اس ام اس مارکتینگ تاثیرگذار در (بخش اول) ذکر شد که امروزه موبایل ها به یکی از بزرگترین پلتفرم های مارکتینگ تبدیل شده اند و می تواند تاثیر بزرگی داشته باشد.

در بخش دوم این مقاله نیز به ادامه بحث اثرگذاری اس ام اس مارکتینگ می پردازیم.

کانال های دیگر خود را تقویت کنید
اس ام اس مارکتینگ هم چنین می تواند تعامل شما با دیگر کانال هایتان مانند ایمیل، وب سایت و … را افزایش دهد. استفاده از یک لینک کوتاه شده راه بسیار خوبی برای هدایت کاربران به وب سایت شما می باشد. یک پیامک یادآوری ساده مانند : “ایمیل خود را برای آپدیت های مهم چک کنید”، نیز می تواند باعث بالا رفتن نرخ باز شدن ایمیل شما شود.

روش مستقیم مارکتینگ در   اس ام اس مارکتینگ تاثیرگذار :

اثرگذاری یک کمپین مارکتینگ معمولا به اینکه چقدر می تواند مستقیم باشد، بستگی دارد.
اکثر اوقات یکی از پنج ایمیل ارسال شده از یک آدرس تبلیغاتی و تجاری سر از پوشه اسپم در می آورد و یا به طور کل بلاک می شود. در حالی که خدمات پیامک آنلاین تقریبا می تواند به دست هرکسی که تلفن همراه دارد برسد و به طور متوسط 90 ثانیه پس از رسیدن خوانده می شود.
اثرگذاری تبلیغات تلفن همراه نیز به دلیل افزایش تکنولوژی های مسدود کننده تبلیغات، به طور چشمگیری کاهش یافته است. در حال حاضر 380 میلیون از کاربران موبایل از تکنولوژی ad-blocking استفاده می کنند که دسترسی تبلیغات موبایلی را محدود می سازد.

این روزها اپلیکیشن های پیام رسان مانند WhatsApp  و یا Facebook Messenger با محبوبیت بیشتری رشد کرده اند، هرچند این برنامه ها بر روی هر دستگاهی موجود نیستند و در بعضی کشور ها غیر قابل دسترسی هستند. گزارش Ericsson Mobility نشان داد 3.6  میلیارد دستگاه در جهان از گوشی های غیر هوشمند هستند. این نشان می دهد که تقریبا 50% از دستگاه های جهان از طریق تبلیغات موبایلی قابل دسترسی نیستند و یا برنامه های پیام رسان را اجرا نمی کنند. ارسال اس ام اس آنلاین یک روش مستقیم است، و یکی از تنها راه های دستیابی به این کاربران از طریق دستگاه تلفن همراهشان می باشد.

سخن آخر

اس ام اس مارکتینگ یک ابزار مارکتینگ تاثیرگذار و مقرون به صرفه می باشد. استفاده از موبایل از سال 2018  به بالاترین سطح خود رسیده است و به دنبال آن نرم افزار ارسال پیامک تبدیل به یک پلتفرم مارکتینگ محبوب شده است. روش مستقیم ارسال پیامک منجر به افزایش نرخ کلیک شده است که خود باعث افزایش موفقیت دیگر کانال های بازاریابی شده است.

برای درک چگونگی تاثیرگذاری اس ام اس مارکتینگ بر روی کسب و کارتان می توانید از قسمت چت آنلاین و یا شماره گیری 0212853 با کارشناسان ما مشورت کنید.