لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

سوالات متداول ( نحوه اضافه کردن شماره به دفترچه تلفن )

سوالات متداول ( نحوه اضافه کردن شماره به دفترچه تلفن )

بسیاری از کاربران ایده پردازان نحوه ذخیره کردن شماره در پنل پیامکیشان را نمی دانند .

برای اضافه کردن شماره به دفترچه تلفن خود ابتدا می بایست از منو های سمت چپ پنل خود منوی امکانات اولیه مورد نیاز را انتخاب نمایید ، سپس روی زیر منو دفترچه تلفن کلیک نمایید .

پس از باز شدن پنجره دفترچه تلفن در اولین مرحله باید یک گروه یا چند گروه مخاطبین برای دفترچه تلفن خود تعیین نمایید ، برای این کار روی مدیریت گروه مخاطبین کلیک کرده ، سپس نام گروه مخاطبین خود را تایپ و آن را ثبت نمایید .

پس از ثبت گروه مخاطبین خود روی گزینه بازگشت کلیک کرده و به دفترچه تلفن سامانه پیامک برگردید .

در این مرحله شما دو راه برای وارد کردن شماره های خود به دفترچه تلفن پنل پیامکی را دارید که راه اول گزینه افزودن مخاطب جدید و راه دوم ایمپورت از فایل اکسل می باشد .

افزودن مخاطب جدید برای اضافه نمودن شماره یک نفر یا چند نفر محدود راه مناسبی می باشد ولی زمانی که تعداد شماره های شما زیاد باشد بهتر است از راه دوم یعنی ایمپورت از فایل اکسل استفاده نمایید . ( البته شما می توانید هر تعداد شماره ای که بخواهید از روش افزودن مخاطب جدید اضافه نمایید صرفا به منظور سهولت کار بهتر است از روش دوم استفاده شود . )

جهت اضافه کردن شماره از افزودن مخاطب جدید ابتدا روی گزینه آن کلیک نمایید سپس پنجره ثبت مخاطب جدید برای شما باز خواهد شد که در این پنجره شما می توانید اطلاعات مشتری یا کاربر خود را وارد نمایید تنها فیلد اجباری که ملزم به پر کردن آن می باشید فیلد شماره موبایل است و بقیه اطلاعات مانند ( نام ، نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، پیشوند و … ) اختیاری میباشد و در صورت ثبت نکردن آنها اروری به شما نمایش نمی دهد .

پس از پر کردن فیلد  شماره موبایل و فیلد های دلخواه گروهی را که قبلا ثبت نموده اید را انتخاب کرده و مخاطب خود را ثبت نمایید .

در این مرحله می توانید ثبت و بازگشت را انتخاب نمایید و به دفترچه تلفن برگردید یا در صورت تمایل به ثبت مخاطب دیگر می توانید ثبت و جدید را انتخاب کرده و به همان روش گفته شده شماره جدیدی را اضافه نمایید .

حال اگر بخواهید شماره های خود را از طریق فایل اکسل وارد دفترچه تلفن پنل نمایید باید در پنجره دفترچه تلفن گزینه ایمپورت از فایل اکسل را انتخاب نمایید سپس در سمت چپ بخش راهنما روی تیتر (جهت دانلود فایل نمونه کلیک کنید) کلیک نمایید در این مرحله فایل نمونه برای شما دانلود می شود که پس از بازکردن آن با اکسل زیر مواجه می شوید :

در اکسل باز شده ابتدا روی گزینه enable editing  کلیک نمایید تا بتوانید محتویات فایل را تغییر دهید .

ردیف دوم و سوم را که به عنوان نمونه ثبت شده است را پاک کرده و شروع به وارد کردن اطلاعات خود نمایید (فقط فیلد شماره موبایل وارد کردن آن الزامی می باشد).

پس از وارد کردن اطلاعات فایل را ذخیره و به پنل خود برگردید ، روی گزینه browse  کلیک کرده و فایل ذخیره شده خود را انتخاب نمایید و گزینه آپلود را بزنید تا فایل شما آپلود شود سپس در انتخاب گروه ، گروه مورد نظر را انتخاب و روی گزینه ثبت کلیک نمایید .

شماره های شما اضافه شده و می توانید پیامهای خود را ارسال کنید .

 

 

 

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x