لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

درباره تمدید سامانه پیامک بدانید

تمدید سامانه

اصولا چرا تمام سامانه های پیام کوتاه ارائه شده توسط شرکت ایده پردازان الکترونیک به صورت سالیانه ارائه می شود؟

آیا اصلا این امکان وجود دارد که پنل پیامکی را تنها با پرداخت یک بار هزینه، به صورت دائمی و مادام العمر برای خود تهیه کرد؟

چرا برخی از شرکتها سامانه های خود را با پرداخت هزینه سالیانه ارائه میدهند و برخی دیگر تنها یک بار هزینه از کاربر دریافت می کنند؟

آیا تفاوتی در سامانه های ارائه شده است یا شرکتهای ارائه دهنده سامانه های پیام کوتاه سرویس های خود را از مبادی مختلف تهیه می کنند؟

 

شاید برای شماهم حداقل یکی از سوالات فوق به وجود آمده باشد، سوالاتی که تا زمانی که توضیح روشنی برای هر یک از آنها ارائه نشود همچنان در پرده ای از ابهام باقی خواهد ماند.

در ابتدا به اصل و ماهیت سامانه های پیام کوتاه اشاره کوتاهی می کنیم: سامانه های پیام کوتاه یا همان کنترل پنل مدیریت پیامک که به اختصار پنل گفته می شود ، یک نرم افزار تحت وب است که توسط شرکت ارائه دهنده این سرویس طراحی و اجرا شده است. به دلیل اینکه ماهیت عملکردی این سرویس نیازمند تدارک دیدن برخی بسترهاست و به صورت مجزا و توسط خود شرکت قابل بهره برداری نمی باشد ، طبیعتا تعیین مدت زمان ارائه سرویس و هزینه آن ، تابعی از سیاست مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه کشور می باشد.

تمامی اپراتورهای تلفن همراه در کشور ( ۱۰۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۳۰۰۰ ، و … ) قراردادهای مجزایی با اپراتور همراه اول دارند. با توجه به اینکه قراردادهای شرکتهای طرف قرارداد به صورت سالیانه تنظیم می گردد ، شرکتهای فوق نیز قراردادهای را بر اساس مفاد قرارداد خود تنظیم و با شرکتهای ارائه دهنده سامانه های پیام کوتاه منهقد می نمایند. مدت زمان تمامی این قراردادها به صورت سالیانه می باشد.

شرکت ایده پردازان الکترونیک نیز به عنوان یکی از این ارائه دهندگان ، قراردادهای سالیانه ای با هر یک ار اپراتورها منعقد نموده است و همین امر باعث شده است که این امکان که قراردادی بلندمدت تر از زمان قرارداد خود تنظیم و با کاربران و یا نمایندگان ثبت نماید وجود نداشته باشد.

با توجه به توضیحات ارائه شده بالا پرواضح است که شرکتهایی که سامانه های ارائه شده خود را به صورت دائمی ارائه می نمایند ، بدون پشتوانه حقوقی و عقلانی دست به این اقدام می زنند. البته ممکن است که پس از چندین سال نیز با مشکلی مواجه نشوند و روند فعالیتشان بدون اختلال صورت پذیرد، اما هیچ تضمینی مبنی بر همیشگی بودن این روند فعالیت وجود ندارد.

سایت sms.ir به عنوان یکی از بزرگترین ارائه دهندگان سامانه های پیام کوتاه در کشور ، تمامی سامانه های ارائه شده خود را به صورت سالیانه ارائه می دهد و ارائه آنها را به صورت دائمی فریب مصرف کنندگان و بازی با کلمات می داند.

اما دریافت هزینه تمدید سالیانه مقوله ای کاملا جداست که بسته به سیاست های شرکتهای ارائه دهنده می باشد. برخی با توجه به هزینه های جاری و با هدف افزایش کیفیت خدمات خود ، برای تمدید سالیانه هزینه ای دریافت می نمایند و برخی بدون دریافت وجهی این کار را انجام می دهند. این مورد ارتباطی با اپراتورها ندارد و هزینه دریافت شده صرفا برای افزایش و ارتقا سطح خدمات ارائه شده کاربرد دارد.

تمامی شرکتهای ارائه دهنده خدمات سامانه های پیام کوتاه (شرکتهای اصلی) خدمات خود را از چند اپراتور اصلی دریافت می نمایند و الزاما باید قوانین و خدمات خود را بر اساس تابعی از آنها تعیین و اعلام نمایند.

تمدید سامانه

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x