لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

پیامک در عصر معاصر

پیام چهارم:

امروز سفر پیامک را به زمان معاصر خواهیم رساند. در روزهای آتی اطلاعات به روزی را کسب خواهید کرد، پس با ما همراه باشید…

پیامک در عصر معاصر

 

ارسال پیامک خارج از شبکه GSM

اس ام اس (SMS) از پایه به عنوان بخشی از GSM طراحی شده بود اما هم اکنون در پهنه ی وسیعی از شبکه ها از جمله شبکه ۳G قابل دسترس است. به هر صورت، همه ی سیستم های ارسال پیام متنی از پیامک (SMS) استفاده نمی کنند و بعضی جایگزین های قابل توجه مانند SkyMail در جی-فون ها و ShortMail در NTT Docomo که هر دو در ژاپن می باشند و … نیز برای ارسال پیامک رایج است.

پیامک (SMS) در عصر معاصر

در سال ۲۰۱۰ ، ۶/۱ تریلیون اس ام اس ارسال شده است و این به معنای ارسال ۱۹۳۰۰۰ اس ام اس در ثانیه می باشد.

پیامک با درآمد جهانی ۱۱۴/۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ به یک صنعت اقتصادی وسیع تبدیل شده است. متوسط قیمت جهانی برای یک اس ام اس ۰/۱۱ دلار می باشد و این در حالی است که شبکه های گوشی های همراه تعرفه های برون شبکه ای خود را حداقل ۰/۰۴ دلار تعریف می کنند.

با این که هنوز پیامک به عنوان یک تجارت در حال پیشرفت است و روز به روز به تعداد کاربران در حال استفاده از این سرویس افزوده می شود، این پیامک های سنتی به خصوص در کشورهای غربی (کشورهایی که محبوبیت سرویس های مدرن در آن ها در حال رشد روزافزون می باشد) در حال رقابتی بسیار سنگین با سرویس های ارتباطاتی جایگزین در گوشی های هوشمند که از دیتا کانکشن ها برای تبادل اطلاعات استفاده می کنند می باشد.

—– در روز های آتی پیامک را وارد ایران خواهیم کرد، به نظر شما پس از ورود پیامک به تاریخ علم جهان چند سال طول کشید تا امکان ارسال پیامک وارد تاریخ ایران شود؟

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x