لوگوی sms.ir

ماژول دفترچه تلفن سامانه پیام کوتاه ایده پردازان

 ماژول دفترچه تلفن سامانه پیام کوتاه ایده پردازان الکترونیک

در صورتی که از پنل پیامکی شرکت ایده پردازان استفاده می نمایید و بانک اطلاعاتی یا شماره تلفن های مخاطبین تان را جمع آوری نموده اید، دفترچه تلفن پنل اس ام اس  به شما این امکان را می دهد تا آرشیو منظمی از شماره هایتان را در پنل پیامکی جمع آوری نموده و به آسانی به مخاطبانتان پیامک انبوه ارسال نمایید.

در این مقاله سعی بر این داریم تا نحوه ی ساختن گروه و افزودن شماره ها در دفترچه تلفن سامانه پیام کوتاه شرکت ایده پردازان را آموزش دهیم.

دفترچه تلفن پنل پیامکی شما در منوی امکانات اولیه مورد نیاز قرار دارد.

با کلیک کردن بر روی دفترچه تلفن ماژول دفترچه تلفن پنل به شما نمایش داده می شود.

 

مدیریت گروه مخاطبین

در ابتدا به شما پیشنهاد میکنیم برای منظم وارد کردن اطلاعاتتان بر روی مدیریت گروه مخاطبین کلیک نمایید.

تنها کافیست در قسمت نام گروه مخاطبین ، نام گروه های مخاطبین  مورد نظرتان را وارد نمایید. به طور مثال : همکاران ، دوستان و …

با کلیک کردن بر روی دکمه ثبت ، گروه شما ایجاد می گردد.

با ساخت گروه شما می توانید شماره ها را گروه بندی کنید و ره زمان که لازم باشد در سریعترین زمان  به گروه مورد نظر ارسال اس ام اس داشته باشید

.

حذف و ویرایش نام گروه : با توجه به تصویر زیر ، جهت حذف و ویرایش گروه تنها کافیست بر روی نام گروه کلیک نمایید .

ادغام گروه مخاطبین : اگر تمایل دارید بیش از ۲ گروه را باهم  ادغام نمایید تنها کافیست گروه های مد نظرتا ر انتخاب نموده و بر روی گزینه ی ادغام گروه مخاطبین کلیک نمایید تا گروه جدید شما که ترکیبی از کلیه شماره های گروه های انتخابی شماست در یک گروه جدید ایجاد شود.

خروجی اکسل : تنها با انتخاب گروه مدنظرتان می توانید کلیه شماره های گروه انتخابی را در یک فایل اکسل با کلیک بر روی  دریافت نمایید. همچنین این امکان در صفحه ی اصلی بخش دفترچه تلفن سامانه پیام کوتاه نیز قرار دارد.

 

افزودن مخاطب در دفترچه تلفن سامانه پیامک کوتاه

با کلیک بر روی  می توانید شماره ی افراد و اطلاعاتشان را وارد پنل پیامکی نمایید.

نکته ) با وارد نمودن رویداده ها و کلیه اطلاعات افراد می توانید از این اطلاعات در ماژول هایی مانند ارسال بر اساس رویدادها و یا ارسال با نام از دفترچه تلفن استفاده نمایید.

ایمپورت فایل اکسل : افزودن مخاطب به صورت تکی ممکن است با استفاده از  افزودن مخاطب جدید  آسان باشد اما زمانی که تعداد شماره های بانک اطلاعاتی شما برای وارد نمودن زیاد باشد ، این روش مناسب نبوده و ایمپورت از فایل اکسل پیشنهاد می شود.

در این قسمت یک فایل اکسل نمونه جهت وارد نمودن اطلاعات مخاطبان قرار داده شده است. ایتدا فایل را دانلود و سپس اطلاعات افراد را وارد نمایید. دقت نمایید سیستم پیام کوتاه تنها فرمت اکسل فایل نمونه را قبول می کند لذا از حذف ستون ها و یا تغییر ترتیب ستون های فرمت نمونه بپرهیزید.

نکته ) تنها فیلد اجباری در هنگام پر نمودن اطلاعات ، شماره تلفن همراه (موبایل ) می باشد و لزومی به پر کردن همه ی اطلاعات نمی باشد.

نکته ) در پر نمودن فایل اکسل دقت نمایید اطلاعات را به صورت صحیح پر نمایید. به طور مثال شماره های تلفن همراه ناقص نباشد.

نکته ) وارد کردن عدد صفر در ابتدای شماره ها اجباری نمی باشد.

نکته ) شماره های تکراری در فایل اکسل باعث بروز خطا هنگام آپلود فایل اکسل می شود لذا از تکرار شماره ها پرهیز نمایید.

نکته ) از درج – و یا جای خالی در بین شماره های تلفن همراه خودداری نمایید.

 

پس از پر نمودن فایل ، فایل اکسل را از قسمت  Browse انتخاب کرده و بر روی گزینه ی آپلود کلیک نمایید تا فایل شما در سامانه پیامه کوتاه شما بارگذاری گردد.

با انتخاب گروه و کلیک بر روی گزینه ی ثبت ، شماره های شما در گروه مورد نظر شما بارگذاری می گردد.

 کلیه شماره های افزوده شده در صفحه ی اصلی ماژول دفترچه تلفن قابل مشاهده می باشد . اگر نیاز به ویرایش و یا حذف اطلاعات کاربران پنل پیامکی خود دارید تنها با کلیک بر روی مخاطب مورد نظرتان گزینه ی ویرایش و حذف اطلاعات کاربر نمایش داده می شود.

 

جستجو : برای سهولت در پیدا کردن مخاطبین ، ماژول جستجو در قسمت راست بخش دفترچه تلفن سامانه پیامکی قرار گرفته است.

شما می توانید مخاطبان دفترچه تلفن پنل اس ام اس تان را بر اساس نام گروه ، نام و نام خانوادگی ، رویدادها و بازه ی زمانی رویداده ها ، ایمیل و شماره موبایل آنان جستجو نمایید.

 

ارسال پیامک به مخاطبین

شما می تواند با استفاده از گزینه ی ارسال پیامک به افرادی که شماره ی آنان که در پنل پیامکی شما افزوده شده است پیامک ارسال نمایید. ارسال پیامک هم در بخش تلفن و هم در منوی ارسال پیامک – ارسال پیامک ساده امکان پذیر می باشد.

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x