لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

فیلترینگ ارسال پیامک

SMSFiltering

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پیامکی را از طریق تلفن همراه خود ارسال کرده اید و دلیوری آن را مشاهده کرده اید، اما پس از پرس و جو از گیرنده متوجه می شوید که اصلا پیام به دست وی نرسیده است. معمولا این اتفاق به ندرت رخ می دهد و در اکثر موارد دلیل نرسیدن را نقص در سیستمهای مخابراتی و عدم توانایی در رساندن پیام تلقی می کنیم. این دلیل صرفا مسبب تمام پیامهای نرسیده نیست، دلایل دیگری نیز در این اتفاق نقش دارند که یکی از پررنگ ترین آنها اعمال فیلترینگ بر روی محتوای پیامک ارسال شده می باشد.

همانند هر خدماتی که در کشور ارائه می شود، شرکت مخابرات نیز برای محتوای پیامکهای ارسالی قوانین و مقرراتی وضع نموده است که گاها و با توجه به شرایط پیش آمده در برهه ای خاص از زمان، شامل برخی از کلمات می شود. این کلمات ممکن است صرفا برای یک یا چند ساعت در فیلترینگ قرار بگیرند و پیامکهایی که شامل کلمات ذکر شده باشند به دست مخاطبان نخواهند رسید.

اما شاید از خود سوال نمایید که آیا این موارد ارتباطی با سامانه های ارسال و دریافت پیام کوتاه دارد یا خیر؟ جواب این پاسخ کاملا روشن و واضح است: بله. با توجه به اینکه پیامکهای ارسال شده از پنلهای پیامکی نهایتا باید توسط مجاری قانونی و متولیان این امر صورت پذیرد و به دست مخاطبان برسد، تمامی فیلترینگ و شرایطی را که اپراتور برای محتوای اس ام اس های ارسالی وضع نموده است، برای پیامکهای ارسال شده از سامانه های ارسال و دریافت پیام کوتاه نیز صدق می نماید.

در سامانه ارسال و دریافت پیام کوتاه ایده پردازان برای جلوگیری از اینکه پیامی ارسال شود، اما به دست مخاطبین نرسد، یک فیلترینگ قبل از تحویل پیامک به اپراتور قرار داده شده است که تا مقدار زیادی از ارسال شدن sms با محتوای فیلتر شده جلوگیری می نماید. البته قوانین استفاده از سامانه پیامک به صورت روشن و مشخص توسط تارنمای پیامکی ایران در سایت درج شده است که قبل از ثبت نام و برای تایید و مطالعه به کاربر نمایش داده می شود.

همچنین پس از ارسال پیام به دست اپراتور و تحویل آن نیز فیلترینگ دومی که توسط خود اپراتور وضع گردیده است لحاظ خواهد شد. پس از تایید اپراتور و تحویل پیام به مخابرات فیلترینگ بعدی اعمال می گردد و در صورتی که در هیچ یک از مراحل مشکلی در متن وجود نداشته باشد پیام به درستی به دست مخاطبان خواهد رسید.

فیلترینگی که در سامانه های پیام کوتاه قرار دارد خود شامل موارد مختلفی است، به عنوان مثال در سامانه پیامک تارنمای پیامکی ایران فیلترینگ در سه مرحله انجام می گردد که در هر مرحله از ارسال شدن برخی پیامکها جلوگیری می گردد.

SMSFiltering

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x