لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

دریافت پیامک از پنل های اس ام اسی برای گیرندگان هزینه ایی دارد؟

ارسال پیامک از پنل های اس ام اسی برای گیرندگان پیام هزینه ایی دارد؟

با توجه به افزایش ارسال پیامک هایی که برای  دریافت کنندگان هزینه ایی  دارد و متضرر شدن تعدادی از گیرندگان پیامک های ارزش افزوده  سوالی که برای بسیاری از گیرندگان پیام تبلیغاتی VAS  پیش آمده است این است آیا دریافت تمام پیام های تبلیغاتی و اطلاع رسانی برای ما هزینه ایی دارد؟ کدام پیام ها از شارژ سیم کارت ما  و قبض هزینه  کسر می کند و چگونه آنها را غیر فعال کنیم ؟

پیامک هایی که شما روزانه دریافت می کنید به دو نوع اس ام اس های تبلیغاتی و اس ام اس های ارزش افزوده تقسیم می شوند :

  • پیامک های تبلیغاتی : این پیامک ها از طریق پنل اس ام اس شرکت ها ارسال می شوند هزینه ی پیام با فرستده می باشد ، فرستنده پیام هیچ گونه سودی از ارسال پیامک کسب نمی کند و هیچ گونه هزینه ی برای گیرنده نخواهد داشت ( کاملا رایگان هستند )
  • پیامک های Value Added Service VAS ارزش افزوده : این اس ام اس ها توسط اپراتور های همراه اول یا ایرانسل ارسال می شود  معمولا اولین اس ام اس دریافتی از آنها هزینه ایی ندارد در صورتی که کاربر اعلام رضایت کند پیامک های بعدی هزینه خواهد داشت . این پیامک ها برای فرستنده جنبه  ی تجاری دارد و سود اصلی از پیامک ها ی ارسالی به شما خواهد بود .

چگونه تشخیص دهیم پیام تبلیغاتی است یا ارزش افزوده؟

راه های گوناگونی برای تفکیک پیام های تبلیغاتی از پیامک های VAS  وجود دارد در زیر به چند مورد آنها اشاره خواهیم کرد :

  • پیام هایی که به صورت تبلیغاتی و از پنل اس ام اس ارسال می شوند با پیش شماره های ۱۰۰۰،۲۰۰۰،۳۰۰۰،۵۰۰۰ و ۰۲۱ آغاز می شوند در حالی که پیام های ارسالی از سرویس های ارزش افزوده سرشماره های متفاوتی مانند ۲۲۶۵،۲۰۱۰۰۶ و … دارند و معمولابین ۴ الی ۶ رقم می باشند و اول این شماره های مانند سرویس های پنل اس ام اس نمی باشد .
  • ارسال پیامک از سامانه پیام کوتاه جنبه ی تبلیغاتی و یا اطلاع رسانی دارد  و معمولا بیش از یکبار  در بازه زمانی کوتاه برای شما ارسال نمی شوند اما در سرویس های VAS  پیامک ها به شما اخباری اعلام می کنند مانند قیمت سکه ، خودرو ، نتایج فوتبال و …
  • در بیشتر اوقات اولین پیامک VAS هزینه ایی برای شما ندارد و به شما اعلام می کند برای دریافت اخبار یک عدد را ارسال نمایید  پیامک های بعدی برای شما هزینه خواهند داشت اکثر اوقات  متن پیامک های ارزش افزوده به صورت زیر است :

برای دریافت انتایج فوتبال عدد ۴۴ را ارسال نمایید هزینه ی هر پیامک ۵۰ تومان

در صورتی که عدد ۴۴ را ارسال نمایید  پیامک های بعدی که دریافت می کنید برای شما ۵۰ تومان هزینه خواهد داشت.

برای غیر فعال کردن پیام هایی که از سرویس ارزش افزوده برای شما ارسال می شود  معمولا کلمه ی off  یا خاموش را باید ارسال نمایید  و برای غیر فعال کردن دریافت پیام تبلیغاتی همراه اول عدد ۱ را به ۸۹۹۹ باید ارسال نمایید .

معمولا عضویت در باشگاه مشتریان سریال های تلویزیونی مانند خندوانه ، پایتخت و … جزء سرویس های  ارزش افزوده حساب می شود اما پیامک برنامه ایی مانند ۹۰ برای شما هزینه ایی در بر نخواهد داشت

در آخر  خدمت شما اعلام می شود تمام پیامک های ارسالی از شرکت ایده پردازان الکترونیک رایگان بوده و هیچ گونه هزینه ایی برای شما نخواهد داشت .

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x