لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

آیا مالکیت شماره اختصاصی وجود دارد؟

Exclusive Numbers

آیا شماره اختصاصی مالکیت دارد؟

آیا می توان سندی را مبنی بر مالکیت شماره به شخص استفاده کننده از شماره ارائه داد؟

در این مقاله به ارائه پاره ای توضیحات پیرامون این مبحث می پردازیم.

 

در مقاله های قبلی توضیحاتی پیرامون شماره اختصاصی پیامکی داده شده است. لذا در این مقاله صرفا به توضیح مالکیت شماره پرداخته می شود.

تمامی شرکتهای ارائه دهنده سامانه های پیام کوتاه که به صورت مستقیم با اپراتورها طرف قرارداد هستند، امکان این را خواهند داشت که شماره هایی را به عنوان شماره اختصاصی از سرشاخه های مجاز قابل ارائه، با شرایط مشخص خریداری نمایند.

شماره ها پس از خریداری توسط شرکت ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه، توسط اپراتور بر روی حساب کاربری ایشان فعال می گردد. این فعالسازی تنها بر روی حساب کاربری ایشان قابل مشاهده می باشد. هیچ سند و مدرکی مبنی بر مالکیت به شرکت ارائه دهنده ارائه نمی شود و به طبع آن شرکت ارائه دهنده خدمات نیز امکان اینکه سند یا مدرکی را مبنی بر مالکیت شماره به استفاده کننده از شماره ارائه دهد را ندارد.

به صورت کلی حق استفاده از شماره های اختصاصی فعال شده انحصارا برای شرکت طرف قرارداد اپراتور است. (بر اساس قرارداد منعقد شده) اما وی این حق را خواهد داشت که با انعقاد قرارداد جداگانه ای حقوق استفاده از شماره را به شخص ثالث (مصرف گننده نهایی) منتقل نماید.

اما چرا برخی از شرکتها علی رغم اینکه خود سند و مدرکی برای استفاده از شماره را ندارند، ادعای ارائه سند مالکیت شماره را به مشتریان خود می دهند؟

پاسخ این سوال واضح است: استفاده از عدم آگاهی کاربر، برای جذب مشتری بیشتر

Exclusive Numbers

البته پرواضح است که با انعقاد قراردادی فی مابین شرکت ارائه دهنده با مشتری نهایی، و ذکر حق استفاده از شماره برای مدت زمان مشخص، به نوعی سند مالکیتی به شخص داده خواهد شد که قابل استناد خواهد بود.

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x