لوگوی sms.ir

آیا شرایط خدماتی کردن خطوط پیامکی را شرکت ایده پردازان تعیین میکند

Guaranteed

آیا شرایط خدماتی کردن خطوط  را شرکت ایده پردازان تعیین می کند ؟

بسیاری از کاربران بر این باورند که شرکت ایده پردازان تعیین کننده مقررات و قوانین خدماتی کردن شماره اختصاصی کاربران می باشد .

ولی در واقع اپراتور همراه اول قانونگذاری را انجام می دهد و سامانه پیامکی ایده پردازان فقط وظیفه اطلاع رسانی به کاربران را دارد .

زمانی که اپراتور همراه اول تغییری در شرایط خدماتی کردن خطوط اختصاصی  اعمال نمایید ابلاغیه خود را به اپراتور های مختلف ارسال می کند. شرکت ایده پردازان با اپراتور های ۳۰۰۰ ، ۱۰۰۰ ، ۰۲۱ و ۵۰۰۰ همکاری داشته و این اپراتور ها نیز متعاقبا شرایط جدید را به ایده پردازان اعلام کرده و ما نیز برای اطلاع رسانی اقدام می کنیم .

اطلاع رسانی ما غالبا به صورت اطلاعیه های داخل پنل پیامکی انجام می شود و در صفحه اول سامانه پیام کوتاه نمایش داده می شود .

از زمانی که خدماتی کردن خطوط آغاز شده است تغییرات بسیاری در نحوه لیست سفید قرار گرفتن شماره ها انجام شده است که شرکت ایده پردازان هیچ دخالتی در تعیین این شرایط نداشته است .

در اوایل این امرکه تعداد شماره های بلک لیست (کسانی که اس ام اس تبلیغاتی خود را بسته اند) زیاد نبود اپراتور ها با نامه ای که توسط افراد به عنوان تعهد نامه نوشته شده خطوط را خدماتی می کردند .

بدین صورت که نامه با متن دلخواه نوشته شده و کاربران تعهد نامه خود را به ما ارسال می کردند ، ایده پردازان نیز تعهد نامه های دریافت شده را به اپراتوری که شماره متعلق به آن بوده ( به طور مثال اپراتور ۳۰۰۰ که شماره ۳۰۰۰۷۷ متعلق به آن است) ارسال می کرد و اپراتور ها نیز به همراه اول ارجاع می دادند.

پس از مدتی این شرایط تغییر کرده و فرم توسط اپراتور ها طراحی و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی می توانستند آن را پر کرده و شماره خود را از تبلیغاتی به خدماتی تبدیل نمایند .

بعد از این شرایط ارسال کردن کپی کارت ملی همراه با تعهد نامه الزامی گردید و چندی بعد نیز ظاهر فرم تعهد نامه تغییر کرد .

درمدت زمانی نه چندان طولانی مجددا در بخشنامه جدید اعلام شد که زین پس فقط افراد حقوقی می توانند شماره های خود را خدماتی کنند و شماره افرادی که به صورت حقیقی آزاد شده بود مجددا به حالت تبلیغاتی بازگشت .

بعد از تصویب این قانون در ابلاغیه جدید اعلام کردند فقط شرکت های حقوقی که کد اقتصادی ، شناسه ملی و شماره ثبت دارند می توانند شماره های  اختصاصی خود را خدماتی نمایند .

در بهار ۹۵ طبق آخرین دستور العمل داده شده از سمت همراه اول هیچ شماره ای خدماتی نخواهد شد و کلیه خطوطی که در این سال از تبلیغاتی به خدماتی تبدیل شده اند مجددا به حالت تبلیغات برگشته است تا اوایل پاییز ماه شرایط جدید اعلام شود .

لازم به ذکر است یکی از مسائل مهم بخش اس ام اس همین موضوع بوده و نگرانی کاربران ما برای ما نیز حائز اهمیت می باشد .

 

 

 

 

 

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x