لوگوی sms.ir

سوالات متداول ( چرا خطوط بلک لیست پیامک تبلیغاتی دریافت می نمایند؟ )

ReliableDelivery

سوالات متداول ( چرا خطوط بلک لیست پیامک تبلیغاتی دریافت می نمایند؟ )

در این مقاله به موضوع مهم و پر طرفدار ارسال به شماره های بلک لیست خواهیم پرداخت. سوالی که برای اکثر کاربران پنل های پیامکی و یا افرادی که خط خود را مسدود کرده اند به وجود می آید.

سوال :

چرا خطوط بلک لیست پیامک تبلیغاتی دریافت می نمایند؟ و یا من خط خود را مسدود کرده ام چرا همچنان پیامک تبلیغاتی دریافت می کنم؟ در برخی مواقع نیز کاربران پنل های اس ام اس  اعلام می کند من که پیامک تبلیغاتی دریافت می کنم چرا در قسمت دلیوری وضعیت خط من بلک لیست یا لیست سیاه مخابراتی نمایش می دهد؟

پاسخ :

دو مورد را برای پاسخ به این سوالات می بایست بررسی نماییم : ۱. خط پیامکی ارسال کننده پیامک ۲. خط گیرنده پیامک

خط پیامکی ارسال کننده پیامک :

دو نوع خط پیامکی داریم . خط تبلیغاتی و خط خدماتی .در ابتدا تمامی خطوط تبلیغاتی هستند. خطوط تبلیغاتی به شماره های بلک لیست پیامک ارسال نمی نمایند. هزینه ی ارسال به خطوط بلک لیست نیز اگر از خط ۳۰۰۰ و یا ۱۰۰۰ جهت ارسال استفاده می نمایید به صورت اتوماتیک به حساب شما بازگشت داده می شود.

حال برای آنکه خط پیامکی شما به خطوط بلک لیست نیز پیامک ارسال نماید خط شما می بایست از حالت تبلیغاتی به حالت خدماتی تغییر حالت دهد. تغییر وضعیت خطوط با ارسال تعهدنامه به اپراتور و توسط خود اپراتور انجام می گردد. ( لازم به ذکر است تا مهر ۹۵ هیچ کدام از اپراتورها خطوط پیامکی را خدماتی نمی نمایند )

پس تا اینجا تنها هر فرد حقوقی که خط خدماتی داشته باشد می تواند به بلک لیست ها پیامک خود را ارسال نماید.

خط گیرنده پیامک :

اگر شما با ارسال کد به اپراتور خط همراهتان ، خطتان را مسدود کرده اید نباید پیامک تبلیغاتی دریافت نمایید. برخی مواقع امکان دارد در گذشته این کار را انجام نموده باشید و فراموش کرده باشید. از طریق این مقاله می توانید نحوه فعالسازی و یا لغو را بررسی نمایید.

حال اگر شما خط خود را در بلک لیست قرار دادید افرادی که خط خود را خدماتی کرده اند می توانند به شما پیامک ارسال نمایند. برخی مواقع افرادی که تعهد داده اند پیامک تبلیغاتی با خطوط خدماتی خود ارسال ننمایند اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی می نمایند. شما می توانید از این افراد شکایت کنید. پس اگر خط خود را درلیست سیاه قرار داده اید و پیامک تبلیغاتی دریافت می کنید به این معنی نیست شما در لیست سیاه قرار نگرفته اید. بلکه ارسال کننده ی پیامک خلاف تعهد خود پیامک ارسال می نماید.

البته برخی مواقع شما خودتان شماره همراهتان را با رضایت به افراد حقیقی یا حقوقی اعلام می نمایید تا به شما پیامک ارسال نمایند. این افراد اگر خط خود را خدماتی کرده باشند می توانند به شما پیامک هایشان را ارسال نمایند. در سامانه پیامکی ایده پردازان ماژول باشگاه مشتریان جهت ارسال پیامک به خطوط بلک لیست برای افراد حقیقی و یا حقوقی قابل استفاده می باشد.

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x