شما می توانید از طریق دکل های مخابراتی پیامک بفرستید ، البته هر پیامکی که شما ارسال می کنید از طریق دکل های مخابراتی ارسال می شوند و به گوشی گیرندگان می رسند .

آیا میدانید که این دکل های مخابراتی یا همان BTS چه هستند و چگونه می توانید بر اساس دکل های مخابراتی ارسال sms داشته باشید ؟

دکل های مخابراتی یا همان BTS به آنتن های مخابراتی گفته می شود که به طور مستقیم با تلفن های همراه در ارتباط هستند و برد مفید آنها می تواند بین 20 تا 60 کیلومتر باشد ، البته مفید ترین برد آنها در حدود همان 20 کیلومتر می باشد و در تهران و برخی از شهرهای بزرگ این محدوده کمتر می شود و این به خاطر وجود مشترکین بیشتر و ساختمان ها و موانع بیشتر می باشد .

زمانی که شما یک دستور ارسال پیامک در تارنمای پیامکی ایران می دهید ، پیامک شما از طریق سرورها به دکل های مخابراتی می رسد و سپس به دستگاه موبایل می رسند .

حال نکته مهمی که در این بین وجود دارد ، این است که اگر بخواهید بر اساس دکل های مخابراتی یا BTS ارسال پیامک داشته باشید باید چه کاری انجام دهید ، ادامه این مقاله را بخوانید :

زمانی که شما بر اساس دکل های مخابراتی پیامک ارسال کنید ، اس ام اس شما به دست کسانی می رسد که گوشی تلفن همراه آنها در محدوده آن دکل مخابراتی قرار دارند ، حتما شما هم دوست دارید که پیامک خود را به محدوده ای از محله ای بفرستید و می خواهید کسانی که در آن محله حضور دارند پیامک شما را دریافت نمایند .

دکل مخابراتی

در حال حاضر (12 مرداد1393) این امکان فقط توسط شرکت ایرانسل انجام می پذیرد و طبق قرارداد مستقیمی که شرکت ایده پردازان الکترونیک با اپراتور ایرانسل دارد ، می توانید این قبیل سفارشات را دریافت نماید و به ایرانسل بدهد ، تا پیامک شما ارسال گردد .

دقت نمایید که برای این گونه ارسال ، تاکنون هیچ اپراتوری این امکان را فراهم نکرده است که بتوانید به اشخاصی که در همان لحظه در محدوده دکل مخابراتی مورد نظر شما حضور دارند پیامک ارسال کنید ، شما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید ، سپس ظرف 48 ساعت تعداد شماره ها اعلام می گردد (توسط ایرانسل) بعد از اعلام زمان ارسال ، پیامک شما به کسانی که در 24 ساعت گذشته در محدوده دکل مخابراتی حضور داشته اند ارسال می شود .

برای ارسال پیامک bts ایرانسل ، به این بخش در سایت مراجعه کنید تا هزینه ارسال از دکل مخابراتی ایرانسل ، به همراه فرم درخواست و سایر شرایط را مشاهده نمایید.