لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

مشاهده شماره تکراری در فایل دفترچه تلفن

برنامه نویسی ماژول سامانه پیامک

مشاهده شماره تکراری در فایل دفترچه تلفن

اگر در سامانه پیامک انبوه شرکت ایده پردازان ثبت نام نموده اید ، می توانید شماره ی تماس مشتریانتان را به صورت فایل اکسل در بخش دفترچه تلفن سامانه پیامکیتان بارگذاری نمایید. در مقالات قبلی شیوه ی افزودن شماره در فایل اکسل نمونه را آموزش داده ایم تا کاربران بتوانند به سهولت شماره های تکراری را پاک نموده و یک فایل بدون خطا در قسمت دفترچه تلفن بارگذاری نمایند.

در مقاله ی قبلی روش اعلام شده جهت پاک نمودن شماره های تکراری برای دفترچه تلفن هایی که تنها دارای شماره ی همراه در ستون موبایل می باشند را میسر می ساخت و در صورت وجود اطلاعات دیگری از قبیل نام و نام خانوادگی و … اطلاعات مخاطبان پس از پاک شدن شماره های تکراری دچار بی نظمی می گردید. در این مقاله شیوه ی نمایش و پاک نمودن شماره های تکراری در فایل های اکسل دارای اطلاعاتی غیر از شماره ی همراه را آموزش خواهیم داد.

ابتدا در فایل نمونه شماره های مخاطبانتان را همراه با سایر اطلاعاتی که از آنان دارید وارد نمایید.

سپس برای مشاهده ی شماره های تکراری ابتدا ستون موبایل را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه ی  Sort & Filter از کوچک به بزرگ و یا بلعکس شماره های ستون موبایل را  مرتب نمایید. دقت نمایید در مرتب نمودن شماره ها ، با انتخاب گزینه ی Expand the selection  ، کلیه اطلاعات مخاطبین را همراه با شماره ی آنان جا به جا نمایید تا ترتیب آنان نیز حفظ گردد.

 

در مرحله ی بعد پس از مرتب نمودن شماره ی تلفن همراه مخاطبین برای مشاهده ی شماره های تکراری از منوی  HOME بر روی گزینه ی Conditional Formatting  کلیک نمایید.

از منوی Highlight cells Rules بر روی Duplicate values کلیک نمایید. پنجره ی زیر نمایش داده می شود.

بر روی  Ok کلیک نمایید تا شماره های تکراری برای شما های لایت شده و نمایش داده شوند. به طور مثال در تصویر نمونه ی زیر یک شماره ی تکراری وجود داشته که با رنگ قرمز نمایش داده شده است.

 

شما می توانید شماره های تکراری را مشاهده نموده و هر شماره که اطلاعات ناقص تری دارد را پاک نمایید تا فایل اکسل شما فاقد شماره ی تکراری گشته و هنگام آپلود آن در دفترچه تلفن پنل پیامکی تان با خطا رو برو نشوید. دقت نمایید هنگام حذف ردیف شماره ی تکراری ، ستون خالی مابین شماره تلفن همراه مخاطبین شما ایجاد نگردد.

امتیاز به این مطلب
[کل: ۱ میانگین: ۵]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x