لوگوی sms.ir
ایجاد حساب ورود به پنل

آموزش ماژول ارسال از موبایل

Advertising

آموزش ماژول ارسال از موبایل

در سامانه پیام کوتاه شرکت ایده پردازان جهت سهولت در ارسال و دریافت پیامک ها ، ماژول هایی برای کاربران محترم در پنل قرار داده شده است که به آسانی می توانند هر یک را به صورت آزمایشی فعال و در صورت تمایل به مدت یکسال خریداری نمایند. ماژول ارسال از موبایل یکی از این ماژول ها بوده که امکان ارسال پیامک انبوه را از طریق تلفن همراه برای کاربران در زمان هایی که به اینترنت دسترسی ندارد میسر می سازد. به عبارتی شما می توانید تنها با ارسال یک کد به همراه متن مد نظرتان به شماره ی پیامکی سامانه پیامکیتان ، متن مد نظرتان را به مخاطبینی که از قبل در تنظیمات ماژول ارسال از موبایل انتخاب نموده اید ، ارسال نمایید. در ادامه به آموزش کامل این ماژول خواهیم پرداخت.

جهت مشاهده ی ماژول ارسال از موبایل از منوهای سمت چپ پنل بر روی ارسال و دریافت اتوماتیک کلیک نموده و ماژول ارسال از موبایل را انتخاب نمایید. برای فعالسازی این ماژول پس از خریداری می بایست تنظیماتی را از قسمت افزودن ایجاد نمایید. بنابراین بر روی گزینه ی افزودن کلیک نمایید.

عنوان : در قسمت عنوان یک عنوان دلخواه برای تنظیمات ارسال از موبایلتان انتخاب نمایید. به طور مثال اردوی مشهد . عنوان برای تفکیک کد ها و گروههای ایجاد شده ی آنان در ماژول ارسال از موبایل نوشته می شود تا امکان تفکیک و در صورت تمایل حذف هر گروه ایجاد شده به سهولت انجام گیرد.شما می توانید چندین گروه مخاطب را با عنوان و کد متفاوت در ماژول ارسال از موبایلتان ایجاد نمایید.

شماره موبایل : درخواست ارسال از موبایل از هر شماره ی موبایلی که به شماره ی پیامکی سامانه ی شما ارسال گردد انجام نمی پذیرد. تنها زمانی دستور ارسال در سامانه پیام کوتاه شما مورد قبول واقع می شود که شماره ی موبایل فرستنده با شماره موبایلی که در این قسمت تنظیم می گردد یکسان باشد.

کلمه رمز : در این قسمت می بایست کلمه رمز چهار رقمی را به دلخواه انتخاب نمایید. کلمه ی رمز در متن پیامک شما جهت اعلام دستور ارسال پیامک به سامانه پیام کوتاهتان می بایست ارسال گردد. به طور مثال ۲۸۵۳

گیرنده : درخواست ارسال شما از تلفن همراهتان می بایست به این شماره ارسال گردد. شماره های انتخابی در این قسمت از بین شماره های سامانه پیام کوتاه خودتان قابل انتخاب می باشد.

فرستنده : پنل پیام کوتاهتان پس از دریافت درخواست ارسال از موبایل شما ، ارسال پیامک را با شماره ی انتخابی در این قسمت انجام می دهد. شماره ی فرستنده از بین شماره های پنل پیامکتان قابل انتخاب بوده و لزوما نباید با شماره ی گیرنده متفاوت باشد.

متن پیامک جهت ارسال دستور ارسال :  متن پیامک شما جهت اعلام دستور ارسال می بایست طبق دستور زیر باشد:

#sms#کلمه رمز متن پیامک

ابتدا #sms# را نوشته و پس از آن کلمه رمزتان را درج نمایید و متن پیامکتان را نیز پس از کلمه رمز بنویسید.

پس از تکمیل اطلاعات فوق بر روی مرحله ی بعد کلیک نموده تا مخاطبان را نیز انتخاب نمایید. لازم به ذکر است ارسال از موبایل تنها برای شماره های از قبل تعیین شده در ماژول قابل انجام بوده و نمی توان متن پیامک مد نظرتان را بر اساس بانک شماره های سامانه پیام کوتاه ایده پردازان و یا شماره هایی که در تنظیمات انتخاب نکرده اید ، از طریق ماژول ارسال از موبایل ارسال نمایید.

با توجه به تصویر فوق شماره ی گیرندکان را می توانید از طریق فایل اکسل ، فایل متنی و یا دفترچه تلفن انتخاب نموده و پس از انتخاب بر روی مرحله بعد کلیک نمایید.

 به طور مثال با توجه به اینکه عنوان را اردوی مشهد انتخاب نموده ایم می توانیم شماره والدین دانش آموزانی را که به اردوی مشهد دعوت شده اند به مخاطبان بیافزایید و در زمان اردو به تمامی والدین بدون نیاز به اینترنت و تنها با ارسال یک پیامک وضعیت فرزندانشان را به آنان اطلاع رسانی نمایید. همانطور که در تصویر فوق مشاهده می نمایید در مرحله ی آخر اطلاعات درج شده جهت تایید نهایی نمایش داده می شود و با کلیک بر روی گزینه تایید و ثبت ، تنظیمات شما ثبت شده و آماده ی استفاده می باشد.به طور مثال با توجه به مثال ذکر شده در مقاله با ارسال پیامک زیر به شماره ی ۳۰۰۰۲۸۵۳ متن ( دانش آموزان در حال زیارت می باشند )به شماره ی تمامی والدین انتخاب شده با شماره ی ۳۰۰۰۲۸۵۳ ارسال می گردد.

#sms#2853دانش آموزان در حال زیارت می باشند

نکته ) دقت نمایید هنگام ارسال درخواست ارسال از موبایل سامانه ی پیامکتان به میزان کافی شارژ داشته باشد . در غیر اینصورت ارسال شما انجام نمی گردد.

 

امتیاز به این مطلب
[کل: ۰ میانگین: ۰]
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مشاوره رایگان 0212853
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x