لوگوی sms.ir

ممنوعیت ارسال پیامک برنده شدن جایزه

پیامک های کلاهبرداری

ارسال پیامک برنده شدن جایزه ممنوع می باشد ، در اینجا توضیحاتی در این رابطه خواهیم داد و برای کسانی که می خواهند پیامک هایی در این رابطه ارسال کنند نیز راه حل وجود دارد.

متاسفانه در بسیاری مواقع انسان ها به علت عدم دانش ، طمع ، مشورت با دیگران یا عدم توجه ضرر و زیان های زیادی را متوجه می شوند ، اخیرا پیامک های زیادی به دست افراد می رسد که به آنها اعلام می شود که در مسابقه X برنده شده اید و برای دریافت جایزه با تلفن Y تماس بگیرید یا به فلان سایت مراجعه کنید .

در صورت تماس گرفتن با این کلاهبرداران از شما می خواهند که برای دریافت جایزه به دستگاه های عابربانک مراجعه کنید و پس از مراجعه به دستگاه از شما می خواهند که پس از ورود کارت عابر بانک زبان دستگاه را روی لاتین قراردهید و در صورتی که شما آشنایی کافی به زبان انگلیسی نداشته باشید ، رمز دوم کارت عابر خود را تغییرخواهید داد و اگر شماره کارت به همراه پرینتی که دستگاه به شما می دهد را بخوانید ، شخص کلاهبردار می تواند کارت عابر بانک شما را خالی کند .

روش دیگری که این کلاهبرداران انجام میدهند این است که شما را به سایتی جعلی هدایت می کنند و در آن سایت از شما خواسته می شود که هزینه پست برای دریافت جایزه را به صورتی الکترونیکی پرداخت کنید ، پس از ورود به درگاه بانک که این درگاه کاملا جعلی می باشد ، اطلاعات کارت عابر شما را ذخیره می کنند و پس از آن کارت شما را خالی خواهند کرد .

به این نکته همیشه دقت کنید که اگر شما برنده همراه اول یا ایرانسل یا بانک شوید از شما شماره کارت نمی خواهند و نیازی به مراجعه به عابر بانک نیست ، ضمنا برنده شدن جایزه هیچ وقت از طریق پیامک به شما اطلاع داده نمی شود و قطعا با شما تماس خواهند گرفت یا در سایت های رسمی خود این برنده شدن را اعلام خواهند کرد .

به هیچ عنوان اگر آشنایی کافی با محیط اینترنت ندارید ، پرداخت الکترونیکی انجام ندهید ، چون ممکن است که درگاه اینترنتی جعلی باشد ، دقت داشته باشید که هیچ وقت برای دریافت جایزه نیاز نیست که شما مبلغی را برای پست پرداخت کنید .

اگر پیامک ارسالی شما در سامانه پیامک ایده پردازان حاوی کلمات برنده ، جایزه و … می باشد و شما واقعا نیاز به ارسال اینگونه پیامک ها دارید ، باید با ایده پردازان تماس بگیرید و مدارک کافی بدهید تا مجوز ارسال چنین پیامک هایی به شما داده شود .

فیلتر کردن این کلمات فقط جهت رفاه حال ایرانیان عزیز و جلوگیری از کلاهبرداری ها است ، در غیراینصورت فیلتر کردن کلمات باعث کاهش ارسال ایده پردازان و در نتیجه نارضایتی و سود کمتر شرکت خواهد شد ، پس از شما مشتریان عزیز خواهشمندیم که ما را در این راه یاری نمایید .

پیامک های کلاهبرداری

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x