لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

چکیده تور پیامکی

ExpensiveOrCheap

چکیده تور پیامکی

در مقاله پیش رو سعی داریم که روند ارسال پیام کوتاه از پنل های پیامکی را برای شما توضیح دهیم.

در ابتدا نیاز است که بدانید خدمات پیام کوتاه و یا به صورت اختصاری “پیامک” عبارت است از تبادل پیام های متنی کوتاه بین گوشی های همراه، دستگاه های فکس و یا به طور کلی بین آی پی آدرس ها. هر پیامک یک متنی در زبان فارسی شامل ۷۰ کارکتر الفباعددی و در زبان انگلیسی شامل ۱۶۰ کارکتر الفباعددی می‌باشد و نمی‌تواند شامل هیچ گونه عکس و یا گرافیکی باشد.

زمانی که یک پیامک فرستاده می شود، توسط یک اپراتور و مرکز خدمات پیام کوتاه دریافت می شود و سپس توسط این مراکز به دستگاه مقصد ارسال می گردد.

برای انجام این فرآیند، مراکز خدمات پیام کوتاه درخواستی را به منظور یافتن مقصد پیام به HLR (دیتابیس اطلاعات ثبت شده برای مشتریان هر سازمان) می فرستد. و در نتیجه HLR پاسخی را مبنی بر شرایط کاربر مقصد اعلام می نماید:

۱) فعال یا غیرفعال بودن ۲) موقعیت مقصد

اگر پاسخ “غیرفعال” باشد، مرکز پیامک، مدتی پیام را نگه می‌دارد و زمانی که کاربر مقصد دستگاه خود را روشن نماید و ارتباط برقرار گردد HLR یک ابلاغیه به مرکز پیامک ارسال می‌کند و مرکز اقدام به ارسال پیام می کند.

مراکز پیامک، پیام را به صورت “ارسال نقطه به نقطه ای پیام کوتاه” با “سیستم ارائه دهنده خدمات” تبادل می کنند، سیستم دستگاه را جستجو می‌کند و نهایتا اگر دستگاه را یافت، پیام ارسال می‌شود.

در پایان مرکز خدمات پیام کوتاه، تاییدیه‌ی دریافت شدن پیام توسط کاربر مقصد را دریافت کرده و پیامک مذکور را در گروه “ارسال شده ها” قرار می دهد تا مجددا اقدام به ارسال آن پیامک نکنند.

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x