لوگوی sms.ir

تفاوت پیش شماره های تبلیغاتی در چیست؟

تفاوت پیش شماره های تبلیغاتی

به نظر شما اگر پیامک شما از شماره اختصاصی با پیش شماره ۱۰۰۰ ارسال شود ، با آنکه از شماره های اختصاصی با پیش شماره های ۲۰۰۰ و یا ۳۰۰۰ ارسال شود، تفاوتی در ذهن دریافت کننده ایجاد می کند؟ یا اینکه اس ام اس ارسال شده از شماره اختصاصی با پیش شماره ۵۰۰۰ ، متن و محتوای پیام شما را تغییر می دهد؟

کاملا واضح و روشن است که پیامک صرفا یک متن تشکیل شده از کاراکترهای محدودی است که بر روی تلفن همراه شخص دریافت کننده پیام، نمایش داده می شود. پس داشتن توقع اینکه اپراتورها بتوانند آپشنها و مزیتهای رقابتی متنوعی را به مخاطبان و استفاده کنندگان ارائه نمایند.

به صورت کلی تمامی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات تبلیغاتی موظف هستند که خدماتی را در جهت ارسال و دریافت پیامک از طریق یکی از خطوط ۱۰۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۵۰۰۰ و ۰۲۱ ارائه نمایند. اما سوال اینجاست که تفاوت اپراتورها با هم در کجاست و اصولا چرا تعداد اپراتورها بیش از ۸  شرکت می باشد؟

تفاوت اصلی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات صرفا در نحوه دریافت پیامک از مخاطب ، سرعت پردازش ، انتقال پیام به اپراتور و دریافت و انتقال وضعیت پیامها به مخاطب است. البته در برخی موارد جزئی نیز هر اپراتور مشخصه ای برای متمایز شدن با سایرین دارد.

به عنوان مثال اپراتور ۱۰۰۰ مزیتی را نسبت به برخی از اپراتورها دارد که همین امر باعث شده است که برخی از استفاده کنندگان از سامانه ارسال پیام کوتاه تمایل به استفاده از خدمات وی داشته باشند. این اپراتور انتخاب خط ارسال کننده را به صورت کامل (به جز ۱۰۰۰ که در ابتدای شماره می آید) در اختیار استفاده کننده قرار می دهد، به طوری که شخص می تواند شماره همراه خود را پس از پیش شماره ۱۰۰۰ قرار داده و از آن استفاده نماید. این در صورتی است که سایر اپراتورها چنین امکانی را ارائه نمی دهند. یا اشخاصی که از شماره های اختصاصی با پیش شماره ۲۰۰۰ استفاده می کنند از بازگشت هزینه پیامکهای نرسیده به گوشی پس از ۲۴ ساعت سود می برند که استفاده کنندگان از سایر خطوط از چنین امکانی بی بهره اند.

تفاوت پیش شماره های تبلیغاتی

گاهی اوقات تفاوتهایی نیز در سرعت ارسال بین اپراتورها وجود دارد که این مورد معمولا دوره ای است و ممکن است در هر لحظه تاخیر بین اپراتورها جابجا شود. معمولا برای کاربران استفاده کننده این ذهنیت به وجود می آید که تاخیر در ارسال اپراتورها ، مربوط به شرکتهای ارائه دهنده است، این در صورتی است که تاخیر در ارسال به میزان قابل توجهی به بار ترافیکی اپراتور مربوطه در آن ساعت و صف بندی ارسالها برای تحویل به مخابرات است. البته ممکن است که سرویس شرکت ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه نیز اختلالاتی داشته باشد و پیام را به موقع به اپراتور تحویل ندهد، اما درصد آن بسیار پایین و تقریبا قابل اغماز است.پ

در پایان ذکر این نکته ضروری است کیفیت ارسال و دریافت پیامک در اپراتورهای ارائه دهنده خطوط ۱۰۰۰ ، خطوط ۳۰۰۰ ، خطوط ۵۰۰۰ و یا خطوط ۰۲۱ هیچ تفاوتی با هم ندارند و تاخیر در رسیدن پیام به دست مخاطب ، تنها تفاوتی است که شما به عنوان استفاده کننده از سامانه پیامک آن را احساس خواهید کرد.

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x