باشد، در این بخش امکان تعیین زمان شروع و پایان آن قابل تنظیم می باشد.

بدین ترتیب از طریق فیلد از تاریخ، زمان شروع و فیلد تا تاریخ، زمان پایان اعمال آن خواهد بود. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در این بخش، بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا اطلاعات درج شده در سامانه ثبت گردند.

انتقال دریافتی ها به ایمیل

با استفاده از این ماژول می توانید دریافتی های پنل خود را در یک ایمیل دریافت نمایید .با زدن گزینه افزودن می توانید یک رکورد جدید ایجاد نمایید.

انتقال دریافتی ها

عنوان: برای تمایز قائل شدن بین انتقال به ایمیلهای تعریف شده، باید یک عنوان تعیین نمایید. این عنوان را فقط خود شما مشاهده می کنید و قابل تغییر می باشد..

ایمیل ها : در فیلد ایمیلها، می توانید یک یا چند ایمیل را برای انتقال وارد نمایید. برای جداسازی ایمیلها از یکدیگر از کاراکتر (،) استفاده نمایید.

واژه دریافتی : می توانید دریافت های خود را به یک واژه محدود کنید و فقط دریافتی های شامل آن واژه برای شما منتقل می شود.

گیرنده: شماره ای است که پیامک توسط مخاطب به آن ارسال می گردد.

برای فعال کردن و یا غیرفعال کردن انتقال به ایمیل، از گزینه (فعال) استفاده نمایید.

همچنین برای تعیین نمودن اینکه انتقال دریافتی ها به ایمیل، در چه بازه زمانی فعال باشد، در این بخش امکان تعیین زمان شروع و پایان آن قابل تنظیم می باشد.

در صورت اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در این بخش، بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا اطلاعات درج شده در سامانه ثبت گردند.

انتقال دریافتی ها به url

با استفاده از این ماژول دریافتی های پنل شما به یک url که توسط شما تعیین می شود، انتقال می یابند. با زدن دکمه افزودن می توانید یک رکورد جدید ایجاد نمایید.

انتقال دریافتی ها

عنوان: برای تمایز قائل شدن بین انتقال به URL های تعریف شده، باید یک عنوان تعیین نمایید.

واژه دریافتی: کاراکتر یا حرف مورد نظر خود را در این فیلد وارد نمایید تا سامانه تنها متنهایی را انتقال دهد که شامل این حروف باشند.

URL : در این فیلد می توانید آدرس اینترنتی مورد نظر خود را به صورت مشخص وارد نمایید تا تمامی پیامکهای دریافتی مشخص شده به آن انتقال داده شوند.

برای ثبت انتقال به URL باید پس از آدرس پارامترهای زیر را در انتهای آدرس تعرفه نموده و با کاراکتر کاما از یکدیگر جدا نمایید:

$TEXT$ : برای انتقال متن استفاده می شود

$TO$ : برای انتقال شماره گیرنده استفاده می شود

$FROM$ : برای انتقال شماره فرستنده استفاده می شود

$DATETIME$ : برای انتقال زمان ارسال استفاده می شود

نمونه آدرس کامل برای انتقال به URL :

http://YOURSite/YOURPAGE.php?$from=$FROM$&to=$TO$&text=$TEXT$&DATE=$DATETIME

گیرنده : شماره ای است که پیامک توسط مخاطب به آن ارسال می گردد.

برای فعال کردن و یا غیرفعال کردن انتقال به URL، از گزینه فعال استفاده نمایید.

همچنین برای تعیین نمودن اینکه انتقال دریافتی ها به URL، در چه بازه زمانی فعال باشد، در این بخش امکان تعیین زمان شروع و پایان آن قابل تنظیم می باشد.

در صورت اطمینان از صحت اطلاعات درج شده در این بخش، بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید تا اطلاعات درج شده در سامانه ثبت گردند.

برای اطلاعات دقیق تر درباره ماژول انتقال دریافتی ها به url می توانید از این مقاله استفاده نمایید.