لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

تفاوت ماژول ارسال با نام از دفترچه تلفن و ماژول ارسال هوشمند

Guaranteed

تفاوت ماژول ارسال با نام از دفترچه تلفن و ماژول ارسال هوشمند

در سامانه پیامکی ایده پردازان ماژول های فراوانی با ارائه امکاناتی متفاوت جهت سهولت در ارسال و دریافت پیامک های کاربران ارائه شده است. یکی از این ماژول ها ماژول ارسال با نام از دفترچه تلفن می باشد . با استفاده از این ماژول می توانید یک متن پیامک را به گروهی از مخاطبان با اطلاعات دفترچه تلفن آنان تنها با ارسال یک پیامک ، پیامک نمایید. به طور مثال ( خانم احمدی جهت دریافت کارت هدیه ی خود تا تاریخ ۲۵/۸/۹۵ فرصت دارید ) . در تنظیمات ماژول ارسال با نام از دفترچه تلفن با قرار دادن تگ پیشوند و نام خانوادگی به جای خانم احمدی در متن پیامک ، اطلاعات مخاطبین یک به یک جای گذاری شده و پیامک به مخاطبین ارسال می شود. به عبارتی متن پیامک را ( #پیشوند # نام خانوادگی جهت دریافت کارت هدیه تا تاریخ ۲۵/۸/۹۵ فرصت دارید. ) تنظیم نموده و ماژول اتوماتیک پیشوند و نام خانوادگی را جایگذاری کرده و پیامک شما را ارسال خواهد نمود.

ماژول ارسال هوشمند امکان مشابهی مانند ماژول ارسال با نام دارد. شما می توانید با استفاده از این ماژول نیز پیامک انبوهتان را با ارسال یک پیامک به مخاطبین مد نظرتان با توجه به اطلاعات هر مخاطب ارسال نمایید. در این مقاله به تفاوت اصلی این دو ماژول خواهیم پرداخت که با توجه به آن می توانید ماژول مد نظرتان را در انتها انتخاب و آن را فعال نمایید.

در متن پیامک بالا تاریخ ارائه خط هدیه ۲۵/۸/۹۵ اعلام شده است. این تاریخ برای همه ی افراد یکسان بود . اگر برای هر فرد متفاوت باشد چکار باید انجام دهیم؟ به عبارتی می خواهیم پیامک ما همراه با اطلاعات مخاطبین ارسال شود و در متن پیامک تاریخ و یا حتی اعتبار مربوط به هر کاربر ذکر شود.

این پیامک توسط ماژول ارسال هوشمند قابل تنظیم و ارسال می باشد. با این تفاوت که :

  • در ماژول ارسال با نام از دفترچه تلفن ، اطلاعات کاربران از دفترچه تلفن فراخوانی می شود اما در ماژول ارسال هوشمند می بایست اطلاعات را در یک فایل اکسل وارد نمایید. پس در صورت استفاده از ماژول ارسال با نام از دفترچه تلفن می بایست اطلاعات مخاطبینتان را از قبل در دفترچه تلفن پنل پیامکیتان ذخیره نمایید اما در ارسال هوشمند تمامی اطلاعات در فایل اکسل وارد می شوند.
  • در ارسال با نام نمی توان اطلاعاتی غیر از اطلاعات دفترچه تلفن را ارسال نمود اما در ارسال هوشمند با ایجاد ستون در فایل اکسل می توانید پارامتر مد نظرتان را در متن پیامک ایجاد نمایید. به طور مثال با ایجاد ستون تاریخ اعتبار و یا تاریخ انقضا می توانید #تاریخ انقضا و یا # تاریخ اعتبار را در متن پیامکتان درج نموده و متن پیامکتان را بر اساس این پارامترها ایجاد نمایید.

متن پیامک بالا با استفاده از ماژول ارسال هوشمند به صورت ( #پیشوند # نام خانوادگی جهت دریافت کارت هدیه تا تاریخ # اعتبار فرصت دارید. ) تنظیم شده و به مخاطبان ارسال خواهد شد.

پس در صورتی که اطلاعات شما دارای پارامترهای متغییری می باشد ارسال هوشمند و در غیر این صورت از ماژول ارسال با نام از دفترچه تلفن استفاده نمایید.

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x