لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

دقت در خرید پنل اس ام اس : ارزان یا گران

ExpensiveOrCheap

هیچ ارزانی بی دلیل نیست… هیچ گرانی بی دلیل نیست…

این جمله ها را بارها شنیده ایم اما همواره به دنبال کالاهایی هستیم که بتوانیم آنها را با قیمت و هزینه کمتری تهیه نماییم. شاید این مورد از دید کوتاه مدت ما سرچشمه می گیرد، چرا که خرید یک کالای ارزان قیمت باعث می شود که مجبور شوید در زمان کوتاهی پس از خرید، مجددا هزینه ای را برای خرید دوباره آن کالا پرداخت نمایید.

در خدمات پیام کوتاه این مورد همواره برای کاربران گمراه کننده بوده است، چرا که با دیدن تعرفه های پیامک پایین برخی سایتها، تمایل به دریافت خدمات مذکور از سایتهای نام برده پیدا می کنند. چرا که گمان می کنند تفاوتی میان اس ام اس و یا همان پیامک وجود ندارد و تنها قیمت ها با یکدیگر متفاوت است. درست است که خود اس ام اس هیچ تفاوتی ندارد و در اصل تمام آنها منجر به ارسال پیامک می شوند، اما میزان تطبیق موجودی قابل ارسال با پیامکهای ارسال شده با یکدیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال سایتی در قیمتهای خود هر پیامک را با هر مقدار خریدی ۱۱۵ ریال اعلام کرده است. از این قیمت گذاری می توان به چند مورد پی برد:

شرکتی نبودن فروشنده، اما چرا؟ در خدمات پیام کوتاه، در صورتی که شرکتی ثبت شده داشته باشید و هزینه های جاری یک شرکت را همراه خود یدک بکشید، به هیچ عنوان نمی توانید با قیمت اعلام شده ای مانند ۱۱۵ ریال، هزینه های جاری خود را اعم از پرسنل، دفتر، ملزومات اداری، بیمه، مالیات و … را جبران نمایید. پس در پس اکثر قریب به اتفاق این سایتها به جای یک شرکت، یک شخص قرار دارد که با دریافت نمایندگی از شرکتهای اصلی ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه، بدون ثبت شرکت، بدون وارد شدن به مباحث مالیاتی، بدون سرمایه گذاری و … وارد رقابت خدمات پیام کوتاه می شوند. البته مشکل اصلی در سمت شرکتهای اصلی است که به هر قیمتی اقدام به ارائه نمایندگی با شرایط عالی و بدون در نظر گرفتن حداقلهای لازم می نمایند.

نداشتن ضمانت برای ادامه فعالیت ، پابرجا نبودن سایت خدمات دهنده و احتمال از دسترس خارج شدن سایت در هر لحظه از زمان. در اکثریت این سایتها حتی اطلاعات تماس به روشنی درج نشده است و به جز یک شماره موبایل، راه دیگری برای برقراری ارتباط درنظر گرفته نشده است. امروزه نیز تعویض یک شماره موبایل با توجه به قیمت بسیار پایین آنها و در دسترس بودن آن کار بسیار ساده ای است و شخص با پرداخت ۵۰۰۰ تومان سیم کارت قبلی را از تلفن همراه خود خارج و یک سیم کارت دیگر جایگزین می نماید. به همین سادگی راه ارتباطی شما با شخصی که تا به امروز از آن خدمات دریافت می کردید قطع خواهد شد. با توجه به اینکه اکثر این سایتها توسط شرکتهای اصلی خدمات دهنده پشتیبانی می شوند، در صورتیکه این شرکتها قرارداد خود را به هر دلیلی تمدید نکنند ، به صورت خودکار سایت مذکور از دسترس خارج می شود و امکان استفاده از خدمات وجود نخواهد داشت.

ارزش قائل نشدن به کار مشتری از دیگر تبعاتی است که در صورت دریافت خدمات از این سایتها با آنها مواجه خواهید شد. چرا که این ذهنیت برای این افراد وجود خواهد داشت که باید خدمات ارائه شده با هزینه دریافتی متناسب باشد. به جرات می توان گفت در صورت بروز یک مشکل در استفاده از سامانه و یا ارسال پیامکها، این افراد برخورد مناسبی با شما نخواهند داشت و به راحتی از زیر مسئولیت پاسخگویی به شما شانه خالی خواهند کرد.

ExpensiveOrCheap

دلایل متعددی برای اینکه از شما بخواهیم در هنگام خرید از یک سایت خدمات دهنده پیام کوتاه دقت بیشتری نمایید وجود دارد، اما امیدواریم با کمی تامل درباره موارد جزئی ذکر شده در بالا، دید بهتری نسبت به سامانه ها و دلایل ارزان فروشی برخی از سایتها پیدا نمایید.

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x