لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

کاراکتر چیست ؟

کاراکتر چیست و چه تفاوتی با کلمه دارد، چرا باید با کاراکترها و نحوه محاسبه آن ها آشنا باشیم و تاثیرات کاراکترها در ارسال پیام و هزینه آن چیست ؟

کاراکتر واژه پر استفاده ای است که در پنل اس ام اس بیشتر شنیده می شود و البته در محاسبه هزینه پیامک ارسالی تاثیر گذار است.  وجود کاراکتر و محدودیت های کاراکتری در متن پیامک تبلیغاتی و یا متن اس ام اس خدماتی باعث می شود تا در مورد کاراکتر و نحوه محاسبه آن دانشنامه ای نوشته شود.

کاراکتر چیست ؟

 کاراکتر به هر تک واج گفته می شود. تمام اعداد، حروف، سمبل ها و حتی کلید خط جدید و فاصله کاراکتر هستند. ساده ترین راه برای آشنا شدن با کاراکتر شاید درج مثال و نمونه باشد.

برای مثال کلمه  کاراکتر خودش ۷ کاراکتر دارد. اگر بخواهیم مثال دیگری بزنیم به جمله زیر توجه کنید:

سامانه ارسال پیامک ایده پردازان دارای امکانات انحصاری برای ارسال پیامک های تبلیغاتی و خدماتی می باشد.

لینک ثبت نام : www.sms.ir

۰۲۱۲۸۵۳

 

جمله بالا دارای ۲۰۴ کاراکتر می باشد. تمام حروف، فاصله ها، علامت . و  :  ، فاصله و اینتر همگی در محاسبه تعداد کارکتر لحاظ می شوند.

حال که در مورد کاراکتر و نحوه محاسبه آن اطلاعاتی به دست آوردیم، بهتر است بدانیم که چرا مفهوم کاراکتر در پنل پیامکی مهم است.

ما برای ارسال متن از نوشتار استفاده می نماییم و با توجه به طول متنی که می فرستیم، تعداد کاراکترهای ارسال متفاوت است. برای ارسال پیامک و طول متن از طرف مخابرات، محدودیت و اندازه مشخص شده است.

برای ۷۰ کاراکتر ابتدایی پیام تبلیغاتی و یا ارسال خدماتی شما، یک بخش تعریف کرده اند. اگر متن شما ۷۲ کاراکتر باشد ارسال شما در دو بخش پیامک محاسبه می شود.

*** متن دو بخشی پیامک به این صورت انجام نمی شود که دو پیامک برای گیرنده ارسال شود. بلکه منظور این است که متن ارسالی شما با توجه به طول متن های نوشته شده همانند دو پیام می باشد و هزینه ارسال آن معادل ارسال دو پیامک می شود.

درست زمانی که با گوشی همراه خود متنی می نویسید و بر اساس طول نوشتار بخش و یا پارت متن نوشته شده محاسبه می شود و به همان صورت هزینه اش اعمال می شود.

داخل پنل پیامکی نیز همین قاعده و قوانین مخابرات اعمال شده است. تعداد کل کاراکترهایی که می شود با سامانه ارسال پیام فرستاد به ۴۴۰ کاراکتر می رسد.

البته برخی از دسترسی ها ممکن است دارای محدودیت ارسال کاراکتری باشند. مانند ارسال سریع و یا ارسال کد احرازهویت

ارسال کد احراز هویت ممکن است که بین ۵ تا ۸ عدد درنظر گرفته شود بنابراین وجود محدودیت ارسال در این دسته بندی خدمات می تواند منطقی باشد.

نگران محاسبه متن پیامک خود نیز نباشید، در همان قسمت نوشتار متن، بخش پیام و تعداد کاراکتر محاسبه خواهد شد.

۴.۴ ۷ votes
امتیاز به مقاله

مقالات مرتبط

تاریخ انتشار مقاله: ۱۳۹۹/۰۳/۲۸

سامانه های پیامکی یکی از پرکاربرد ترین راه های تبلیغاتی...

تاریخ انتشار مقاله: ۱۳۹۸/۱۱/۱۹

برگزاری کمپین تبلیغات پیامکی، یک روش خوب و تاثیرگذار برای...

تاریخ انتشار مقاله: ۱۳۹۸/۱۱/۰۲

نحوه کارکرد پیامک سفید در آینده برای تمام کاربران سامانه...

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x