لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

کاربرد ارسال پیامک در اتو سرویس ها

هرکدام از ما حداقل یکبار در سال برای دریافت خدمات و یا بررسی و تعمیرات خودرو و اتومبیل خود به مراکز تعمیر و اتو سرویس ها مراجعه کرده ایم.

شاید شما هم متوجه پیشرفت خدمات دهی و تغییر شیوه اطلاع رسانی در مراکز بزرگ سرویس دهی و یا نمایندگان مجاز تعمیرات خودروها شده باشید.

در سالیان گذشته شما می بایست خودرو خود را در همان مرکز تعمیر قرار می دادید تا زمان و یا اصطلاحا نوبت بازبینی ماشین شما فرا رسد و شما برای دریافت خودروی خود شاید مجبور به پارک آن تا چند ساعت و یا روز بودید.

امروز با پیشرفت خدمات دهی و استفاده کاربردی تر از تکنولوژی ، نحوه خدمات دهی در اتو سرویس ها نیز تغییر یافته است.

اگر شما یکبار از خدمات مرکز خاصی استفاده نمایید، یه صورت هوشمند برای شماره موبایل شما پیام های دوره ای و یا اطلاع رسانی ارسال می شود و شما به راحتی می توانید طبق برنامه مورد نظرتان از سرویس دهی خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید.

در واقع کاربرد ارسال پیامک در اتو سرویس ها از حالت ارسال تبلیغات و معرفی اولیه به سمت مشتری مداری کشیده شده است.

قبل از اینکه کاربرد ارسال پیامک در اتو سرویس ها بررسی شود شاید بهتر است بدانید برای ارسال تبلیغات نیز می توان از قابلیت ارسال پیام کوتاه استفاده نمود.

به سادگی می توانید از طریق ارسال محدوده و نقشه و یا ارسال به شهر خاص، خدماتتان را به افراد آن محدوده و یا شهر معرفی می نمایید و یا می توانید برای برخی از مشاغلی که میزان خودروهای زیادی در خدمات دهی شان وجود دارد ( همانند مشاغل اعلام بار، آژانس ها و تاکسی سرویس ها و … ) امتیاز خاصی از نظر سرویس دهی در نظر بگیرید.

می توانید برای جذب مشتریان بیشتر کد معرف در نظر بگیرید و اگر مشتری ثابت شما فردی را جهت دریافت خدمات به شما معرفی کرد، برای هر دوی آنها تخفیفات خاصی را در نظر بگیرید.

حتی می شود به صورت گروهی و عمده پیامک حاوی کد تخفیف را برای مناسبت های خاص به منطقه و یا گروه مشتری مورد نظرتان ارسال کنید و از این طریق بتوانید تبلیغات خدمات خود را به صورت ویژه ارائه دهید.

 

اگر از حیطه تاثیرگذاری پیامک در حوزه تبلیغات خارج شویم می بینیم که پیامک در سرویس دهی و مشتری مداری جای بیشتری را به خود اختصاص داده است.

امروزه اکثر اتوسرویس ها برای  ارائه خدمات به مشتریان خود از قبل وقت تعیین شده اعلام می کنند.

به راحتی با استفاده از ماژول منشی پیامک می توان جهت دریافت وقت و رزرو نمودن خدمات در سامانه پیامکی اتوسرویس، درخواست ثبت نمود.

حتی می شود با استفاده از ماژول ارسال کد تایید، مشتریان را در ثابت و یا اپلیکیشن ثبت نام نمود و برایشان حساب کاربری ایجاد کرد تا بتوانند در هر زمان درخواست خدماتی دهی داشته باشند و یا بتوانند روند خدمات دریافت شده در گذشته را مشاهده کنند.

قابلیت ارسال زماندار هوشمند نیز کمک می کند تا برای هر کاربر خاص، در روزهای معین پیام هایی مانند زمان دریافت خدمات تعویض روغن، بازبینی موتور و … ارسال نمود.

حتی با استفاده از همین قابلیت و در صورتی که پرداخت خدمات به صورت قسطی باشد، می توان یادآور پرداخت هزینه قسط را ارسال نمود.

امکانات متعدد و متفاوت موجود در پنل ارسال پیامک مانند نظرسنجی به شما کمک میکند تا در میان مشتریان ماهانه و یا فصلی، اقدام به نظرسنجی در حوزه کیفیت خدمات و یا رفتار پرسنل و …. نمایید و از نتایج حاصل شده، بتوانید روش و روند مشتری مداری خود را بهبود دهید.

وجود ماژول ها و قابلیت های متفاوت در سامانه پیامک و دانستن کارایی هریک به شما کمک میکند تا در حوزه کاری خود بتوانید بهترین بهره وری را در اختیار مشتریان خود قرار دهید و یکی از برجسته ترین ارائه دهندگان کالا و خدمات باشید.

 

۰ ۰ vote
امتیاز به مقاله

مقالات مرتبط

تاریخ انتشار مقاله: ۱۳۹۹/۰۵/۲۹

نمایندگی مستقل دسترسی است که در سامانه های پیامکی امکان...

تاریخ انتشار مقاله: ۱۳۹۹/۰۳/۲۱

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در...

تاریخ انتشار مقاله: ۱۳۹۸/۰۶/۱۳

ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های بلک لیست یکی از...

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x