لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

دامپینگ قیمتی در ارسال اس ام اس

PriceDumping

در بسیاری از مشاغل و اصناف ، قیمت گذاری ها توسط مراجع قانونی مانند اتحادیه ها صورت می پذیرد. ناظران اتحادیه ها نیز نظارت خود را بیشتر برای جلوگیری از افزایش قیمتها انجام می دهند. این مورد در اس ام اس کاملا متفاوت است.

متاسفانه به دلیل نداشتن اتحادیه و کنترل قیمتها در بازار پیامک، برخی سایتها (تاکید می شود که مدیران غالب این سایتها، شخص هستند و از پشتوانه شرکتی برخوردار نیستند)، اقدام به کاهش قیمت پیامک و دامپینگ قیمتی می نمایند. این کاهش در اکثر مواقع به قدری فاحش و زیاد است که روند و نظم بازار را بر هم زده و هرج و مرج پنهانی در میان خریداران و استفاده کنندگان از آن به وجود می آورد.

دلیل اصلی انجام این کار توسط سایتهای مذکور، نداشتن دید بلند مدت آنها نسبت به آینده و عدم داشتن شناخت کافی نسبت به طبعاتی است که ممکن است این کار برای آنها داشته باشد. عدم آشنایی با ساز و کارهای مالیاتی، توجه نکردن به هزینه های جاری ، ساده انگاری و … از دیگر دلایل دامپینگ قیمتی توسط این سایتها می باشد.

می توان گفت که این سایتها هیچ امتیاز دیگری برای جذب مخاطب ندارند و تنها حربه ای که برای بقای خود می بینند، کاهش قیمت پیامک می باشد. در نگاه اول برای مخاطبان قیمت پایین جذاب خواهد بود، اما این افراد مصرف کننده همیشگی سامانه پیام کوتاه نیستند و معمولا مصرفی کوتاه مدت و یا موقت دارند. اما کاربرانی که تمایل دارند به صورت حرفه ای و مداوم از خدمات پیام کوتاه و ارسال اس ام اس استفاده نمایند، به دنبال فاکتورهای دیگری از جمله کیفیت و پایداری خدمات می باشند.

نکته جالب این است که خود این سایتها نیز از این اقدام هیچ نفعی نمی برند و تنها مدتی در میان فعالان شناخته می شوند. پس از کاهش قیمت ، افزایش نقدینگی که برای دارندگان این سایتها به وجود می آید، به صورت کاملا کاذب احساس موفقیت را در آنها به وجود می آورد، اما آنها پس از جذب تعدادی مخاطب جدید، متوجه خواهند شد که با توجه به قیمت ارائه شده نمی توانند به فعالیت خود به شکل فعلی ادامه دهند و مجبور به تغییر روند فعالیت خود می شوند و علاوه بر آن باید به جبران خسارتهای وارد شده به سیستم کاری خود بپردازند.

این خسارتها غالبا پنهان است که بروز تاثیرات آن، تا چند ماه پس از شروع این روند نمایان خواهد شد.

 

PriceDumping

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x