لوگوی sms.ir
ورود / ثبت نام
لوگوی sms.ir
archivbe-posts

سامانه پیامک ویژه ساختمان ها جهت مدیریت و اطلاع رسانی ها

crayon-faq
سامانه پیامک ویژه ساختمان ها جهت مدیریت و اطلاع رسانی ها

این روزها دیگر مدل زندگی شهری عوض شده و خانه‌های کوچک ویلایی جای خود را به برج‌های بلند و مجتمع‌های مسکونی داده‌اند. این تغییرات باعث شده تا نیازهای افراد حاضر در ساختمان نیز تغییر کند و به همین دلیل معمولاً ساختمان‌ها، هیئت مدیره برای خود انتخاب می‌کنند. این هیئت مدیره وظایف متعددی مانند برگزاری جلسات متفاوت برای ساختمان، دریافت شارژ از ساکنین برای پرداخت هزینه‌های جاری و بسیاری موارد دیگر دارد. یکی از مواردی که می‌تواند به این افراد برای مدیریت بهتر ساختمان و تعامل بهتر با مالکین و ساکنین کمک کند، استفاده از پیامک ویژه ساختمان‌هاست. با استفاده از این مورد می‌توان با هزینه‌ای اندک موارد لازم را به راحتی به اطلاع افراد رساند. در این مطلب از ایده پردازان قصد داریم تا در این خصوص نکات بیشتری را بیان کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

وظایف مدیر یا هیئت مدیره ساختمان

وظایف مدیر یا هیئت مدیره ساختمان

مدیر ساختمان یا هیئت مدیره آن مفهومی است که در چند دهه اخیر وارد فرهنگ و زندگی شهری ایران شده است. مدیر یا هیئت مدیره به طور کلی وظیفه نظارت، هماهنگی، انجام امور ساختمان و موارد مشابه را بر عهده دارد. پرداخت قبوض متفاوت عمومی، پرداخت حقوق سرایدار، آوردن نظافتچی برای تمیز کردن مشاعات و پرداخت دستمزد او، استخدام متخصص برای انجام تعمیرات متفاوت در ساختمان و بسیاری موارد دیگر از جمله وظایف مدیر ساختمان هستند. اما تمام این موارد نیازمند پرداخت هزینه‌ای است که تحت عنوان شارژ از مالکین یا ساکنین دریافت می‌شود. اما چگونه می‌‌توان موارد لازم را به درستی اطلاع‌رسانی کرده و شارژ را به موقع دریافت نمود؟ همچنین در صورتی که بخواهید به هر دلیلی جلسه برگزار کنید، چگونه می‌توانید در زمان مناسب به تمام مالکین اطلاع دهید؟

تا چند وقت پیش این کار را با استفاده از چسباندن کاغذ در برد یا جلوی در ورودی ساختمان‌ها انجام می‌دادند. اما اگر افراد در زمان مناسب این کاغذ را مشاهده نکنند، نمی‌توانند در جلسه شرکت کنند. راه ساده و کم‌هزینه‌ای که اکنون وجود دارد و می‌تواند به مدیران ساختمان کمک بسیاری کند، استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان است. با استفاده از این سامانه می‌توان به راحتی به افراد پیامکی برای موارد متفاوت ارسال کرد تا آن‌ها در هر نقطه و مکانی که باشند به راحتی از موارد لازم اطلاع پیدا کنند.

مزایای استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان

مزایای استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان

استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان‌ مزایای بسیاری به همراه دارد. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای این سامانه را با هم مرور می‌کنیم.

۱- اعلام سریع خبرهای مهم ساختمان

اولین مورد و یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از سامانه پیامکی ویژه ساختمان، اعلام سریع اخبار متفاوت مربوط به ساختمان است. مواردی مانند زمان برگزاری جلسات را با استفاده از این شیوه می‌توان به راحتی و آسانی انجام داد. همچنین این کار باعث می‌شود تا افراد به راحتی این موضوع را متوجه شوند و بتوانند برای حضور در جلسه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

اما جلسات تنها اخبار مهم مربوط به ساختمان نیست. ممکن است در برخی ساعات یا روزها به دلایل متفاوتی مانند تعمیرات آب، برق و یا حتی آسانسور قطع باشد. با استفاده از پیامک می‌توان این مورد را به اطلاع همه رساند تا ساکنین اقدامات لازم برای آن زمان مانند ذخیره کردن مقداری آب را انجام دهند.

۲- ارسال پیامک برای یادآوری‌ موارد متفاوت

برخی مواقع افراد به دلایل متفاوت مانند مشغله و درگیری‌های زندگی روزمره پرداخت شارژ یا بسیاری موارد دیگر را فراموش می‌کنند. اما نمی‌توان هزینه جاری ساختمان مانند قبوض متفاوت یا حقوق سرایدار را پرداخت نکرد. به همین دلیل عدم پرداخت به موقع شارژ می‌تواند باعث بروز برخی مشکلات در ساختمان شود. همین امر باعث می‌شود تا یکی دیگر از مزایای استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان را متوجه شویم. با استفاده از این سامانه می‌توان چند روز مانده به سررسید پرداخت شارژ یا موارد دیگر، به مالکین و ساکنین ساختمان یادآوری کرد.

۳- تذکرات ساختمان

هر ساختمانی قوانین و مقرراتی دارد. عدم توجه به آن‌ها می‌تواند ساکنین را با مشکلاتی مواجه کند. اما بهتر نیست به جای تذکر مستقیم به افراد، با استفاده از پیامک این تذکرات را به آن‌ها داد تا از بروز بحث‌های بیهوده جلوگیری شود؟ مواردی مانند صدای زیاد در ساعات انتهایی شب، قرار دادن زباله در مکان صحیح، پارک ماشین در جای درست و بسیاری موارد دیگر وجود دارند که می‌توان با استفاده از پیامک به راحتی و بدون بروز هیچ‌گونه بحثی اطلاع رسانی کرد. همین امر سبب می‌شود تا میزان آرامش در ساختمان افزایش یابد.

۴- ارسال پیامک‌ های مناسبتی

مناسبت‌های بسیاری در تقویم وجود دارند که برخی از آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. مدیران ساختمان می‌توانند موارد مهمی مانند عید نوروز را به راحتی و بدون دردسر به تمام ساکنین تبریک بگویند. همچنین می‌توان با استفاده از پیامک در شادی‌ها و ناراحتی‌های اعضای ساختمان نیز شریک بود.

۵- انجام نظرسنجی

برگزاری نظرسنجی به ساده‌ترین شکل ممکن

با استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان می‌توان نظرسنجی‌های متفاوت در خصوص ساختمان را به راحتی و آسانی انجام داد. با استفاده از این روش می‌توان این کار را به راحتی، بدون حاشیه و در اسرع وقت انجام داد تا بتوان کارهای ساختمان را با آسودگی بیشتری دنبال کرد. برای این کار تنها کافی است که پیامک حاوی نظرسنجی را برای ساکنین ارسال کنید و آن‌ها جواب مد نظر خود را برای سامانه ارسال کنند. با این روش در زمان کوتاهی و با دقت بالایی می‌توان نظرسنجی‌های متفاوت را انجام داد.

۶- ارسال پیامک برای واحدهای خاص

برخی مواقع لازم است تا در خصوص مواردی به افراد تذکر داده شود، مواردی به آن‌ها یادآوری شود و برخی موارد دیگر را به افراد مختلف گوشزد کرد. این کار را می‌توان به راحتی و با استفاده از پیامک انجام داد.

۷- اعلام زمان و مبلغ شارژ

یکی دیگر از مزایای استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان، اعلام مبلغ و زمان پرداخت شارژ به سرعت و با راحتی زیاد است. با استفاده از پنل پیامک ویژه ساختمان می‌توان پس از مشخص شدن میزان شارژ، به سرعت آن را برای ساکنین ارسال کرد تا آن‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم برای پرداخت به موقع آن را انجام دهند.

۸- اعلام کارهای انجام شده

بعضی مواقع مدیران مجبور هستند که در برخی مواقع تصمیماتی برای ساختمان بگیرند یا تعمیراتی را با سرعت بالا انجام دهند. در این صورت می‌توانند با ارسال یک پیامک تمام ساکنین را در جریان کارهای انجام شده قرار دهند.

۹- ارسال پیامک فوری

ممکن است به دلایل متفاوت لازم باشد تا برخی موارد به یکی یا تمام ساکنان به صورت فوری اطلاع داده شود. در این مواقع به جای این که به دنبال افراد ساختمان بگردید، می‌توانید به سرعت برای آن‌ها یک پیامک با استفاده از سامانه ارسال کنید.

۱۰- هزینه کمتر و حفظ محیط‌زیست

از دیگر مزایای استفاده از سامانه پیامکی کمک به حفظ محیط‌زیست با مصرف کمتر کاغذ برای اطلاع‌رسانی‌های متفاوت ساختمان است. علاوه بر سرعت، دقت و موارد دیگری که در این مطلب ذکر کردیم، با استفاده از این روش می‌توان به محیط‌زیست با مصرف کمتر کاغذ نیز کمک کرد.

چگونه پنل پیامکی مناسب را برای ساختمان انتخاب کنیم؟

پنل پیامک ساختمان

برای این که بتوانیم یک پنل پیامکی مناسب را برای ساختمان انتخاب کنیم، باید به نکاتی توجه کنیم. عدم توجه به این نکات باعث بروز برخی مشکلات می‌شود و در نهایت نه تنها به سود مجتمع نخواهند بود. بلکه نارضایتی‌ها و عدم هماهنگی‌هایی نیز به همراه خواهد داشت. از مهم‌ترین مواردی که توجه به آن باعث می‌شود تا پنل مناسب و با کیفیتی را انتخاب کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- استفاده از مجموعه‌های معتبر

اولین موردی که باید به آن توجه کنید، سابقه مناسب مجموعه‌ای است که از آن پنل دریافت می‌کنید. این روزها شرکت‌ها و مجموعه‌های بسیاری اقدام به ارائه پنل‌های متفاوت می‌کنند اما همه آن‌ها باکیفیت نیستند. انتخاب مجموعه‌های باسابقه که توانسته‌اند سال‌ها پنل‌های مناسب و باکیفیت را به مشتریان خود عرضه کنند، باعث می‌شود تا احتمال بروز برخی مشکلات کاهش یابد.

۲- پشتیبانی

حتماً از مجموعه‌‌هایی استفاده کنید که پشتیبانی مناسبی داشته باشند تا در صورت بروز برخی مشکلات بتوانید به راحتی با آن‌ها مواجه شوید و مشکلات را رفع کنید. همین امر سبب می‌شود که استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان با راحتی بیشتری همراه باشد.

۳- قابلیت تست

معمولاً مجموعه‌های معتبر چندین پیامک به عنوان تست به افراد و کاربران جدید خود می‌دهند. شما با استفاده از این پیامک‌های تست می‌توانید کیفیت، سرعت و برخی موارد دیگر را به دقت بررسی کنید. همین امر سبب می‌شود تا بهترین گزینه را از میان سامانه‌ها و مجموعه‌های مختلف انتخاب کنید.

۴- سرعت ارسال پیامک

در هنگام ارسال پیامک‌های تست، حتماً به سرعت سامانه توجه کنید. اگر سامانه‌ای که انتخاب می‌کنید به زمان زیادی برای ارسال پیامک نیاز داشته باشد، باعث بروز برخی مشکلات در آینده خواهد شد. پس حتماً به سرعت ارسال پیامک نیز توجه داشته باشید.

جمع‌بندی

  • استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان‌ ها باعث می‌شود تا کار مدیریت ساختمان‌، مخصوصاً مجتمع‌های مسکونی پر جمعیت با راحتی و سادگی بیشتری انجام شود.
  • استفاده از این سامانه‌ها باعث می‌شود تا سرعت اطلاع‌رسانی بیشتر شود. در ضمن بتوان به راحتی نظرسنجی برگزار کرد و بسیاری از موارد دیگر را به راحتی به اطلاع ساکنین رساند.
  • در هنگام انتخاب پنل پیامک به مواردی مانند سابقه مجموعه، سرعت ارسال پیامک، قابلیت تست و پشتیبانی مناسب توجه داشته باشید تا بتوانید مجموعه‌ای مناسب را برای همکاری انتخاب کنید.
  • مجموعه ایده پردازان سال‌هاست که به مشتریان خود خدمات مناسب و باکیفیت در خصوص ارسال پیامک ارائه می‌دهد. همین امر سبب شده تا این مجموعه به انتخاب اول بسیاری از مدیران مجتمع‌ها تبدیل شود.

پرسش‌های پرتکرار

۱- چرا باید برای ساختمان، پنل پیامک دریافت کرد؟

استفاده از پنل پیامک برای ساختمان مزایای بسیاری به همراه دارد. اطلاع‌رسانی به موقع، برگزاری نظرسنجی، ارسال پیامک های مناسبتی، اطلاع‌رسانی در خصوص موارد خاص، اطلاع دادن به موقع میزان و زمان پرداخت شارژ و بسیاری موارد دیگر از مزایایی هستند که باعث شده تا بسیاری از مدیران ساختمان به استفاده از سامانه پیامک ویژه ساختمان علاقه‌مند شوند.

۲- در هنگام انتخاب سامانه پیامک ویژه ساختمان باید به چه مواردی توجه داشت؟

توجه به مواردی مانند پشتیبانی مناسب، هزینه، سرعت ارسال پیامک، وجود تست و سابقه مجموعه باعث می‌شود تا با مشکلات بسیاری در هنگام استفاده از سامانه برخورد نکنید.

امتیاز به این مطلب
[کل: ۱ میانگین: ۵]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان ۰۲۱۲۸۵۳
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x