لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

باید اشتباه کرد …

پیشرفت در کار

هیچ کس به عظمت نمی رسد ، مگر اینکه اشتباهات فراوان و بزرگ کند “ویلیام گلادستون”

این متن شاید ظاهرا هیچ ربطی به سامانه پیامک ایده پردازان نداشته باشد ، اما به تجارت و زندگی مرتبط می باشد و در رابطه با اشتباهاتی که ایده پردازان در سامانه پیامک خود کرده بود و اصلاح شده است یا تغییراتی که همیشه در راه هستند صادق می باشد .

حکایت جالبی که اینجا برایتان مطرح می کنم ، مربوط به یکی از دانشمندان موفق در زمینه پزشکی است :

از این دانشمند می پرسند که چرا شما در مقایسه با مردم عادی کارهای بیشتری می توانید انجام دهید ؟

این دانشمند می گوید در سنین کودکی مادرم درس خوبی به من داد و این درس خیلی در زندگی من تاثیر گذاشت ، یک روز من شیشه شیر را از یخچال در آوردم و از دستم افتاد و ریخت روی زمین و مادرم آمد و گفت ، حالا که دیگه شیر رو ریختی و کاری نمیشه کرد ، میخواهی روی این شیرها که ریخته روی زمین بازی کنی ؟ روی شیر ها بازی کردم ، سپس مادرم آمد و گفت آیا میدانی که هروقت خرابکاری ای مثل این بکنی ، در آخر باید آنرا پاک کنی ؟ پس باید الان این شیرها را با یک حوله ، یک اسفنج یا یک پارچه تمیز کنیم .

بعد از اینکه شیرها را پاک کردند ، مادر به او گفت که الان باید شیشه را پر از آب کنیم و تو یاد بگیری که با دستان کوچکت چگونه این شیشه را حمل کنی ؟

دانشمند می گوید ، که این درس مادرم در تمام زندگی همراه من است و همیشه اشتباه می کنم و از آن درس میگیرم و آن را پاک می کنم .

اشتباهات و خطاهای زندگی سنگ بنای پیشرفت شما هستند ، آنها ارزشمندند زیرا آموزگاران شما هستند ، از اینکه مرتکب اشتباه شدید ، خودتان را تنبیه و مجازات نکنید ، اگر مشتاق باشید از اشتباهاتتان چیزی بیاموزید و رشد کنید ، در این صورت ، این اشتباهات گامی است به سوی ترقی و تکامل در زندگی تان .

پیشرفت در کار

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x