لوگوی sms.ir

رزومه های نامعتبر سامانه های پیام کوتاه !!!

مدیر یک دقیقه ای

در بسیاری مواقع مشاهده شده است که شرکت های رقیب از ترفندهای غیرمتعارف برای جذب مشتری استفاده می نمایند ، از نمونه این ترفندها یا فریب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

برخی از نرم افزارهای ارسال پیامک در سایتشان اعلام می کنند که امروز این تعداد بازدید دارند : بازدید امروز : ۱۰,۰۳۷,۸۱۴ !!!!! این درحالی است که رنک الکسا این گونه سایت ها در حد یک سایت با ۱۰ میلیون بازدید روزانه نیست ، نحوه تشخیص اینگونه سایت ها ، از سایت های واقعی بسیار ساده است ، به این نکته دقت کنید که سایتی که روزانه ۱۰ میلیون بازدید داشته باشد ، قطعا باید سایت معروفی باشد و عده زیادی از مردم ایران (حتی جهان) باید آن سایت را بشناسند .

برخی دیگر اعلام می کنند که کلیه سامانه پیام کوتاه های کشور را برنامه نویسی کرده اند ! شما از این قبیل شرکت ها بخواهید که این امر را به شما ثابت کنند ، نظیر این که نام چند شرکت معتبر را ببرید و بگویید آیا شما واقعا سامانه پیامک این شرکت ها را نوشته اید یا خیر ؟! شرکت های مختلف ، نظیر ایده پردازان الکترونیک ، نرم افزار ارسال پیام کوتاه خودشان را دارند و توسط برنامه نویسان خودشان سامانه پیامک آنها نوشته شده است و این مورد کاملا قابل اثبات می باشد ، البته هستند همکارانی که نرم افزارهای یکدیگر استفاده می کنند یا اینکه نماینده دیگران هستند ، اما هیچ شرکت مرجعی وجود ندارد که کلیه سامانه های پیامک کشور را نوشته باشد .

برخی از شرکت ها می گویند ، ما نماینده رسمی ارتباطات سیار ، ایرانسل ، همراه اول و … هستیم ، این مورد نیز از مواردی است که حتما در هنگام خرید سامانه پیامک به آن دقت کافی داشته باشید ، قبلا در مقاله ای به طور کامل در مورد این ادعای برخی از رقبا توضیحات کافی داده ایم .

بیش از ۸ سال ، ۱۰ سال و … سابقه کار دارند !!! سابقه پیامک های تبلیغاتی را بررسی کنید ، یا اینکه کدملی شرکتشان را از آنها را بخواهید تا ببینید که آیا شرکت آنها ۱۰ سال گذشته ثبت شده است و یا از اپراتورهای اصلی پیامک ، مانند : مگفا ، رهیاب و … استعلام این شرکت ها و سابقه فعالیتشان را بگیرید ، داشتن یک دامنه قدیمی مانند sms.ir خود دلیلی بر قدیمی بودن شرکت ارائه دهنده خدمات می باشد ، یا حتی اگر دلیل بر قدیمی بودن نباشد ، اعتبار شرکت را با وجود چنین دامنه ای قابل اثبات می باشد .

داشتن بیش از ۶۰۰۰ نماینده فعال و … : داشتن نماینده دلیلی بر عالی بودن شرکت نیست ، زیرا با روند سامانه پیامک در حال حاضر و اینکه نمایندگی های سامانه پیامک به صورت رایگان ارائه می شوند و یا افراد می توانند سامانه پیام کوتاه را با قیمت های بسیار پایین خریداری کنند و از آن هیچ استفاده ای نکنند ، یا اینکه برخی افراد به جای خرید سامانه پیامک کاربری ، به علت پایین بودن قیمت ها سامانه پیامک نمایندگی خریداری می کنند ، پس افزایش تعداد نمایندگان کار بسیار ساده ای می باشد .

زیاد کردن مجوزهای شرکت ، یا افتخارات شرکت با تکرار آنها : در چند سایت مشاهده شده است که ذکر شده “دارای مجوز فعالیت های فرهنگی و دیجیتال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی” و “دارای گواهی ثبت در ستاد فرماندهی پایگاههای اینترنتی” و “ثبت نرم افزار در مرکز توسعه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال” و “دارای مجوز فعالیت های فرهنگی و دیجیتال از مرکز توسعه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال” همانطور که میدانید مرکز توسعه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد و تمامی موارد فوق که ذکر شده است در مرکز توسعه فناوری اطلاعات یکی می باشد به جز ثبت در پایگاه ساماندهی که این مورد هم به سادگی و برای همگان قابل انجام می باشد .

اعضای ۴۰ نفره شرکت ! با مراجعه به شرکت ها ، یا مشاهده آنها در نمایشگاه ها ، قطعا این ادعا یا تایید می شود یا رد و داوری این ادعا بر عهده شماست .

با توجه به موارد فوق پیشنهاد می گردد که در هنگام خرید سامانه پیامک دقت کافی داشته باشید و مراقبت نیش فروشندگان سامانه پیامک که غیرمجاز هستند باشید و حتما قبل از خرید سامانه پیام کوتاه دقت کافی داشته باشید ، داشتن یک خدمات پشتیبانی خوب بعد از خرید مساله بسیار مهمی است ، پس توجه کافی را به این امر داشته باشید .

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x