لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

دلیل افزایش تعرفه ارسال پیامک

ErtebatateSayyar

چرا باید از موجودی پیامک شما به میزان ۳۵% کسر گردد؟

با توجه به ابهامات بسیار درباره افزایش قیمت پیامک و دلایل آن، توضیحات تفصیلی پیرامون این افزایش قیمت (اصلاح قیمت) تشریح می گردد.

تمامی اپراتورهای خدمات پیام کوتاه، تا پایان آذرماه ۱۳۹۳ خریدها و تعهداتی را نسبت به شرکت همراه اول داشتند که بر اساس آن، قیمتهای خریداری شده شامل تخفیفاتی به میزان تقریبی ۳۵ درصد می شده است. اما با توجه به سیاست یکسان سازی قیمتهای اپراتور همراه اول، تمامی پیامکهای تبلیغاتی که از سوی اپراتورهای پیام کوتاه از جمله شرکت مگفا ، آتیه داده پرداز ، رهیاب رایانه گستر ، رهیاب پیام گستران ، راهکار سرزمین هوشمند ، ارمغان راه طلایی و جیرینگ ارائه می گردیده است، بدون هیچ گونه تخفیفی اعمال خواهد شد.

بر اساس خبرهایی که در سایت خود همراه اول نیز درج شده است به ظاهر هیچ افزایش تعرفه ای صورت نگرفته است، اما به دلیل برداشته شدن تخفیفاتی که قیمتها را تا ۳۵% کاهش می داده است، به صورت طبیعی و همزمان با برداشته شدن آنها، تمامی قیمتهای ارسال پیامک به صورت یکپارچه افزایش پیدا خواهد کرد.

علی رغم غیرمنطقی بودن این افزایش برای خریدهای انجام شده قبلی، کلیه شرکتهایی که قبل از اول دیماه ۱۳۹۳ نیز اقدام به خرید شارژ و سرمایه گذاری کرده اند نیز شامل این افزایش قیمت شده اند. به عنوان مثال یک شرکتی که به میزان ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ عدد از یکی از اپراتورها شارژ خریداری کرده باشد، پس از اعمال این افزایش، موجودی وی به ۳۵.۰۰۰.۰۰۰ عدد تقلیل پیدا نموده است.

به دلیل همین افزایش قیمت آنی توسط اپراتورها، و کاهش موجودی پیامکی شرکتها، این شرکتها (همانند SMS.IR) بالاجبار باید تمامی این افزایشها بر روی شارژهای خریداری شده کاربران نیز اعمال نمایند.

بنا بر نامه رسمی شرکت ارتباطات سیار ایران به شرکتهای مذکور، این تخفیفات از تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۰۱ برداشته شده و کلیه ارسالهای انجام شده بر اساس قیمت جدید محاسبه خواهد شد.

برخی شرکتها به صورت آنی در همان روز اول دیماه این تغییرات را اعمال کردند و برخی در روزهای بعدی آن، اما افزایش پیدا کردن این تعرفه ها توسط تمامی شرکتهای ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه حتمی است و الزاما این کار، با تفاوت چندین روز توسط تمامی آنها صورت خواهد پذیرفت.

ErtebatateSayyar

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x