لوگوی sms.ir

چگونه خط پیامکی مان را انتخاب نماییم؟

برنامه نویسی ماژول سامانه پیامک

چگونه خط پیامکی مان را انتخاب نماییم؟

در سامانه های پیامکی انبوه جهت ارسال پیامک می بایست از خطوط پیامکی استفاده نمایید. اپراتورهای ۳۰۰۰ ، ۱۰۰۰ ، ۵۰۰۰ ، ۲۰۰۰ و ۰۲۱  اپراتورهای خطوط پیامکی می باشند. تمامی کاربران جهت ارسال پیامک می بایست یک خط داشته و با آن پیامک های مد نظرشان را ارسال نمایند. اگر خط پیامکی شما اختصاصی باشد امکان دریافت پیامک نیز برای شما میسر می باشد.

حال بسیاری از کاربران در انتخاب خط پیامکی با سوالاتی روبرو می شوند ؟

به طور مثال برخی تنها قصد ارسال پیامک های محدودی پیامک به مشتریان خاص خود را دارند . می خواهند شماره ی پیامکیشان خاص ،کوتاه و نشان دهنده ی سازمان و یا شرکتشان باشد. برخی دیگر از افراد قصد ارسال پیامک های تبلیغاتی انبوه دارند. شماره برای آنان مهم نمی باشد و تنها کم بودن هزینه ی ارسال پیامک برای آنان حائز اهمیت می باشد. برخی کاربران نیز قصد ارسال های منطقه بر اساس سن و جنسیت را دارند. جهت این ارسال ها به طور مثال تنها می بایست از خطوط ۵۰۰۰ استفاده نمود.

خطوط پیامکی از لحاظ تعداد ارقام ، وضعیت دلیوری ، کیفیت ارسال ، هزینه خریداری خط و بازگشت هزینه های بلک لیست با یکدیگر متفاوت می باشند.

با توجه به توضیحات بالا کاربران می بایست در ابتدا پارامترهای مهم مد نظرشان را انتخاب نمایند. ویژگی خطوط اپراتورهای پیامکی ارائه شده در سامانه پیامکی ایده پردازان جهت انتخابی آسان در ادامه ارائه خواهند شد:

خطوط ۳۰۰۰

 1. کیفیت ارسال و دریافت پیامک بالا
 2. امکان بازگشت بلک لیست
 3. دارای دلیوری کامل
 4. امکان انتخاب ارقام سفارشی میسر نمی باشد.
 5. اکثر سر خط های این اپراتور فروخته شده است.

خطوط ۱۰۰۰

 1. کیفت ارسال و دریافت پیامک مطلوب می باشد ( پس از ۳۰۰۰ ، خطوط ۱۰۰۰ نیز از کیفیت بالایی برخوردار می باشند)
 2. دارای قابلیت بازگشت بلک لیست
 3. دارای دلیوری
 4. امکان انتخاب ارقام به صورت سفارشی و غیر سفارشی

کاربرانی که خطوطی با شماره ی دلخواه مد نظر دارند می توانند با استعلام شماره از این اپراتور به صورت سفارشی در صورت آزاد بودن خط مد نظرشان را خریداری نمایند . به طور مثال  : ۱۰۰۰۲۱۲۸۵۳ و یا ۱۰۰۰۹۱۲۴۵۴۵۴۵۴ . همانطور که در مثال مشاهده می نمایید می توان در ادامه ی ۱۰۰۰ شماره تلفت ثابت و یا همراهتان را انتخاب نمایید.

خطوط ۰۲۱

 1. امکان خرید خط پیامکی شماره تافن ثابت
 2. دلیوری ندارد
 3. هزینه ی بلک لیست پیامک های انبوه را بازگشت نمی دهد.

این خط برای کاربرانی که نمایش شماره ی شرکتشان به مخاطبانشان جهت ارسال و یا دریافت پیامک بسیار مهم می باشد قابل استفاده می باشد. به طور مثال : ۹۸۲۱۲۸۵۳ شماره ایست که شرکت ایده پردازان می تواند با آن به مخاطبین خود پیامک ارسال نموده و یا از آنان پیام کوتاه دریافت نماید.

خط ۵۰۰۰

 1. دلیوری ندارد
 2. هزینه ی ارسال انبوه به خطوط بلک لیست را بازگشت نمی دهد
 3. از ۹ شب تا ۷ صبح دارای اختلال ارسال می باشد
 4. دارای قابلیت ارسال به شماره های سن و جنسیت می باشد.

 

با توجه به موارد ذکر شده می توان با توجه به پارامترهای مد نظرتان و ویژگی ها و معایب ذکر شده برای هر خط ، خط مد نظرتان را انتخاب نمایید. همکاران ما در واحد پشتیبانی  SMS.ir نیز آماده ی راهنمایی شما عزیزان در انتخاب خط مد نظرتان می باشند.

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x