لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

دلایل آپلود نشدن فایل اکسل در سامانه پیامک

دلایل آپلود نشدن فایل اکسل در سامانه پیامک ایده پردازان بسیار متغییر و متفاوت است و همین مورد پیدا کردن علت آن را دشوار می کند. وجود فایل ها با شرایط مختلف و قوانین خاص خودش و همین طور عدم اطلاع از شرایط ورود اطلاعات صحیح کاربران را دچار سردرگمی می کند. در مقاله پیش رو تمام دلایل آپلود نشدن فایل اکسل در سامانه پیامک خدمتتان اعلام خواهد شد.

دلایل آپلود نشدن فایل اکسل در سامانه پیامک :

استفاده از فایل نادرست

در قسمت های ارسال پیامک مانند ارسال ساده، ارسال متناظر، ارسال هوشمند و … هم چنین بخشهایی مانند مخاطبین سامانه و یا مخاطبین باشگاه مشتریان هریک امکان استفاده از فایل اکسل رادارند اما با توجه به نوع کارکرد و اطلاعاتی که برای آن بخش لازم است فایل های نمونه و قابل قبول بر روی سیستم متفاوت است. استفاده هر فایل به جای فایل اکسل دیگر در آن قسمت، هرگز بارگذاری نخواهدشد.

تغییر هدرها

هریک از فایل ها با توجه به بخش مورد نظرشان ممکن است هدر مخصوص به خود را داشته باشند. برای مثال در بخش ارسال ساده هیچ هدری برای فایل تعریف نشده است اما در بخش مخاطبین سامانه برای پیشوند، نام ، نام خانوادگی، تاریخ تولد و …. هدرهای متفاوتی قرار داده شده است. تغییر هدر فایل با توجه به اینکه سامانه در زمان بارگذاری اطلاعات را بر اساس هدر موجود در فایل اکسل می خواند و ذخیره می کند؛ باعث می شود تا در زمان بارگذاری خطا نمایش داده شود.

تغییر فرمت

برای هر بخش و هر ستون یک فرمت خاص در سیستم برنامه نویسی مشخص می شود و زمان بارگذاری فایل در هر بخش فرمت های موجود در فایل اکسل با فرمت پیش فرض تعریف شده در سیستم اصلی مقایسه می شود و هر مغایرتی دلیلی بر عدم بارگذاری خواهد بود. تغییر فرمت در ساده ترین حالت می تواند شامل تغییر سایز و یا فونت کلمات مورد استفاده و یا حتی bold نمودن هدرهای فایل اکسل آن بخش باشد.

پاک نمودن ستون و یا هدر

ساده ترین فایل اکسل مربوط به ارسال ساده و پیچیده ترین مربوط به ورود مخاطبین در دفترچه مخاطبین است. در فایل ارسال ساده که تنها یه ستون مهم است اما در قسمت مخاطبین ممکن است شما تمام اطلاعات را داشته باشید و یا تنها شماره موبایل را بتوانید وارد کنید. اگر تمام اطلاعات در دسترس باشد مشکلی وجود ندارد اما ممکن است شما اطلاعات دیگری داشته باشید و هدرمشخص شده را تغییر دهید و یا اگر اطلاعات محدودی دارید ستون هایی که اطلاعاتی در آن باره ندارید را پاک نمایید. در تمام این حالات سامانه ارسال پیامک sms.ir نمی تواند اطلاعات را بخواند و یا ثبت کند.

تغییر نام فایل

بهتر است فایل نمونه ای که از سامانه دانلود می نمایید به همان نام باقی بماند در برخی مواقع تغییر نام فایل و یا تغییر زبان در آن باعث اشکال در بارگذاری خواهد بود.

پیشوند

پیشوند فایل اکسل در تمامی فایل های موجود در سامانه می بایست xls  باشد. هر پسوند دیگری از طرف سامانه قطعا بارگذاری نخواهد شد.

 

بهتر است با بررسی موارد اعلام شده از دلایل آپلود نشدن فایل اکسل در سامانه پیامک ایده پردازان مطلع باشید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن اطلاعات خود را وارد سامانه نمایید.

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x