لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

احراز هویت استفاده کننده از پنل پیامکی

UserValidation

 در گذشته که تلفنهای همراه وجود نداشت و یا هر شخصی به آن دسترسی نداشت،  از تلفنهای خانگی برای برقراری ارتباط تلفنی استفاده می شود. یکی از معضلات این روش عدم مشخص بودن شخص تماس گیرنده برای دریافت کننده بود که با آمدن CallerID و ورود آن به خانه های مردم، تا حدود زیادی این مشکل برطرف گردید.

نکته ای که در این مقاله به آن اشاره خواهد شد بررسی علت اصلی احراز هویت افراد در روشهای ارتباطی از قبیل تماس تلفنی، ارسال نامه، فکس و ارسال اس ام اس است. (در اینجا صرفا به دلیل اصلی آن در ارسال پیامک می پردازیم)

اگر پیامک مشکوکی از شماره ناشناسی برای شما ارسال شود، اولین عکس العمل شما نسبت به دریافت آن چیست؟ مسلما به دنبال سرمنشا این پیامک خواهید گشت. زمانی که شماره ارسال کننده یک موبایل باشد با آن تماس خواهید گرفت. اما اگر از شماره های تبلیغاتی برای ارسال این پیامک استفاده شده باشد چه خواهید کرد؟

بر اساس الزام اپراتورهای واگذار کننده، برای هر شماره باید اطلاعات یک شخص و یا شرکت به عنوان استفاده کننده نهایی ثبت گردد تا در مواقع لازم برای بررسی به مراجع ذیربط اعلام گردد. شرکت ایده پردازان نیز در راستای انجام نمودن این مهم، اطلاعات تمامی کاربران را پس از بررسی تایید می نماید. در این میان نیز ممکن است تعدادی از افراد با اعلام اطلاعات نادرست مشخصات واقعی خود را اعلام نکنند اما تعداد بسیار زیادی از استفاده کنندگان، با صداقت رفتار کرده و اطلاعات کامل و صحیحی از خود را اعلام می نمایند.

همچنین تارنمای پیامکی ایران با ایجاد روندی مطمئن برای ثبت نام و اطمینان از صحت شماره همراه، تا حدود زیادی این مشکل را برطرف نموده است.

اما این اطلاعات در چه مواردی استفاده خواهد شد؟

در صورتی که پیامکی ارسال نمایید که به هر نحوی موجب طرح شکایت از شماره شما شود، اپراتور درخواست خود را مبنی بر اعلام اطلاعات استفاده کننده از شماره اعلام می نماید. شرکت نیز موظف به اعلام اطلاعات کاربر نهایی خواهد بود. دریافت پول و پاسخگو نبودن، کلاهبرداری، بر هم زدن نظم عمومی، ایجاد تشنج، دروغ پردازی، محتواهای غیراخلاقی و … از جمله دلایلی است که باعث می شود اطلاعات ثبت شده فراخوانی گردند. حتما قبل از انجام ارسال، قوانین و مقررات ارسال پیامک را مطالعه نمایید.

UserValidation

به جز موارد اعلام شده این اطلاعات همواره محفوظ و غیرقابل ارائه به افراد دیگر می باشد.

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x